facebook

Rugbyści wygrali w Rudzie Śląskiej

04.10.2019
(fot.: RC Mazovia Mińsk Maz.)

W sobotę, 28 września, mińska drużyna rugby zmierzyła się w wyjazdowym meczu z Gryfami z Rudy Śląskiej. Po przegranej na inaugurację sezonu z drużyną Posnanii Mazovia chciała pokazać się z lepszej strony. Okazja ku temu pojawiła się już w drugiej kolejce II Ligi Rugby w Rudzie Śląskiej.

Mecz rozpoczął się od wymiany akcji pomiędzy obiema drużynami, jednak żadna nie potrafiła swojej skutecznie zakończyć przyłożeniem. W 6 minucie meczu po dobrym przegrupowaniu młyna i szybkiej akcji ataku punkty dla mińszczan przykłada Grzegorz Pleskot otwierając wynik. 0:5 dla Mazovii nie utrzymało się jednak długo, ponieważ z podwyższenia celnie kopnął nowy nabytek klubu – Mateusz Kocon i RC Mazovia prowadziła już 0:7. Do 21 minuty mecz był zacięty i żadna z drużyn nie zdołała uargumentować swojej wyższości, kiedy to żółtą kartką został upomniany zawodnik Mazovii (10 minut kary poza boiskiem). Przewagę jednego zawodnika skrzętnie wykorzystała Ruda Śląska i wdarli się na pole punktowe zmieniając wynik na 5:7. Chwilę później karą indywidualną został ukarany również zawodnik Gryfów i obie drużyny grały w osłabieniu. Etatowy kopacz Mazovii zamienił dwa rzuty karne na punkty i pierwsza połowa kończy się wynikiem 5:13. Druga połowa zaczyna się ponownie od celnego kopnięcia z karnego przez Kocona i dopisania do dorobku mińszczan kolejnych trzech oczek. Mecz wciąż był wyrównany, jednak zawodnicy ze Śląska w jednej z akcji znaleźli sposób na obronę Mazovii i przedarli się na pole punktowe przyjezdnych. Po chwili dopisali sobie kolejne 2 punkty z podwyższenia. Do końca meczu obie ekipy szły łeb w łeb. Przy wyniku 12:16 mogło zdarzyć się wszystko. Ostatnie słowo należało finalnie do RC Mazovii. Karnego w ostatniej akcji meczu wykorzystał kopem na słupy niezawodny Mateusz Kocon. Po kopie sędzia zagwizdał po raz ostatni, a drużyna z Mińska Mazowieckiego zapisała pierwsze 4 punkty do ligowej tabeli wskakując tym samym na trzecią pozycję. Wynik końcowy: Gryfy Ruda Śląska 12 – 19 RC Mazovia Mińsk Mazowiecki Dla Mazovii punktowali: Mateusz Kocon 14pkt (1podwyższenie, 4karne) i Grzegorz Pleskot (przyłożenie) Skład RC Mazovia Mińsk Mazowiecki: Sebastian Jaworski, Dawid Wernik, Łukasz Witowski, Krystian Kopczyński (C), Jakub Woźnica, Paweł Dzięcielski, Rafał Iwanow, Mariusz Siwiec, Paweł Woźniak, Mateusz Kocon, Grzegorz Pleskot, Artur Wadas, Piotr Jurkowski, Arkadiusz Głuchowski, Alcindo Uware. Z ławki rezerwowych weszli również: Brandon Gwara, Kamil Czajka, Mariusz Rawa, Mateusz Zagrodzki, Rafał Kowalczyk. Sztab szkoleniowy: Paweł Piekarek (pierwszy trener) i Leszek Kopczyński (asystent trenera).

Oprac.: RC Mazovia Mińsk Maz.