Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
17°C

Co, gdzie, kiedy?

23.06.2017 (dziś) 18:45
Festiwal 4M 2017 - dzień 1.

Lista aktualności

Powiat Miński

Jedna z mieszkanek powiatu mińskiego mogła paść ofiarą oszusta, policja radzi jak tego uniknąć

Niedziela, 8 stycznia 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Dzięki sieci są anonimowi, mogą wymyślać wiele tożsamości, zawodów i profesji, aby zaimponować swoim ofiarom i zdobyć ich serca. Stopniowo manipulując uczuciami swojego celu, potrafią tak wpłynąć na psychikę, że kobieta ufna w rzekomo prawdziwe uczucia, którymi obdarza ją rozmówca z drugiej strony łącza, jest gotowa nie tylko na poświęcenie się związkowi na odległość, ale gotowa jest finansowo wesprzeć swojego internetowego przyjaciela. Policjanci przestrzegają, aby nie przesyłać pod żadnym pozorem żadnych środków pieniężnych osobom, których tak naprawdę nie znamy. Ten apel jest skierowany szczególnie do kobiet, bo to one są zwykle pokrzywdzone w wyniku internetowych oszustw matrymonialnych. Jedna z mieszkanek powiatu mińskiego poznała takie go właśnie „Catfish-a” w internecie. Na szczęście nie przekazała mu żadnych środków finansowych.
0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim otrzymali ostatnio sygnał od jednej z mieszkanek powiatu mińskiego, która podejrzewała, że mogła mieć do czynienia z oszustem matrymonialnym działającym w internecie. Mężczyzna przedstawił się jako żołnierz z innego kontynentu. Po nawiązaniu z kobietą internetowej znajomości, nagle poprosił o pomoc finansową. Czujna niewiasta na szczęście nie dała się zwieść oszustowi i nie przekazała mu żadnych pieniędzy. Zablokowała kontakt poznanego mężczyzny i przekazała informację Policji.

Funkcjonariusze chcieliby przekazać kilka wskazówek, które pozwolą kobietom uniknąć finansowej straty w sytuacji, kiedy miałyby one stać się celem internetowego oszusta matrymonialnego tzw. „CATFISH-a”:

Należy pamiętać, aby w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, że w sieci działa oszust matrymonialny, taką informację przekazać policjantom.

dn

Pozostałe aktualności

Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler Tragiczny weekend na drogach Powiatu Mińskiego [aktualizacja] Supergimbus 2017 Rowerowy wyścig dookoła Warszawy Sukces mimo przeciwnościom Odjazdowy Bibliotekarz 2017 Więcej patroli policji na mińskich ulicach

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry