Zarejestruj
18°C

Remont mostu zgodnie z harmonogramem

Chodzi o przebudowę mostu na ul. Budowlanej przy rondzie ks. Dziąga. To ważna tegoroczna inwestycja, która wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców miasta, nie tylko tych zmotoryzowanych. Zapytaliśmy więc Zarząd Dróg Powiatowych o postęp prac.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od ZDP w ubiegłym tygodniu wynika, że remont mostu przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Do chwili obecnej wykonano m. in. ściany oporowe od strony napływu wody, zbrojenie betonu, ławy fundamentowe oraz przyczółki. Ponadto na dojeździe do mostu na długości 380 metrów (na odcinku od ronda NSZZ Solidarność do mostu) położono w połowie sierpnia nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-bitumicznej grubości 4 cm.

Do zrobienia pozostało jeszcze wykonanie m. in. pogrubienia płyty pomostu oraz nowej płyty na poszerzeniu wraz z montażem stalowych belek, odwodnienia mostu, nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej na moście wraz z podbudową, nawierzchni z kostki brukowej na chodniku i ścieżce rowerowej, ustawienie krawężników, obrzeży, ustawienie balustrady i barieroporęczy oraz roboty porządkowe.

Nowy most będzie nieco szerszy od obecnego. Planowany koniec robót to koniec października. 
Więcej informacji o inwestycji: https://minskmaz.com/news/lato-z-remontem-mostu

Oprac. na podst. mat. ZDP, zdjęcia z drona zostały wykonane na początku września 2017.

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.