Zarejestruj
-1°C

Remonty na ul. Sosnkowskiego, Limanowskiego i Mrozowskiej

Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczął remont ul. Sosnkowskiego od świateł przy przejściu dla pieszych znajdującym się przy wejściu na dworzec PKP do okolic ul. Widok. Ale to nie jedyne prace, które trwają w tej okolicy...

Z kolei Zarząd Dróg Miejskich prowadzi remont ul. Mrozowskiej od ul. Lipowej do Vendo Park oraz podobnego odcinka ul. Limanowskiego po przeciwnej stronie torów, a także przejazdu pod torami, który obejmuje dwa jednokierunkowe łączniki. Jak się dowiedzieliśmy, zakres prac na jezdniach obejmuje korekcyjne frezowanie oraz ułożenie nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej (warstwy ścieralnej) grubości 5 cm. Na wymienionych odcinkach panują utrudnienia w ruchu samochodowym i tworzą się korki. Radzimy kierowcom omijanie remontowanych ulic. Zakończenie prac planowane jest w tym tygodniu.

Oprac. na podst. mat. ZDP i ZDM

Aktualności

Komentarze

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: garbaty_anioł (postów: 1995)
  • Piątek, 1 września 2017 07:31:05

Wczoraj 40 minut w korku, cały Mińsk stał. Całe szczęście trafiłem na fajną popołudniową audycję w Trójce, ale i tak nakląłem się tyle, że w niedzielę mus do spowiedzi;D

+2
+3 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: MG (postów: 198)
  • Piątek, 1 września 2017 09:39:21

Mój wynik to 30 minut spod Budowlanki na drugą stronę torów kombinując na maksa; jak wracałem z powrotem od strony Kędzieraku dodatkowo zamknięto ruch od SP6 w kierunku Siennickiej. Pogratulować sprawnej organizacji planowanych remontów. Porady w stylu "Radzimy kierowcom omijanie remontowanych ulic" są co najmniej śmieszne; wiadomo że trzeba omijać bo inaczej się nie da pojechać, pytanie tylko którędy? Mrozowska zamknięta, Limanowskiego zamknięta, szlaban na Siennickej zamknięty. Reszta dróg zakorkowana na amen.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: P1o2trek (postów: 2)
  • Piątek, 1 września 2017 10:08:58

wczoraj szybciej wydostałem się z Mińska jadąc przez Stojadła niż pchając się Siennicką. Jechałem w stronę Siennicy z Piłsudskiego :)

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

Żenada... po co było frezować pod mostem skoro nie byli w stanie zalać tego od razu (ani chyba nawet do dzisiaj). Już nie wiem czy śmiać się czy płakać - wczoraj ze Stojadeł na Siennicką za przejazd kolejowy - 45minut.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Adenal (postów: 7)
  • Piątek, 1 września 2017 17:56:46

Czy naprawdę nikt nie panuje nad remontami ulic w MM? Przecież wystarczyłoby Panie Burmistrzu chwilę pomyśleć, a tak traci Pan kolejne głosy w nadchodzących wyborach, a Zarząd Dróg ochoczo w tym Panu pomaga.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Felis (postów: 35)
  • Piątek, 1 września 2017 22:05:40

Mnie zastanawiają dwie rzeczy. Po pierwsze, czy naprawdę nie można w UM wyznaczyć kogoś, do kogo będą spływały informacje o planowanych pracach od poszczególnych zarządów dróg, żeby ta osoba jakoś je rozsądnie w kalendarzu zaplanowała? Po drugie, czy nie można było tego remontu nawierzchni zrobić w lipcu, kiedy na mieście było pusto, tylko odkładać na ostatni tydzień wakacji, kiedy ludzie masowo latają po sklepach szykując się na początek roku szkolnego? Ale spoko, nawierzchnia pod torami została zdjęta, czy nie można było puścić tam ruchu skoro przynajmniej wczoraj popołudniu jak jechałem nic się tam nie działo? Nie, bariera, zakaz wjazdu i korek od rzeki do Siennickiej. Szczerze współczuję wszystkim, którzy muszą się tam przedzierać, i bez remontu w godzinach szczytu przejechać tam to tragedia.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Adenal (postów: 7)
  • Poniedziałek, 4 września 2017 12:59:28

Na zamieszczonych zdjęciach nie ma ANI JEDNEGO ROBOTNIKA!!! Zapewne dlatego, że zdjęcia robiono wczesnym rankiem, ale czy tak newralgicznych dla miasta prac remontowych nie powinno się wykonywać w systemie 24 godz./7 dni w tygodniu?

-5
0 -5
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kumak (postów: 13773)
  • Poniedziałek, 4 września 2017 13:41:24

to nie klęska żywiołowa żeby pracować 7 dni w w tygodniu- sam sobie tak pracuj

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kuku_harajuku (postów: 14)
  • Poniedziałek, 4 września 2017 15:33:57

Dziś o godz. 10.10 rano też nie było żadnego robotnika. Więc nawet nie chodzi o całodobową prace tylko przynajmniej od 8 rano. Później dopiero ok. 11 zaczęło się coś dziać.

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1438)
  • Poniedziałek, 4 września 2017 22:30:18

Brawo zdm chyba tam czas na zmiany.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Amelka12 (postów: 16)
  • Wtorek, 5 września 2017 09:28:38

szkoda że Pan Burmistrz nie mieszka na osiedlu Targówka, jakby sobie jechał do pracy 40 minut to by miał czas trochę pomyśleć.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Felis (postów: 35)
  • Wtorek, 5 września 2017 18:55:28

A końcówka Traugutta nadal bez asfaltu i nadal zamknięta, podobnie jak jedna strona łącznika pod torami. Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego w tym miejscu po frezowaniu drogę permanentnie zamknięto na kilka dni (w sumie już chyba minął tydzień)? Jakoś w innych miejscach zdjęcie wierzchniej warstwy asfaltu nie skutkuje zamknięciem ulicy, np. fragment Warszawskiego Przedmieścia przy skrzyżowaniu ze Świętokrzyską.

Nawet nie chodzi już o pracę 24/7. Mamy wrzesień. Pomysł remontu nie powstał tydzień temu, ani dwa, tylko dużo wcześniej. Termin wykonania wymyślił ktoś mocno nieogarnięty. Przełom sierpnia i września to okres wzmożonego ruchu w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Każdy, kto ma dzieci w szkole robi zakupy. Gorszym terminem byłby chyba tylko tydzień przed Wielkanocą, albo Bożym Narodzeniem. Na szczęście wtedy pogoda zazwyczaj nie sprzyja remontom, bo pewnie też by ktoś jakiś chciał wtedy robić, najprędzej w okolicy targowiska. :)

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1438)
  • Wtorek, 5 września 2017 23:06:02

Dzisiaj zauważyłem, iż zamknięto kawałek ulicy Tartacznej.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Felis (postów: 35)
  • Środa, 6 września 2017 00:33:50

Tak, zamknięte jest skrzyżowanie (rondo) z Wyszyńskiego, wyznaczony jest objazd Siedlecką, Graniczną i chyba dalej Zachodnią. Na szczęście w tamtym rejonie ulic mnogość do wyboru, ruch też nie taki straszny, więc problemu większego nie ma.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Aron (postów: 1438)
  • Środa, 6 września 2017 07:29:36

Felis trafnie podniosłeś, iż chodzi o koordynację. w tym roku nie ma tak strasznie dużo inwestycji drogowych prowadzonych przez miasta - w zasadzie Dąbrówki i te nakładki na Limanowskiego i okolicach - można je było zrobić w lipcu. władze miasta nie szanują kierowców, wszędzie spowalniacze, planowane strefy brak wszystkich wylotówek z miasta, może zamiast małych uliczek najpierw dokończyć te najważniejsze?

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

"to nie klęska żywiołowa żeby pracować 7 dni w w tygodniu- sam sobie tak pracuj" Kumak, nie jeden by się zgodził na taką pracę. I nie tylko Ukrainiec.

-4
0 -4
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kumak (postów: 13773)
  • Środa, 6 września 2017 09:06:42

Marianne a gdzie polskie prawo?sam sobie możesz pracować 24 na dzień ale nie wolno zatruniać na takich zasadach

-3
0 -3
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: kumak (postów: 13773)
  • Środa, 6 września 2017 09:24:08

nie ma tragedii-przejechałem się po mieście-asfalt jakby równiejszy ale kratki ściekowe 5 cm niżej poziomu asfaltu

+3
+3 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników

"Marianne a gdzie polskie prawo?"

Ależ proszę. Art. 15 pkt 4) ustawy Kodeks pracy: Praca w niedziele i święta jest dozwolona przy niezbędnych remontach. Masz tam całą listę prac wykonywanych w niedzielę. Poza tym nikt nie powiedział, że ta sama osoba ma pracować przez 7 dni ciągiem, bez przerwy. Wykonywanie remontów dróg w weekendy i w nocy jest powszechną praktyką na całym świecie.