19°C

27
Powietrze
Dobre powietrze.
Zapomnij o masce!

PM1: 12.43
PM25: 16.33 (65,33%)
PM10: 21.26 (42,52%)
Temperatura: 18.64°C
Ciśnienie: 1024.00 hPa
Wilgotność: 81.94%

Dane z 26.06.2019 04:30, airly.pl


facebook

Spowodował kolizję po pijanemu i uciekł - zatrzymali go policjanci

22.12.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
(fot.: Komenda Powiatowa w Mińsku Maz.)

Mińscy wywiadowcy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wjechał w ogrodzenie posesji po czym uciekł z miejsca kolizji. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez mińską prokuraturę. Wczoraj usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do tego czynu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek w godzinach rannych miała miejsce kolizja drogowa. Kierujący Volkswagenem wjechał w ogrodzenie jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, po czym uciekł pieszo w kierunku kompleksu leśnego. Informację o tej sytuacji otrzymali policyjni wywiadowcy, którzy błyskawicznie podjęli czynności zmierzające do jego zatrzymania. Już po kilku minutach zauważyli opisywanego mężczyznę i go ujęli.

Policjanci ujawnili, że kierujący Volkswagenem znajduje się pod działaniem alkoholu. Urządzenie mierzące ilość alkoholu zawartego w organiźmie, pokazało wartość blisko 1,8 promila. W wyniku dalszego sprawdzenia policjanci ustalili, że mężczyzna nie zastosował się do wyroku sądu, który zakazał mu kierowania pojazdami do 2023 roku. Ponadto był osobą poszukiwaną przez mińską prokuraturę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, dzięki zgromadzonemu w tej sprawie materiałowi dowodowemu, usłyszał zarzut karny z art. 178a §4. Przyznał się do zarzucanego czynu, za który odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

22-latek odpowie również za spowodowanie kolizji i uszkodzenie ogrodzenia posesji.

mz

Inne aktualności

OK