Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
20°C

Co, gdzie, kiedy?

23.05.2017 (dziś) 20:00
Nocnik, czyli rowerem po zmroku

Lista aktualności

Aktualności

Trzy miesiące aresztu za przestępstwa przeciwko rodzinie i policjantom

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Policjanci zatrzymali podczas domowej interwencji w Mińsku Mazowieckim, 49-letniego mężczyznę, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, polegające na naruszaniu nietykalności swoich bliskich, popychaniu ich, wygrażaniu się i ciągłym wyzywaniu. 49-latek podczas interwencji zachowywał się też agresywnie w stosunku do mundurowych. Ostatecznie usłyszał aż cztery zarzuty karne, w tym znęcania się nad matką, uszkodzenia ciała swojej siostry, a także znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności. Miński sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu.

fot.: KPP w Mińsku Maz.
0

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani przez oficera dyżurnego na jedno z mińskich osiedli, gdzie miała mieć miejsce awantura z udziałem mężczyzny, który zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej 82-letniej matki i siostry.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci bardzo szybko ostudzili zapał 49-latka, który jak ustalili na miejscu, wygrażał się swojej matce, ubliżał jej i wyzywał, a siostrę uderzył.

„Krewki” mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie w stosunku do mundurowych, znieważył ich i naruszył nietykalność szarpiąc za mundury. Kilka wprawnych chwytów obezwładniających i założone na nadgarstki kajdanki, na dobre przyhamowały agresywne zachowanie mężczyzny. 49-latka doprowadzono do radiowozu i przewieziono do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci specjalizujący się w tzw. sprawach rodzinnych, dotyczących znęcania się nad bliskimi. Policjanci dokładnie zebrali materiał dowodowy, który wstępnie wykazał, że podejrzany dopuścił się przestępstw przeciwko rodzinie.

49-latek usłyszał w sumie cztery zarzuty karne, w tym: znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką, uszkodzenia ciała siostry, która doznała stłuczenia klatki piersiowej, a także znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności podczas interwencji.

Podejrzany będzie odpowiadał jako recydywista, bo był skazany za podobne przestępstwa. Grozi mu wyższy wymiar kary, już za samo znęcanie grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

dn

Pozostałe aktualności

Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów „Michałki” z atrakcjami Podpisano porozumienie o współpracy „Mechanika” z WAT Spełnione złote marzenia O wielkich polskich podróżnikach Licytacja rzeczy znalezionych w Starostwie Powiatowym

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry