Zarejestruj
19°C

Jedna z mieszkanek powiatu mińskiego mogła paść ofiarą oszusta, policja radzi jak tego uniknąć

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Dzięki sieci są anonimowi, mogą wymyślać wiele tożsamości, zawodów i profesji, aby zaimponować swoim ofiarom i zdobyć ich serca. Stopniowo manipulując uczuciami swojego celu, potrafią tak wpłynąć na psychikę, że kobieta ufna w rzekomo prawdziwe uczucia, którymi obdarza ją rozmówca z drugiej strony łącza, jest gotowa nie tylko na poświęcenie się związkowi na odległość, ale gotowa jest finansowo wesprzeć swojego internetowego przyjaciela. Policjanci przestrzegają, aby nie przesyłać pod żadnym pozorem żadnych środków pieniężnych osobom, których tak naprawdę nie znamy. Ten apel jest skierowany szczególnie do kobiet, bo to one są zwykle pokrzywdzone w wyniku internetowych oszustw matrymonialnych. Jedna z mieszkanek powiatu mińskiego poznała takie go właśnie „Catfish-a” w internecie. Na szczęście nie przekazała mu żadnych środków finansowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim otrzymali ostatnio sygnał od jednej z mieszkanek powiatu mińskiego, która podejrzewała, że mogła mieć do czynienia z oszustem matrymonialnym działającym w internecie. Mężczyzna przedstawił się jako żołnierz z innego kontynentu. Po nawiązaniu z kobietą internetowej znajomości, nagle poprosił o pomoc finansową. Czujna niewiasta na szczęście nie dała się zwieść oszustowi i nie przekazała mu żadnych pieniędzy. Zablokowała kontakt poznanego mężczyzny i przekazała informację Policji.

Funkcjonariusze chcieliby przekazać kilka wskazówek, które pozwolą kobietom uniknąć finansowej straty w sytuacji, kiedy miałyby one stać się celem internetowego oszusta matrymonialnego tzw. „CATFISH-a”:

Należy pamiętać, aby w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, że w sieci działa oszust matrymonialny, taką informację przekazać policjantom.

dn

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.