Zarejestruj
19°C

Miał ponad 3 promile alkoholu i chciał wjechać na obwodnicę

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

(fot.: KPP w Mińsku Maz.)

Policyjna interwencja mundurowych z mińskiej drogówki zapobiegła bez wątpienia nieprzewidzianym konsekwencjom jazdy „na podwójnym gazie” 40-letniego mieszkańca Siedlec, który „wężykiem” zbliżał się do osobowym fordem do ronda na węźle mińskiej obwodnicy w Choszczówce Stojeckiej, chcąc jechać dalej na wschód. Policjanci zatrzymali kierowcę i zbadali alkomatem. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z mińskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 2. W Kobiernem zauważyli osobowego forda, którego trakcja wiele pozostawiała do życzenia. Prowadzący auto kierowca miał problem z utrzymanie prostego toru jazdy, poruszając się tzw. „wężykiem”. W końcu ford zbliżył się do ronda w Choszczówce Stojeckiej i skręcił w kierunku mińskiej obwodnicy.

Policjanci widząc podejrzane manewry, zatrzymali opisywane auto do kontroli. Mundurowi od razu wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym kierowcą był 40-letni mieszkaniec Siedlec.

W najbliższym czasie podejrzany o przestępstwo drogowe odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nie tylko utrata uprawnień, ale też kary określone w kodeksie karnym, grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

dn

Aktualności

Komentarze

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: adamellus (postów: 115)
  • Poniedziałek, 13 lutego 2017 13:41:49

Co za głąb!

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: L (postów: 560)
  • Poniedziałek, 13 lutego 2017 15:44:06

ale chciał ominąć miasto? chronić mieszkańców? od razu osądzasz, a pijany swój rozum ma.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: adamellus (postów: 115)
  • Wtorek, 14 lutego 2017 08:16:45

Tak, pewnie to będzie jego linia obrony...

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.