Zarejestruj
1°C

Rusza mińska komunikacja miejska

Od poniedziałku, 8 stycznia mińszczanie będą mogli korzystać z 3 linii mińskiej komunikacji miejskiej. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta mogliśmy w miniony piątek uczestniczyć w przejeździe technicznym, który został zorganizowany między innymi dla mediów i radnych.

Przetarg na obsługę 3 linii autobusowych nazwanych M1, M2 oraz M3 wygrała firma Polonus. Autobusy będą jeździć przez 7 dni w tygodniu, ale w soboty i niedziele ze zmniejszoną intensywnością. Mapy z trasami poszczególnych linii oraz rozkłady jazdy prezentujemy na końcu artykułu.

Do obsługi komunikacji będą używane niskopodłogowe autobusy marki Karsan ATAK oklejone w trójkątne wzory w barwach miasta. Dzięki zamontowanej przy tylnych drzwiach rozkładanej platformie, podróżować nimi będą mogły bez problemu osoby na wózkach inwalidzkich. Autobusy posiadają 25 miejsc siedzących, z których 2 są składane, aby zwolnić miejsce dla ewentualnego wózka. Według danych producenta, zmieści się w nich 27-37 pasażerów na miejscach stojących. Pojazdy te są przystosowane także do obsługi przystanków „na żądanie” oraz posiadają ogólnodostępne gniazda USB, dzięki którym można w trakcie podróży naładować np. telefon.

Komunikacja miejska będzie darmowa dla osób posiadających Mińską Kartę Mieszkańca, którą można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miasta po spełnieniu określonych wymagań (tutaj szczegóły). Dla osób nieposiadających karty, cena za jeden przejazd będzie wynosiła 2 zł wg taryfy normalnej oraz 1 zł wg taryfy ulgowej. Bilety jednorazowe będzie można nabyć bezpośrednio u kierowcy. Dostępne będą też abonamenty miesięczne w cenie odpowiednio 60 zł i 30 zł, które będzie można kupić w Urzędzie Miasta, jako karty zbliżeniowe.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta bezpłatnie mińską komunikacją miejską będą mogli podróżować między innymi honorowi dawcy krwi (na podstawie legitymacji), dzieci i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do dnia ukończenia 21. roku życia (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej), inwalidzi, umundurowani funkcjonariusze policji, Straży Miejskiej oraz Żandarmerii Wojskowej w trakcie wykonywania obowiązków służbowych oraz osoby, które ukończyły 65 lat. Z taryfy ulgowej będą mogli skorzystać emeryci i renciści do dnia ukończenia 65. roku życia (na podstawie legitymacji emeryta lub rencisty) oraz studenci szkół wyższych, okazując legitymację studencką.

Tak prezentuje się autobus mińskiej komunikacji miejskiej od zewnątrz i w środku (galeria zdjęć znajduje się na dole pod artykułem):

Po piątkowych przejeździe technicznym burmistrz Marcin Jakubowski zaprosił media na konferencję prasową, podczas której wyjaśniał różne kwestie związane z komunikacją miejską oraz Stefą Płatnego Parkowania. Oto zapis jej części:

Trasy poszczegółnych linii:

Rozkłady jazdy:

Aktualności

Komentarze

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kornik87 (postów: 6)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 16:15:46

nie mogę słuchać dyrdymałów tego całego burmistrza. Zero pojęcia o realiach podróżowania samochodem po mińsku i do mińska żeby potem przesiąść się na pociąg do pracy w warszawie. no i ta jego dykcja przez wysokie "ą" i "ę"... bez komentarza... no i co? i jakieś karnety dla wszystkich jednak mają być oprócz mieszkańców mińska? czyli z czasem miasto będzie tak jak było zakorkowane i zastawione samochodami...no ale przy okazji burmistrz ściągnie kasę z ludzi i to nie małą. przecież o to tylko w tym wszystkim chodziło. o kasę.

+2
+4 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 14374)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 16:38:22

zrobiłem rekonesans po trasach samochodem.Wiele przystanków to zwykłe słupki bez zatok i miejsca dla oczekujących pasażerów.OK nie od razu Kraków zbudowano.Do najbielszego przystanku mam 550 metrów lub 800 ale droga albo z chodnikiem z kałużami i jeżdżącymi po nich samochodami albo przez "tunel śmierci" Dopóki nie będzie przystanku " na żądanie" będę do pracy dalej jeździł samochodem. Są miejsca gdzie na odległość 550 są 3 przystanki.U mnie odległość między przystankami wy nosi 1300 metrów Na miasto " na piwo" jednak komunikacja się przyda.Liczę na rozwój komunikacji i życzę Miastu sukcesu polarności tej inwestycji.Kiedy tylko spadnie śnieg pokaże jak wygląda moja droga na przystanek- teraz coś takiego tylko bez bałwanka https://www.youtube.com/watch?v=pyWqzGMw7lg

-3
0 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 18:57:43

na liście osób mogących bezpłatnie podróżować komunikacją powinni znaleźć się też kombatanci, których jest już coraz mniej oraz osoby uhonorowane tytułem honorowego obywatela miasta i zasłużonego dla miasta...

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: mickam (postów: 283)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 19:01:27

Część przystanków ma naprawdę słabą lokalizację. Ten na Mireckiego wbity słupek w chodnik na wysokości zatok postojowych dla aut.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: t-71 (postów: 201)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 19:29:13

Czy to nie lekka przesada z warunkami otrzymania MKM,może jeszcze numer buta potrzebny.Nie wystarczy zameldowanie w MM.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: mickam (postów: 283)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 19:44:05

Wzorowali się na karcie warszawiaka, gdzie też trzeba okazać rozliczony PIT. Jest to związane z tym, że sprawdzają czy odprowadzasz podatek na rzecz miasta, a nie np. innych gmin.

