Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
17°C

Co, gdzie, kiedy?

23.06.2017 (dziś) 18:45
Festiwal 4M 2017 - dzień 1.

Lista aktualności

Aktualności

Trzy miesiące aresztu za przestępstwa przeciwko rodzinie i policjantom

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Policjanci zatrzymali podczas domowej interwencji w Mińsku Mazowieckim, 49-letniego mężczyznę, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, polegające na naruszaniu nietykalności swoich bliskich, popychaniu ich, wygrażaniu się i ciągłym wyzywaniu. 49-latek podczas interwencji zachowywał się też agresywnie w stosunku do mundurowych. Ostatecznie usłyszał aż cztery zarzuty karne, w tym znęcania się nad matką, uszkodzenia ciała swojej siostry, a także znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Miński sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

fot.: KPP w Mińsku Maz.
0

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani przez oficera dyżurnego na jedno z mińskich osiedli, gdzie miała mieć miejsce awantura z udziałem mężczyzny, który zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej 82-letniej matki i siostry.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci bardzo szybko ostudzili zapał 49-latka, który jak ustalili na miejscu, wygrażał się swojej matce, ubliżał jej i wyzywał, a siostrę uderzył.

„Krewki” mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie w stosunku do mundurowych, znieważył ich i naruszył nietykalność szarpiąc za mundury. Kilka wprawnych chwytów obezwładniających i założone na nadgarstki kajdanki, na dobre przyhamowały agresywne zachowanie mężczyzny. 49-latka doprowadzono do radiowozu i przewieziono do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci specjalizujący się w tzw. sprawach rodzinnych, dotyczących znęcania się nad bliskimi. Policjanci dokładnie zebrali materiał dowodowy, który wstępnie wykazał, że podejrzany dopuścił się przestępstw przeciwko rodzinie.

49-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty karne, w tym: znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką, uszkodzenia ciała siostry, która doznała stłuczenia klatki piersiowej, a także znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności podczas interwencji.

Podejrzany będzie odpowiadał jako recydywista, bo był skazany za podobne przestępstwa. Grozi mu wyższy wymiar kary, już za samo znęcanie grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

dn

Pozostałe aktualności

Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler Tragiczny weekend na drogach Powiatu Mińskiego [aktualizacja] Supergimbus 2017 Rowerowy wyścig dookoła Warszawy Sukces mimo przeciwnościom Odjazdowy Bibliotekarz 2017 Więcej patroli policji na mińskich ulicach

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry