17°C

36
Powietrze
Dobre powietrze.
Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz i cieszyć się dniem

PM1: 15.66
PM25: 21.35 (85,39%)
PM10: 28.16 (56,32%)
Temperatura: 16.76°C
Ciśnienie: 1006.40 hPa
Wilgotność: 91.16%

Dane z 20.05.2019 07:15, airly.pl


facebook

Policjanci pomogli mężczyźnie, którego zachowanie zagrażało jemu i innym osobom

05.10.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie pomogli wczoraj, mężczyźnie który znajdował się na drzewie, a jego zachowanie zagrażało jemu samemu i innym. Osoba ta miała przy sobie siekierę, którą wycinała gałęzie z drzewa i rzucała na drogę, blokując w ten sposób ruch pojazdów. Do zdarzenia doszło w miejscowości Mrowiska. Interwencja dzięki staraniom policjantów i strażaków zakończyła się bezpiecznie i szczęśliwie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowości Mrowiska w gminie Halinów. Zgłoszono, że mężczyzna wszedł na drzewo i siekierą wycina gałęzie z przydrożnego drzewa. Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Mężczyzna nie reagował na wszelkie próby sprowadzenia go na ziemię. Wycięte gałęzie rzucał na drogę blokując w ten sposób ruch pojazdów.

Policjanci przy pomocy wysięgnika straży pożarnej, dostali się bliżej mężczyzny. Prowadząc z nim rozmowę cały czas podejmowali próby odebrania siekiery i sprowadzenia osoby na ziemię. W pewnym momencie, w wyniku prowadzonych przez policjantów negocjacji, mężczyzna stracił czujność. Wtedy mundurowi błyskawicznie odebrali osobie niebezpieczne narzędzie a następnie sprowadzili go na ziemię. Tu czekała już pomoc służby medycznej.

60-latek, mieszkaniec gminy Halinów, nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

W akcji udział wzięli strażacy z OSP Długa Kościelna i Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Mińska Mazowieckiego. Służby usunęły z drogi zwalone gałęzie i udrożniły ruch samochodowy.

mz

Inne aktualności

OK