+1
+4 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 14374)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 19:44:45

Rekordzistami w utrudnieniu dostępu do komunikacji miejskiej są mieszkańcy końcówki ulicy Wiejskiej- tak daleko do "cywilizacji "chyba nikt nie ma... może jeszcze mieszkańcy dawnego hotelu na małej Sosnowej - przystanek koło Bartka by ten problem rozwiązał

+4
+6 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: rg76 (postów: 8)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 19:54:25

Argument o truciu powietrza przez samochody i przez to wprowadzenia SPP na dworcu PKP jest nie trafiony przecież auta te przez 10-12 godzin stoją a nie trują, poza tym komu parking ten ma służyć jak nie przyjezdnym, mińszczanie maja przecież komunikację miejską, druga sprawa to czy cztery autobusy mają za zadanie przewieźć wszystkich zainteresowanych w godzinach porannego szczytu na dworzec PKP ? nie wiem autobus nie jest z gumy a następny za pół godziny.

+3
+7 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 20:37:36

popieram rg76. parking przy dworcu powinien służyć przyjezdnym i odjezdnym. miasto jest na tyle małe powierzchniowo, że dotarcie na dworzec spacerkiem nie jest problemem dla większości osób dojeżdżających do pracy. żeby to komunikacyjne przedsięwzięcie miało sens to w godzinach szczytu (oczywiście komunikacyjnego) powinny one jeździć co 10 minut, a nie co 30 minut jak to jest zaprojektowane. przykładowo linia M1 z przystanku przy szkole Dąbrówki ma kursy 6:07, 6:37, 7:07, 7:37...słabe to. jestem też ciekawa, o czym pisano w wątkach związanych z komunikacją, ile wózków dziecięcych zmieści się do tego Karsana. możliwość przejazdu matek/ojców z dziećmi komunikacją miejską była jednym z najważniejszych argumentów osób popierających ten pomysł.

-10
+2 -12
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 20:54:28

Tak @rg76, oczywiście parking przy PKP powinien służyć wyłącznie twoim ziomkom - wazonom z gminy. Żeby mieli gdzie zostawiać swój złom na cały dzień, podczas gdy zdrowa tkanka społeczeństwa będąca mieszkańcami naszego miasta nie ma (miała) gdzie postawić choćby na chwilę swojego auta chcąc coś załatwić w ciągu dnia w obrębie dworca.

+3
+7 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 21:01:32

@Atilla napisz proszę w jaki sposób mieszkaniec Chochoła albo Kluków albo Gamratki albo Żukowa albo Józefowa dojechać na stację PKP jak nie samochodem? przecież komunikacja autobusowa z tych miejscowości do Mińska w godzinach szczytu (komunikacyjnego oczywiście) jest praktycznie żadna...i gdzie ten brzydko określany mianem "wazona" przez ciebie mieszkaniec gminy ma zostawić swój samochód? to chyba normalne, że na parkingu przy PKP.

+5
+7 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: rg76 (postów: 8)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 21:55:41

@Atilla potrafisz tylko prowokować zza klawiatury komputera swojej mamy, na pluciu jadem daleko w życiu nie zajedziesz, a z naszym miastem czuje się głęboko związany gdyż mieszkałem tu 36 lat a obecnie mieszkam za miedzą cieniasie.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: lb80 (postów: 16)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 22:02:46

Dobrze że jest, że zaczęło się coś dziać w tym mieście. Narzekać zacznijmy za jakiś czas jak trochę pojeżdżą i sami zobaczą że trzeba trochę pozmieniać.

-9
+1 -10
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Vieniox (postów: 1)
 • Niedziela, 7 stycznia 2018 22:56:58

RG76 ześ sie chłopie (ze wsi Mińsk Mazowiecki) popisał. Jedziesz po kimś a sam zachowujesz się tak samo.
Jak Ci nerwy puszczają to strzel sobie barana.

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarny kot (postów: 16)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 00:24:15

No i się p.Burmistrz wygadał po co jest strefa a po kasę cyt" będziemy dotąd rozszerzać strefę aż przestanie być opłacalne parkowanie poza nią" i wtedy zapłacą! Maszynka do pieniędzy nabiera rozpędu.
A od nośnie komunikacji miejskiej to gdzie na obrzeżach miasta są parkingi przesiadkowe do autobusów. Przy której wylotówce można zostawić auto na parkingu od strony Stanisławowa, Siennicy, Targówki, Osin, Kołbieli, Stojadeł, Wólki Mińskiej...., jedynie od strony Jakubowa ratuje parking przy cmentarzu- jedyny. Brawo! komunikacja - łączmy się w myślach bo w realu nie da rady.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: minor (postów: 9)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 00:29:07

UWAGA
1- nie pokrywa dostatecznie Miasta
2- przystanki rozlokowane nie rozsądnie ( sa przystanki odległe co 150m i co 1300m)
Gdzie w tym logika ???
Jedni mają kilka przystanków w bliskiej odległości kiedy inni w ogóle ich nie mają !!!

+1
+2 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kalinos (postów: 12)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 08:20:14

Pierwszy kurs M3 4.35 z Osiedlowej chyba nie był zrealizowany. Na następnym 5.05 pojawiły się zdaje się 2 autobusy 1 za drugim. Przed chwilą na M3 pojechał nie mały Karsan lecz jakiś duży pomarańczowo-żółty z blachami WM - chyba podnajęty od Mobilisu?

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: marseli (postów: 74)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 08:55:40

generalnie to ciekawa postawa władz miasta: działania jakie podjęli (strefy parkowania, brak dostosowanej do potrzeb mieszkańców komunikacji) wskazują na ideę pt "ściągnijmy dodatkowy podatek z mieszkańców gminy pod pretekstem ratowania zatłoczonego centrum". dojechać do wawy przecież muszą, z komunikacji mało kto skorzysta, strefy rozszerzymy tak, żeby na piechotę też nie opłacało się dojść.
wiem, że to nierealne, ale marzy mi się reakcja mieszkańców gminy w stylu "skoro tak, to swoje ciężko zarobione w wawie pieniądze wydamy w wawie, siedlcach i kałuszynie."

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: luna (postów: 223)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 09:04:04

"Do otrzymania MKM upoważniony jest każdy mieszkaniec, który dowolnym dokumentem ze zdjęciem potwierdzi meldunek w Mińsku Mazowieckim oraz okaże pierwszą stronę rozliczenia rocznego PIT za rok kalendarzowy poprzedzający rok, w którym składa wniosek o MKM: z potwierdzeniem wpływu do Urzędu Skarbowego lub potwierdzenie UPO dla rozliczenia dokonanego przez internet". Wychodzi na to, że choć jestem zameldowana w Mińsku od urodzenia, to nie otrzymam karty mieszkańca, gdyż nie mam żadnego dokumentu ze zdjęciem, którym mogłabym potwierdzić meldunek (nowy dowód jest bez adresu). Co na to Ci, którzy taki wymóg wymyślili?

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Wie ktos co to za male, kolorowe busy jezdza po Minsku i woza powietrze? I pojawil sie tez duzy zolto-pomaranczowy i tez przywiozl na stacje PKP powietrze :-)
@ czarny kot burmistrz nie tylko wygadal sie o tym, ze SPP sluzy do zdzierania z ludzi kasy, ale potwierdzil tez ze te pieniadze nie pojda na komunikacje miejska. Ludzie, ktorzy proponuja nawet kosmetyczne zmiany slysza, ze sie nie da bo kasa.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: minszczak88 (postów: 311)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 09:14:48

rg76 - racja. To samo na PKP Anielina. Kurna PUSTA, nowa zatoka autobusowa na Grzeszaka, poranne i popołudniowe godziny szczytu. Gdzie są autobusy ?!?
lb80 - co innego można mówić, jesli ktoś robi jakiś niedorobiony twór i nazywa to komunikacją miejską ?
marseli - o jakim podatku piszesz ?

-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: t-71 (postów: 201)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 09:28:51

luna-o tym pisałem, dodaj do tego jeszcze zdjęcie.

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Marian_Koniuszko (postów: 2861)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 10:09:17

"podczas gdy zdrowa tkanka społeczeństwa będąca mieszkańcami naszego miasta nie ma (miała) gdzie postawić choćby na chwilę swojego auta chcąc coś załatwić w ciągu dnia w obrębie dworca"

@Atilla - Zdrowa tkanka? Wątpię. Chyba, że tkanka tłuszczowa. Bo jaki mieszkaniec Mińska jeździ autem z Mińska do Mińska, żeby załatwić sprawę? I jaką sprawę można załatwić w obrębie dworca? Pomijając załatwienie sprawy na Poczcie, to można pójść jeszcze na kebaba, albo ewentualnie załatwić sprawę za wierzą ciśnień jak cię bardzo przypili. Życzę każdej "zdrowej tkance" większej aktywności fizycznej w nowym roku. Ruch to zdrowie.

-11
+1 -12
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 10:15:18

@Wóz z węglem - niech dojeżdżają czym chcą (autem, rowerem, autobusem, furmanką, ...). Tylko niech zostawiają swój pojazd na obrzeżu miasta / strefy.
@rg76 - świetnie że czujesz się związany z naszym miastem. To w takim razie wspieraj je wpłacając należne opłaty parkingowe kmiotku.
PS. Cieniasem jesteś raczej ty - ja mieszkam dłużej w MMz, wazonie.

-7
+1 -8
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 10:23:11

@Marian Koniuszko - tak, poczta i kebab:)
Chyba jest jednak jeszcze ciąg handlowo - usługowy na dojeździe do dworca (t-mobile, play, kwiaciarnia, fryzjer, ...) a po drugiej stronie też coś jest (m.in. kancelaria adwokacka, notariusz, ...)

+7
+8 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarnasmola (postów: 66)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 10:47:18

Atilla to strasznie antypatyczna osoba. I głupia do tego.

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Kuba528 (postów: 35)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 10:49:03

luna - przecież w dowodzie jest pesel. Pracownik potwierdza meldunek po peselu.
minszczak88 - a kto ma jeździć z Grzeszaka? Tam jest kilka domów jednorodzinnych. Nikt z Serbinowa nie przyjdzie na przystanek na Grzeszaka.

+11
+11 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: janusz14 (postów: 45)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:05:54

Wypowiedzi @Atilla są tak bezmyślne,
Że prawdopodobnie ucieszyło by go jeszcze wprowadzenie przez gminę” rogatkowego” dla mieszkańców Mińska oczywiście ;)

„Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju”

-8
+3 -11
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:10:43

@czarnasmola - "głupia osoba" to raczej ty jesteś. Żeby nie powiedzieć - tępa...
@janusz14 - leczysz się chłopie psychiatrycznie...?

+4
+6 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Czy ktos z administracji uciszy w koncu tego idote?

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarny kot (postów: 16)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:42:15

Dla zwolenników "rogatek" na granicach M.Maz.
Liczba ludności gminnej z miejscowości ościennych:
Gm. Mińsk Mazowiecki 15 000 osób
Siennica 7500
Stanisławów 6500
Kałuszyn 9500
Mrozy 6000
Jakubów 5000
Dobre 6000
Dębe Wielkie 9500
Cegłów 6500
RAZEM ok. 71 500 osób!
Ci ludzie wydają pieniądze w Mińsku i zapewne więcej z ich pieniędzy pozostawionych w sieciach handlowych, sklepach, punktach usługowych,gabinetach lekarskich, salonach fryzjerskich, urzędach różnych struktur i szczebli itp, itd, idzie na podatki płacone przez tych przedsiębiorców niż z tych np: 38 m2 w bloku!
Może skończcie z krótkowzrocznością i pomyślcie ciut kę zanim coś powiecie.

-3
0 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: abies (postów: 244)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:45:44

Jeśli będą chcieli wydać, to i 2 zł na parking też nie pożałują. Jeśli zaś chodzi o parkowanie przy dworcu na cały dzień, to raczej nie mają kiedy wydać, bo cały dzień są w Warszawie. Niezbędny jest jednak dla nich park and ride od strony kas, to nie podlega dyskusji.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarny kot (postów: 16)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:50:29

@abies masz racje ale czy nie uważasz, że w naszym kochanym kraju wszystko robią od drugiej strony - najpierw kupili samolot a teraz myślą jak zrobić licencje pilota !

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarny kot (postów: 16)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:52:27

@abies - ale wiesz, że w Warszawie się zarabia a wydaje w Mińsku

+5
+6 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 11:58:04

"... że dotarcie na dworzec spacerkiem ..."
także tego, kumak od dziś spacerkiem z Kędzieraku, nie tam jakieś jeżdżenie samochodem"Bo jaki mieszkaniec Mińska jeździ autem z Mińska do Mińska, żeby załatwić sprawę?"
Ja jeżdżę. Co w tym @Marianie dziwnego? Dziś po lekcjach muszę zawieźć jedno dziecko (~3km w jedną stronę) na zajęcia pozalekcyjne. Zaraz muszę wrócić i zawieźć kolejne dziecko (~2km w drugą stronę) na inne zajęcia. Raptem jakieś 20km spacerkiem po Mińsku. Jako młodzik chodziłem na pielgrzymki więc z łażeniem nie mam problem, tylko tak jakoś czasu może zabraknąć.

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 12:02:58

@czarny kot: "ale wiesz, że w Warszawie się zarabia a wydaje w Mińsku"

No popatrz, ja mieszkam w Mińsku a zarabiam i wydaje w Warszawie. A wiesz dlaczego? Bo jak chcę pojechać na zakupy to wiecznie jest zapchany parking i to mnie zniechęca. Argument, że handel ucierpi także nie jest niczym poparty. Kto mam przyjechać to i tak przyjedzie i te dwa złote nic tu nie zmieni. Za torby foliowe też już się płaci. Czy przez to handel padnie?

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 12:07:47

@czarny kot: "A od nośnie komunikacji miejskiej to gdzie na obrzeżach miasta są parkingi przesiadkowe do autobusów. Przy której wylotówce można zostawić auto na parkingu od strony Stanisławowa, Siennicy, Targówki, Osin, Kołbieli, Stojadeł, Wólki Mińskiej...."


Właśnie! Gdzie są te parkingi? Dlaczego wójt gminy wiejskiej nie zadbał o to?

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarny kot (postów: 16)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 12:20:22

I TU SIĘ NIE ROZUMIEMY - SKORO BURMISTRZ WYMYŚLIŁ PRZESIADKI TO POWINIEN WESPÓŁ ZESPÓŁ Z WÓJTEM NAJPIERW PARKINGI WYBUDOWAĆ DOPIERO KAZAĆ SIĘ PRZESIADAĆ - POMYŚL CHWILĘ - PROSIŁEM!
A CO DO ZAKUPÓW W WARSZAWIE TO GRATULUJĘ, JAKI Z CIECIE PATRYJOTA , NO I NA KONIEC SKORO W WARSZAWIE JEST LUŹNIEJ NA ZAKUPACH ..... ?

-9
0 -9
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 12:53:42

@Wonsz... - sądząc po twoim nick'u to jesteś intelektualnym ukwiałem...

+4
+7 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 13:54:02

Uderzamy w emocje i caps lock w użyciu. To znak, że zaczyna brakować argumentów. Ja za to mogę pogratulować postawy roszczeniowej. Powyższy wpis pokazuje jedynie, że mieszkańcy gminy wiejskiej maja w doopie mieszkańców miasta i ich problemy. Liczy się tylko ich własna kieszeń i wygoda. To mieszkańcy miasta są u siebie a nie na odwrót.


Burmistrza i jego działania na rzecz miasta mogą ocenić jedynie mieszkańcy miasta - przy urnie wyborczej. O komunikacji i SPP w Mińsku mówiło się już od dłuższego czasu. To nie po stronie burmistrza była piłeczka. Proszę o podanie jakie to inicjatywy podjął wójt aby porozumieć się z burmistrzem? W budowie parkingu dla mieszkańców gminy wiejskiej ma partycypować burmistrz z podatków miasta? Z jakiej racji? I mieszkańcy miasta pewnie muszą zaakceptować wydawanie środków na ten cel. To jakiś matrix.


