Zarejestruj
18°C

Oprócz tego, że znęcał się nad żoną, to jeszcze dokuczał domowym zwierzętom

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Podczas interwencji domowej przeprowadzonej przez policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego w siennickiej gminie, zatrzymano 35-letniego mężczyznę, w związku z podejrzeniem znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Nietrzeźwy 35-latek miała wyzywać swoją żonę, a w dniu kiedy miała miejsce interwencja Policji uderzyć ją kilkakrotnie rękoma po całym ciele. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Oprócz tego przedstawiono mężczyźnie zarzut znęcania się fizycznego nad zwierzętami domowymi: trójką psów i dwójką kotów.

Policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wezwano na teren siennickiej gminy, gdzie w jednym z domów miała miejsce awantura, podczas której przemoc wobec żony miał stosować mąż.

Policjanci przyjechali na miejsce i ustalili, że wskazany im 35-letni mężczyzna, od którego czuć było alkohol, kilkakrotnie uderzył żonę rękoma po całym ciele. Do tego doszły jeszcze wyzwiska i groźby, które kierował do żony.

35-latka zabrano do policyjnego aresztu. Zanim został osadzony w celi, zbadano go alkomatem, który wykazał, że podejrzany ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Pracując przy sprawie, dokładnie zgromadzili materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że podejrzany dopuścił się znęcania psychicznego oraz fizycznego nad żoną.

To nie był jednak jedyny występek, jaki wstępnie udowodniono podejrzanemu. 35-latek miał prawdopodobnie znęcać się nad domowymi zwierzętami, trójką psów i dwójką kotów, które szarpał, popychał i kopał.

W sumie podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne: znęcania się nad żoną i znęcania się nad zwierzętami domowymi.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, a przy tym nakazał mu opuszczenie lokalu, w którym do tej pory mieszkał z rodziną.

Podejrzanemu o przemoc domową  grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.