Zarejestruj
16°C

Sympozjum naukowe "Przyszłość w nauce" w ZSZ nr 2

(fot.: ZSZ nr 2)

Kolejne sympozjum naukowe w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim z udziałem przedstawicieli Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej, które odbyło się 7.02.2017r. zostało zorganizowane pod hasłem "Przyszłość w nauce".

Temat przewodni sympozjum wydaje się być dwuznaczny, ale jest to celowe ponieważ przedstawiciele Uczelni Wyższych z jednej strony prezentowali swoje losy tuż po zakończeniu szkoły średniej pokazując, że przyszłość i kariera zawodowa może być realizowana w sferze nauki, a z drugiej strony próbowali pokazać w jakim kierunku zmierza nauka w ujęciu globalnym. Organizatorem i koordynatorem sympozjum jest nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, również pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, doktorant Michał Abramowski.

Jako pierwszy wystąpił absolwent MECHANIKA dr inż. Grzegorz Dobrzyński pracownik naukowy Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Zaprezentował w pierwszej części swojego wystąpienia swoje losy po ukończeniu naszej szkoły, która bardzo dobrze przygotowuje do nauki na kolejnych etapach szkolnictwa wyższego technicznego. W drugiej części przedstawił projekty, którymi się zajmował. Prezentując projekty ukazał gałęzie gospodarki, w których może odnaleźć swoje miejsce mechanik lub mechatronik. Kolejny prelegent mgr inż. Łukasz Zieliński reprezentujący Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych podkreślił, że najważniejsze jest aby nie zamykać się na nowe obszary wiedzy, a przede wszystkim udzielać się w różnego rodzaju inicjatywach, pozwalająch zbudować własną bazę, która w przyszłości zaprocentuje.
Trzeci w kolejności wystąpił przedstawiciel Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej ppłk dr inż. Paweł Marecki. Przedstawił uczelnię od strony dydaktycznej i naukowej. Przedstawił schemat organizacyjny Wojskowej Akademii Technicznej, podział na poszczególne wydziały. Zaprezentował pokrótce czym się zajmują wydziały, przedstawił wybrane projekty zrealizowane przez uczelnię. Przedstawił także możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych, do których Wojskowa Akademia Techniczna posiada pełne wyposażenie.

Po zakończeniu sympozjum prelegenci zgodnie stwierdzili, że bardzo podobała im się szkoła i wyrazili chęć udziału w kolejnym sympozjum odbywającym się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.