Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

BIAŁY KAPEĆ TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

RELACJA Z WIZYTY UCZNIÓW SALEZJAŃSKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NA GROBACH ZMARŁYCH NAUCZYCIELI I UCZNIÓW

Poniedziałek, 14.11.2011

Listopad to miesiąc zadumy. W szczególności myślimy wtedy o naszych bliskich zmarłych. Nie inaczej było tego ranka 9 listopada bieżącego roku , gdy I klasy Salezjańskiego gimnazjum i liceum, jak co roku, odwiedziły mogiły członków naszej salezjańskiej wspólnoty.

Listopad to miesiąc zadumy. W szczególności myślimy wtedy o naszych bliskich zmarłych. Nie inaczej było tego ranka 9 listopada bieżącego roku , gdy I klasy Salezjańskiego gimnazjum i liceum, jak co roku, odwiedziły mogiły członków naszej salezjańskiej wspólnoty, którzy odeszli do Pana. W pierwszej kolejności złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na mińskim cmentarzu. Nasza nauczycielka, Pani Bochyńska dzieliła się z nami swoimi wspomnieniami związanymi ze zmarłymi,  wspominając Tomka  Powałkę, Adama Wyczółkowskiego, Michała Kozubę, Michała Rybkę, Dalię Pucką, Agnieszkę Wołynek,  Panią Teresę Jackowską i Pana Ryszarda Chojnackiego. Atmosfera skłaniała do refleksji. Nagrobki tonęły w kwiatach, a w porannej mgle było widać palące się jeszcze znicze.

 

Następną nekropolią był cmentarz w Mrozach, gdzie zapaliliśmy znicze na grobie zmarłej nauczycielki matematyki Pani Bożeny Wiącek.  Na koniec wspominaliśmy uczniów pochowanych na cmentarzu w Cegłowie: Mikołaja, Bartka, Piotra i Marcina- ofiary wypadków komunikacyjnych.

 


Wszyscy byliśmy wzruszeni, kiedy nasza koleżanka odczytała cytat widniejący na nagrobku Marcina ”Życie to coś, co nam się zdarza, gdy mamy inne plany”. Pogrążeni w zadumie udaliśmy się w drogę powrotną do Mińska. Zrobiliśmy, co do nas żyjących należało: ofiarowaliśmy modlitwę, zapaliliśmy znicze, chociaż przez chwilę pomyśleliśmy nad  własnymi postawami.

 


Nie zapominajmy o naszych bliskich, którzy już cieszą się spotkaniem z Bogiem. Wierzymy, że „jest rzeczą świętą i chwalebną modlić się za zmarłych” (por. 2 Mch 12,44-45)

Relację przygotowały uczennice klasy I
Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego
im. Ks. A. Czartoryskiego  w Mińsku Mazowieckim




Link do oryginalnego artykułu:
http://powiatminski.pl/in.php?ID=79&aID=4085
Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2012-05-23 09:26:12 z adresu IP: 38.107.179.224