Aż taki nieudolny i mierny jest ten wasz wójt? Jak był problem w Mińsku z remontem powiatowej ulicy Dąbrówki to przynajmniej burmistrz przejawił inicjatywę. Miasto ją przejęło i wyremontowało. Można? Można! Komunikacja i SPP jest jakąś próbą rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta. Mieszkańcy (i tylko mieszkańcy) mogą nie być zadowoleni z jej wykonania (np. bezsensowne trasy) ale jest inicjatywa. Być może jest to tylko próba pudrowania trupa i wieloletnich zaniedbań. Tymczasem mam wrażenie, że po drugiej stronie miedzy, wójt siedzi z założonymi rękami i czeka. Czeka na rozwój wydarzeń. Może jakoś to będzie. Może miasto za niego rozwiąże problemy gminy wiejskiej.


Mój patriotyzm to nie twój problem. Zresztą używasz słów których nawet nie potrafisz poprawnie napisać. Zresztą zachęcasz do robienia zakupów w Mińsku. Skoro jesteś taki wielki lokalny patriota to dlaczego nie zachęcasz do robienia zakupów u siebie w:

"Siennica 7500
Stanisławów 6500
Kałuszyn 9500
Mrozy 6000
Jakubów 5000
Dobre 6000
Dębe Wielkie 9500
Cegłów 6500"
czy skąd tam jesteś?

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Łado (postów: 374)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 14:26:18

@Wóz z Węglem - kombatanci to chyba powyżej 65lat więc jeżdżą za darmo.

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: czarny kot (postów: 16)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 14:27:01

_Ag_ nie wiem czy będziesz w stanie zauważyć różnice, jesteś świetnym polonistą więc weź się za matematykę. Poruszyłeś temat ul.Dąbrówki - 2,5 km, coś koło tego. Powierzchnia samej gminy M.Maz. to 112,31 km2 przy zaludnieniu 15 000 mieszkańców. Powierzchnia miasta M,Maz. 13,18 km2 przy zaludnieniu 40 000. policz sobie ile km. dróg, chodników,innych linii infrastruktury takich jak kanalizacja itp musi wybudować gmina żeby tacy jak ty mogli w lato pobiegać sobie po chodniczku na łonie natury, jechać na "wiochę" asfaltem na grzybki (najlepiej do samego lasu). Myślę, że wszyscy mają mnóstwo wydatków lecz brakuje spójnej polityki a za to wszystko powinno odpowiadać Starostwo!

-3
+3 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników

@czarny kot nie wiem, czy warto sobie strzępić język. AG robi zakupy w Warszawie i jego szwagier też i stąd wyciąga wniosek, że nikt kto korzysta ze stacji PKP nie robi zakupów w okolicznych sklepach, bo każden się śpieszy na pociąg tak mocno. Podobnie z pretensją o finanse... Szybko ludzie zapominają jak to gmina dołożyła do pewnego parkingu znajdującego się w centrum miasta Mińsk Mazowiecki.
Powtórzę jeszcze raz- daliście się wszyscy zrobić na szaro. Dostaliście g*wno w papierku i się cieszycie, a jakby tego było mało to daliście się napuścić jedni na drugich.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: minszczak88 (postów: 311)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 18:58:22

kuba528 To już napisałem, problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? Pasażerowie porannych i popołudniowych pociągów ?

+2
+4 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 14374)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 21:01:49

AG o co ci chodzi"... że dotarcie na dworzec spacerkiem ..."
także tego, kumak od dziś spacerkiem z Kędzieraku, nie tam jakieś jeżdżenie samochodem"Na chodzenie po mieście trzeba mieć czas.JA do pracy mam 4 kilometry więc oczywiście tylko samochód.Jeśli będzie bliżej przystanek będę jeździł autobusem.Dziś rano żona wracała i kierowca ukraiński bez problemu zatrzymał się pod domem. W sobotę pojadę na miasto na piwo autobusem... marzenia się sprawdzają- dziękuję Panie Burmistrzu

+4
+5 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 21:39:07

@kumak, niektórzy uważają, że po Mińsku miejscowe tylko spacerkiem. Jeżeli rada miasta przegłosuje odpowiednią uchwałę, że samochodem po Mińsku tylko przyjezdne, to nie będziesz miał łatwo. Jak ty obładowany siatami z zakupami z Lidla będziesz chodził na Kędzierak :')

-1
+4 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 21:40:50

@czarny kot;

Już bez caps lock? Jak miło.

Ulica Dąbrówki to tylko przykład. Przykład, że nie można siedzieć z założonymi rękami. Mieszkańcy cisnęli burmistrza tak długo i wiercili mu dziurę w brzuchu, że miasto w końcu przejęło ulicę i rozwiązało problem. Można? Można. Wykonanie to już inny temat. Mieszkańcy naciskają burmistrza także w innych przypadkach. Na przykład przejazd kolejowy na Siennickiej - choć nie jest to miejska ulica. Można zarzucać burmistrzowi brak skuteczności ale już niekoniecznie bierność. Przynajmniej pokazuje pisma, że gdzieś tam komuś zgłaszał problem. Gdyby nie eksponował tak bardzo swojej przynależności partyjnej zapewne byłby bardziej skuteczny.

Ponawiam. Proszę o podanie jakie to inicjatywy podjął wójt aby porozumieć się z burmistrzem? Jeżeli fundusze gminy wiejskiej są takie skromne to czy wójt monitował w tym temacie do powiatu, województwa czy PKP? Może chociaż starał się o fundusze UE na ten cel?

Zupełnie nie rozumiem co do waszych wyborów mają mińszczanie? Jeżeli zamiast parkingu wolicie kanalizację czy chodniki. To wasz wybór.

