Trzy miesiące aresztu za przestępstwa przeciwko rodzinie i policjantom • Wirtualny Mińsk Mazowiecki
Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
16°C

Co, gdzie, kiedy?

27.07.2017 (dziś) 10:00
Wakacyjna Kinoteka

Lista aktualności

Aktualności

Trzy miesiące aresztu za przestępstwa przeciwko rodzinie i policjantom

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Policjanci zatrzymali podczas domowej interwencji w Mińsku Mazowieckim, 49-letniego mężczyznę, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, polegające na naruszaniu nietykalności swoich bliskich, popychaniu ich, wygrażaniu się i ciągłym wyzywaniu. 49-latek podczas interwencji zachowywał się też agresywnie w stosunku do mundurowych. Ostatecznie usłyszał aż cztery zarzuty karne, w tym znęcania się nad matką, uszkodzenia ciała swojej siostry, a także znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Miński sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

fot.: KPP w Mińsku Maz.
0

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani przez oficera dyżurnego na jedno z mińskich osiedli, gdzie miała mieć miejsce awantura z udziałem mężczyzny, który zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej 82-letniej matki i siostry.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci bardzo szybko ostudzili zapał 49-latka, który jak ustalili na miejscu, wygrażał się swojej matce, ubliżał jej i wyzywał, a siostrę uderzył.

„Krewki” mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie w stosunku do mundurowych, znieważył ich i naruszył nietykalność szarpiąc za mundury. Kilka wprawnych chwytów obezwładniających i założone na nadgarstki kajdanki, na dobre przyhamowały agresywne zachowanie mężczyzny. 49-latka doprowadzono do radiowozu i przewieziono do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci specjalizujący się w tzw. sprawach rodzinnych, dotyczących znęcania się nad bliskimi. Policjanci dokładnie zebrali materiał dowodowy, który wstępnie wykazał, że podejrzany dopuścił się przestępstw przeciwko rodzinie.

49-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty karne, w tym: znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką, uszkodzenia ciała siostry, która doznała stłuczenia klatki piersiowej, a także znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności podczas interwencji.

Podejrzany będzie odpowiadał jako recydywista, bo był skazany za podobne przestępstwa. Grozi mu wyższy wymiar kary, już za samo znęcanie grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

dn

Pozostałe aktualności

Poldek jest znakomito :) Umowa na autostradę w kierunku Warszawy podpisana Malował farbą po sklepowych witrynach i elewacjach budynków. Zatrzymała go Policja. Łańcuch Światła przed mińskim sądem Rejestracja online na wizytę w sprawie rejestracji pojazdu Widziane z góry: remont ul. Dąbrówki Bieg charytatywny „Sabat Czarownic” - fotoreportaż Awantura w pociągu Kasia Dereń w Mińsku Dancing z DJem Green Jesusem Podajmy Karolowi pomocną rękę Ścigając marzenia Wojewoda wydał zezwolenie na budowę odcinka autostrady A2 Kolejny paczkomat w Mińsku Woda w mińskich wodociągach bez bakterii z grupy coli Most na Budowlanej zamknięty

KomentarzeWatek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.
Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry