Zarejestruj
18°C

Policjanci zapobiegli włamaniu do bankomatu i zatrzymali podejrzanego

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.)

Mężczyzna z latarką czołową założoną na głowie, śrubokrętem w ręku i samochodowym lewarkiem, którym w środku nocy zamierzał podważyć pokrywę bankomatu, nie był żadnym serwisantem. Włamanie udaremnili policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego, którzy zareagowali błyskawicznie, widząc co dzieje się przy bankomacie. Zatrzymany 35-latek trafił do policyjnego aresztu, a później przedstawiono mu zarzut usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec halinowskiej gminy przyznał się do próby popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego patrolowali miasto Sulejówek. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę przy bankomacie, który miał założono na głowie tzw. czołową latarkę i zachowywał się tak, jakby przy nim majstrował. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję.

Zaskoczony przez patrolowych mężczyzna, oprócz wspomnianej latarki, trzymał w ręku śrubokręt i został przyłapany podczas wyjmowania kostek brukowych okalających podstawę bankomatu. Na miejscu policjanci znaleźli jeszcze lewarek samochodowy, który mógł być wykorzystany do podważenia płyty zabezpieczającej bankomat.

Podejrzanym o próbę włamania, okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Halinów. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa, a 35-latka osadzili w policyjnym areszcie.

Sprawą zajęli się następnie policjanci z zespołu kryminalnego, którzy przedstawili podejrzanemu zarzut usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem.

Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.