".... a za to wszystko powinno odpowiadać Starostwo!"
A jeszcze niedawno winny był burmistrz. Postęp ;)

Bez jaj. Kanalizacja jest mi potrzebna do biegania? Poza tym już tak czysto informacyjnie. Podobno bieganie po chodniku jest niezdrowe i należy go unikać. Mińszczanie mają park a dodatkowo teraz całkiem ładny stadion do biegania. Czy ja gdzieś narzekałem, że nie mam parkingu pod lasem?

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: 320872 (postów: 1)
 • Poniedziałek, 8 stycznia 2018 22:19:57

Mieszkańcy zachodniej części miasta (Kolejowa, Kopernika, Warszawsk, wałka) dziękują za komunikację. Mieszkańcy Wyszyńskiego dziękują za rozkopanie ulicy i uniemożliwienie pozostałym mieszkańcom Mińska dojazdu komunikacją do basenu.
Tak trzymać. Do zobaczenia przy urnach.

+5
+6 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: stryj_zenon (postów: 19)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 08:09:48

wszyscy wiemy, że burMistrzowi&RM chodzi tylko i wyłącznie o kasę i to głównie od dojeżdżających do MM mieszkańców powiatu. uderzy to mocno po kieszeni tych co w Wawie pracują ale nie stanowią oni wyborców Marcina wiec może sobie pozwolić na taki ignorancki gest. nie wiem co ci ludzie powinni zrobić...ale coś powinni bo kogo stać na codzienną opłatę za cały dzień? burMistrz nie musi się martwić o parkowanie bo ma zagwarantowane bezpłatne miejsce w epicentrum strefy. to się nazywa równopuprawnienie :-)

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 12:29:04

Postawili w ogóle te wszystkie przystanki umieszczone na mapie? Bo mam wątpliwości. Np. w okolicy Kauflandu miał być.

-4
+1 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: oskar11 (postów: 528)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 18:29:50

stryjek- jeżdzij autkiem do wa-wy,ja z kolegami 18 lat tak jeżdzilismy,byla grupka i się jezdzilo i taniej wychodzilo,a zdecydowanie szybciej jak poiciagiem czy autobusem.za niespelna rok wybory,startuj moze wygryzieszB. M.J.i bedziesz parkowałna jego miejscu

-4
+1 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: oskar11 (postów: 528)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 18:32:18

@iwonka-jesteś czasowa to przejdż sie tymi ulicam i sprawdz, i pisz o faktach ,a nie o watpliwosciach.

-8
0 -8
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 20:08:22

@iwonka już nie raz wykazała się tępotą na tym forum, więc nie oczekujmy od niej jakichś myśli popartych faktami. Raczej mity, plotki, niesprawdzone informacje...

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Merkator (postów: 3)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 21:32:04

Biorąc pod uwagę to co się dzieje mam zamiar zakupić skuter i zgodnie z uchwałą miasta MM parkować gratis pod dworcem PKP zajmując całe miejsce tym co mają komunikację miejską. No bo skoro nie jest ona dla mnie to trzeba zmotywować tych dla kogo ona jest. Dodam tylko dla porządku, że autobusy jeżdżą co ok. 30 minut przy czym pociągi rano są praktycznie co 10 minut. Tak więc jak już dojedzie się autobusem to można sobie wybierać pociągi :)
Pozdrawiam tych wszystkich co im mieszkańcy gmin przyległych są tak dramatycznie obcy (MM bez nas byłby ubogim wypełnionym drewniakami smutnym miejscem)

+3
+5 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Merkator (postów: 3)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 21:32:08

Biorąc pod uwagę to co się dzieje mam zamiar zakupić skuter i zgodnie z uchwałą miasta MM parkować gratis pod dworcem PKP zajmując całe miejsce tym co mają komunikację miejską. No bo skoro nie jest ona dla mnie to trzeba zmotywować tych dla kogo ona jest. Dodam tylko dla porządku, że autobusy jeżdżą co ok. 30 minut przy czym pociągi rano są praktycznie co 10 minut. Tak więc jak już dojedzie się autobusem to można sobie wybierać pociągi :)
Pozdrawiam tych wszystkich co im mieszkańcy gmin przyległych są tak dramatycznie obcy (MM bez nas byłby ubogim wypełnionym drewniakami smutnym miejscem)

+3
+4 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: antyradar (postów: 648)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 22:19:55

Nareszcie gimbaza ma darmowe, ciepłe miejsce do wagarowania

-9
0 -9
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Wtorek, 9 stycznia 2018 23:10:28

@Merkator - zamiast skutera kup sobie mózg...

+4
+6 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Sharex (postów: 717)
 • Środa, 10 stycznia 2018 01:27:51

Linie są mega słabe, ale cóż. Lepszy rydz niż nic. Podobno za kilka miesięcy mają jakieś zmiany być wprowadzone, więc zobaczymy jak to będzie.
Atilla to pierwszy pokemon tego forum. Jeszcze chwali się, że od kilkudziesięciu lat mieszka w Mińsku i ma się za lepszego, czyli jest typowym starym zgrzybiałym kasztanem, który wylewa swoje żale w internecie.

