Zarejestruj
16°C

ul. Bulwarna wyremontowana na całej długości

Kilka tygodni temu Zarząd Dróg Miejskich zakończył przebudowę ul. Bulwarnej na odcinku od ul. Mireckiego w stronę torów.

Ulica została wykonana zgodnie z koncepcją pierwszego odcinka, którego remont przeprowadzony został 3 lata temu. Niestety ze względu na zabudowania oraz zwężenia jest ona  dostępna tylko dla ruchu pieszych i rowerzystów, służb porządkowych oraz jako dojazd dla mieszkańców.

Aktualności

Komentarze

-3
+1 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Wnuczek (postów: 583)
  • Środa, 27 grudnia 2017 10:32:13

W jakim celu było utwardzenie nawierzchni tej ulicy, jeśli nie można po niej jeździć?

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kris22 (postów: 26)
  • Środa, 27 grudnia 2017 18:03:11

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :)

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: dianaro (postów: 518)
  • Środa, 27 grudnia 2017 19:32:00

Można jeździć rowerem lub spacerować. Na pewno są zadowoleni mieszkańcy, którzy mieszkają na tym odcinku.

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Silencium (postów: 262)
  • Środa, 27 grudnia 2017 20:30:22

Ile wynosi ta cała długość 150 metrów?

+3
+4 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: ak6 (postów: 28)
  • Czwartek, 28 grudnia 2017 10:44:47

@Wnuczek, a może dla tego, że ludzie tam mieszkający również płacą podatki, i również chcieliby w końcu zaznać nieco "komfortu" a nie całe życie walić po błocie i wertepach?
Jeśli nie mieszkałeś nigdy w takim miejscu, to jestem w stanie zrozumieć, że możesz tego nie czuć.

Ja niestety również mam taki (błotnisty) dojazd do posesji. Od kilkunastu lat nawożę "tony" błota na swoją posesję, ni cholery potem tego z kostki nie idzie oczyścić, goście przychodzący pieszo w deszczowe dni klną na czym świat stoi, zawieszenie w aucie łatam regularnie i znacznie częściej niż pozostała część społeczeństwa, a zimą nie zajeżdża żaden pług w obawie, że nie wyjedzie ;)
W tym mokrym roku odczułem to wyjątkowo dotkliwie.

A dodatkowo... czy rzeczywiście w tym miejscu jest tak niezbędny przelotowy przejazd dla wszystkich? Moim zdaniem można się obyć. Nie żebym nie cieszył się wcześniej na otwarcie tego odcinka. Również liczyłem, że od czasu do czasu wracając np z zakupów przelecę tamtędy parę sekund szybciej. Ale po głębszym zastanowieniu zrozumiałem, że to dobra decyzja. Zwłaszcza dla mieszkających tam ludzi. Tam rzeczywiście jest dość wąsko. Bramy wjazdowe przy samej drodze. A wariatów-piratów nie brakuje.

Można się bez tego przejazdu w życiu obyć. Nie jest priorytetem :)

Pozdrawiam jeszcze świątecznie. :)

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Czwartek, 28 grudnia 2017 18:56:04

Modernizacja TEGO fragmentu ulicy Bulwarnej wpisuje się w zadania określone w Gminnym Programie Rewitalizacji, dzięki którym brzegi rzeki Srebrnej mają być "dostępne" dla mieszkańców (niezmotoryzowanych), stanowiąc bezpieczne m.in. bezpieczne miejsce do spacerów...

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1905)
  • Czwartek, 28 grudnia 2017 22:19:55

To gdzie w takim razie oddzielenie rzeki od ciągu pieszego?

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: cobra.rdc (postów: 1040)
  • Czwartek, 28 grudnia 2017 23:31:18

@Aron chciałbyś spacerować w otoczeniu płotów? Ich już i tak wystarczająco dużo w naszym krajobrazie... ;-) A swoją drogą, czy bulwary wiślane w Krakowie, czy Warszawie są odgrodzone od rzeki???