0
+3 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Merkator (postów: 3)
 • Środa, 10 stycznia 2018 07:30:50

Żebym nie był źle zrozumiany. Jestem w 100 % za komunikacją publiczną. Tylko taką, która ułatwia a nie utrudnia. Jak widać po postach powyżej z rozwiązania cieszą się głównie kierowcy, którzy mieszkają na terenie MMaz. Co za tym idzie samochodów nie będzie mniej. Dodatkowo cały czas będą blokowane ulice przyległe do strefy płatnej. Jak dużej by miasto nie wyznaczyło. Czyli stratni będą mieszkańcy tam mieszkający bo zatarasowane zostaną ich miejsca parkingowe oraz chodniki (co już się dzieje).
A ja spokojnie pozdrawiam kolegę Travisa. Poproszę o adres sklepu gdzie się już zaopatrzył. Chętnie skorzystam z porady i dorównam intelektem

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Środa, 10 stycznia 2018 09:50:21

Przydałoby się większe rozpropagowanie tego, że komunikacja miejska już działa. Przystanki są bez żadnej infrastruktury dodatkowej typu ławka czy wiata więc słabo rzucają się w oczy. Dodatkowo nowe przystanki nie mają zatoczek i w gąszczu innych znaków mogą być mało zauważalne. Ale cała idea komunikacji na wielki plus, przede wszystkim dlatego, że w końcu jest. Na pewno wszystko się powoli dotrze.

-5
+2 -7
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Środa, 10 stycznia 2018 10:23:25

O @Sharex dał głos... Kolejny intelektualny ukwiał na forum...

-4
+2 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Środa, 10 stycznia 2018 10:28:59

pamiętam jak iwonka50 obwieściła na forum, że coś tam jej się nie podoba i kończy swoją działalność na forum..niestety nie wytrwała w postanowieniu...

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Środa, 10 stycznia 2018 13:13:15

@Wóz - faktycznie, masz rację. Szacunek za pamięć!
@iwonka50 miała już zakończyć pisanie na forum ale jak słusznie zauważasz - nie wytrwała w postanowieniu... Niestety...

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: oskar11 (postów: 528)
 • Środa, 10 stycznia 2018 13:16:06

@iwonka dzięki żeś mnie oświeciłaś,napisz jeszcze jakiego koloru są autobusy żebym nie wsiadł do BAGS,albo innego

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Środa, 10 stycznia 2018 22:07:59

A ja pamiętam, że jesteście słynni/e z obrażania innych co widać też w tym wątku. Będę pisać kiedy chce i co chcę.

+2
+5 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 14374)
 • Środa, 10 stycznia 2018 23:00:56

Dziś na przystanku koło szkoły 6-tki widziałem sporą grupę szkolnych dzieci-i o to chodzi wreszcie mają czym jeździć do szkoły i nie muszą ich wozić rodzice.Przy planowaniu następnych inni warto wziąć po uwagę dzieci szkolne.

-4
+1 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Czwartek, 11 stycznia 2018 13:44:48

@iwonka50 - jak widać nie umiesz dotrzymywać swoich postanowień. Szkoda...
Będziemy zatem monitorować twoje głupawe wpisy...

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Czwartek, 11 stycznia 2018 18:40:32

Nowy rok, nowe postanowienia. A ty, przepraszam ... wy, nie macie pewnie nic ciekawszego do roboty niż monitorowanie głupawych wpisów na forach. Biedactwa.

+4
+4 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Roma60 (postów: 3)
 • Czwartek, 11 stycznia 2018 21:40:20

Nie rozumiem dlaczego autobus miejski nie kursuje do stacji Anielina? Dużo osób dojeżdża z tej stacji do pracy, uważam że władze miasta zrobiły duży błąd pomijając ten odcinek. Ponadto dzieci z ulicy Grzeszaka i sąsiednich uczęszczają do Szkoły nr 2. Przy planowaniu następnych lini należy uwzględnić podróżujących z ww stacji oraz mieszkańców tej okolicy.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kkucinski (postów: 4)
 • Piątek, 12 stycznia 2018 09:32:50

Brawo panie Burmistrzu - Leśna pana kocha

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Piątek, 12 stycznia 2018 09:41:33

To co dobrze by było zmienić to odległości między niektórymi przystankami. Np. linia M3 - przystanek na Sosnkowskiego przy Biedronce o nazwie Mrozowska Południe, później długo długo nic i dopiero Spacerowa. Druga rzecz to oznaczenia przystanków. Znaki przystanków powinny być dwustronne bo mają służyć pieszym a nie samochodom. Przez to są mało widoczne choć oczywiście kto szuka ten znajdzie.

-5
+1 -6
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Piątek, 12 stycznia 2018 12:24:53

*niż monitorowanie głupawych wpisów na forach
oczywiście napisałaś tak o swoich wpisach?

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Piątek, 12 stycznia 2018 17:37:13

Rozładuj trochę węgla z wozu bo ci się styki w mózgu przegrzewają.

-2
+1 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Piątek, 12 stycznia 2018 23:32:38

@iwonka50 - daj już spokój...
Próbujesz coś komentować (np. komunikację miejską), ale w sumie twoje komentarze są tak infantylne, że aż żenujące...
A potem jeszcze robisz jakieś osobiste "wycieczki" w stosunku do osób, które ci zwracają uwagę na twój żałosny poziom komentarzy.
Robią to w trosce o twoje dobro, żebyś się dalej nie ośmieszała, a ty brniesz w to coraz bardziej i bardziej zamiast być wdzięczna tym osobom.
Żal...

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 10:15:53

węgiel rozładowany z wozu a teraz proszę ja Ciebie - zrób to o co prosi Cię Travis...

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 15:15:14

Bardziej głupawych, żałosnych i infantylnych wpisów jak te 2 ostatnie jeszcze nie czytałam. Żal.

-3
+1 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 15:35:07

No to już się zaspokoiłaś jeśli chodzi o wszystkie rodzaje komentarzy.
A teraz żegnamy cię bez żalu:)
PS. Tak między nami, powiedz kobieto - leczysz się psychiatrycznie???

-3
+2 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Wóz z węglem (postów: 814)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 15:46:17

ponownie popieram Travisa - A teraz żegnamy cię bez żalu :)

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 18:01:24

A co możesz polecić swojego psychiatrę? Chociaż nie bo słabo leczy.

-2
+2 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 19:58:08

iwonka50 - czytając twoje komentarze mogę się wyłącznie zgodzić z przedmówcami i zalecić ci regularne pojenie się i nawadnianie.
Typowa ciemne babsko z Radomia...

0
+2 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 20:43:05

A ja zalecam kontakt z odpowiednim specjalistą tylko nie tym Travisa bo słabo leczy.

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 21:38:17

Babsko z Radomia znów dało głos...
Dramat intelektualny trwa...

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 22:18:46

Travis jesteś niestrawny mimo że twój nick przypomina nazwę suplementu na wątrobę.

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Travis (postów: 226)
 • Sobota, 13 stycznia 2018 23:28:17

Za to twój nick sugeruje że jesteś starą i wredną babą z Radomia...

-1
+1 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 14374)
 • Niedziela, 14 stycznia 2018 08:41:13

A może Ktoś napisze na temat kierowców?Ponoć Mińsk przeciwko uchodźcom.Jak się z nimi dogadujecie?

-1
+2 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Atilla (postów: 630)
 • Niedziela, 14 stycznia 2018 14:44:35

A niby po co mamy się z nimi dogadywać - trzeba im np. mówić którędy mają jechać???

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: iwonka50 (postów: 289)
 • Niedziela, 14 stycznia 2018 15:30:00

Może po to żeby kupić bilet?

+6
+6 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: grafX (postów: 3)
 • Niedziela, 14 stycznia 2018 15:30:38

Gdybyśmy mieli prawdziwych planistów i wizjonerów, takich z perspektywą powyżej jednej kadencji, to już pracowaliby nad wykupem terenów pod parking przy drugiej mińskiej stacji PKP Anielina. To tam powinny kończyć się pętlą linie M2 i M3, (a najlepiej być jeszcze skorelowane z przyjazdami pociągów z Warszawy). Można też obie linie połączyć i 2 razy zwiększyć częstotliwość - wyjdzie na to samo. Stacja PKP Mińsk M. Anielina to przyszłościowy dworzec biorąc pod uwagę rozwój budownictwa w tamtych rejonach. Rano ludzie ledwo mieszczą się na peronie, a wieczorem po wylaniu się z pociągu tłumy albo skrobią szyby swoich samochodów pozostawionych w krzakach, albo oczekują na przyjazd dobrego męża/żony. Przedłużenie obu pęli o te 600 metrów wydaje się czymś tak oczywistym, że dziwię się, iż nikt tego nie zauważył.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: marseli (postów: 74)
 • Poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:44:27

Jeśli coś jest oczywiste dla wszystkich, a nie zostało zrobione, to znaczy, że nie zostało zrobione celowo. Na miejscu mińszczan podróżujących z pkp anielina zapytałbym pana burmistrza o uzasadnienie. Chyba, że chodziło o to, żeby komunikacja była, ale nie dla wszystkich, nie w godzinach szczytu, i nie po oczywistych dla mieszkańców trasach.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: _AG_ (postów: 2286)
 • Poniedziałek, 15 stycznia 2018 15:10:26

@up. Dlaczego tego nie zrobiono? Proste. Przez planowany tunel.

W pierwszej wersji linia M2 miała jeździć przez przejazd przy stacji PKP Anielina. Choć zaproponowane rozwiązanie było tylko z kierunkiem w stronę Siennickiej. Więc mieszkańcy północnej części rano mogliby podjechać na stację PKP ale już z powrotem musieliby jechać nookoło. Po to m.in. wybudowano zatoczki autobusowe na Grzeszaka.

Trasy miały wyglądać tak:
http://minskmaz.com/news/ruszaja-konsultacje-spoleczne-w-sprawie-komunikacji-miejskiej

Niestety burmistrz zdecydował się zlikwidować przejazd przez tory na rzecz tunelu dla osobówek, więc autobus już tędy nie pojedzie. Co najwyżej można byłoby poprowadzić linię z jednej strony z pętlą przy PKP Anielina. Tylko z której strony? Z północnej czy południowej? Może z obu? Wtedy musiałby być dwie pętle. Ja w dalszym ciągu uważam, że tunel w tym miejscu jest zbędny.

-3
0 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: kumak (postów: 14374)
 • Poniedziałek, 15 stycznia 2018 23:02:30

Czy ktoś chociaż raz przejechał się przez Anielinę? Przecież tam droga wąska nie nadająca się absolutnie na przejazd autobusu.Proponuje POJECHAĆ NA klonową po dużych opadach śniegu- to lokalna droga

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: Felis (postów: 43)
 • Środa, 17 stycznia 2018 00:29:27

No popatrz, a jak był remont Siennickiej to nie tylko autobusy, ale i większe, cięższe pojazdy tam śmigały ze znacznie większą częstotliwością niż dwa na godzinę.

-2
0 -2
Tylko dla zalogowanych użytkowników
 • Od: LisaBiala (postów: 3)
 • Środa, 17 stycznia 2018 22:31:52

Eh, przyjdę i zobaczę. Chociaż nie mogę nic powiedzieć, mam teraz kolejną podróż https://busfor.pl/autobusy/Warszawa/Praga ))) Mam tu rodziców i uważam, że każda próba poprawy sytuacji transportowej jest dobra.

Zaloguj się aby dodawać komentarze.