Zarejestruj
11°C

37-letni mieszkaniec Siedlec, poniósł śmierć na miejscu podczas wczorajszego wypadku do którego doszło ok. godz. 18:30 w miejscowości Marysin na drodze krajowej nr 2. Trasa przez kilka godzin była zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Węgrów. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego wypadku.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zdecydował wczoraj o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy dla 66-letniego mieszkańca Sulejówka. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 49-letniej kobiety. Grozi mu dożywocie.

Czterech nieletnich z gminy Mrozy, zniszczyło wyposażenie szkoły podstawowej w Lipinach. Wybili szybę w oknie, rozpylili gaśnice, zbili świetlówki, powyrzucali książki z półek i poprzewracali regały w szkolnej bibliotece. Straty sięgają 1500 złotych. Ustalenie kto dokonał opisanych czynów, było możliwe dzięki współpracy dzielnicowego z Mrozów i policjantów z zespołu nieletnich mińskiej komendy. Dzięki ich wspólnej akcji, czwórką młodocianych „wyrostków” zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Trwają intensywne prace związane z uprawą ziemi. W ostatnich dniach, na terenie powiatu mińskiego doszło do kilku poważnych wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym, podczas wykonywania prac polowych. Dlatego policjanci zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów BHP, oraz powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży artykułów kosmetycznych i spożywczych w jednym ze sklepów na terenie Dębego Wielkiego. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunki dwóch mężczyzn mogących mieć związek z opisywanym zdarzeniem. W związku z powyższym, każdy kto rozpoznaje osoby ze zdjęć, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Halinowie.

Dwie Toyoty i Subaru zabezpieczyli mińscy kryminalni w wyniku prowadzonych działań związanych ze zwalczaniem przestępczości samochodowej. Pojazdy noszą ślady przerobienia pól numerycznych i mogą pochodzić z kradzieży. Auta trafiły do dalszych badań na policyjny parking. Za przerabianie znaków identyfikacyjnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Halinowa, zatrzymali 36-letniego mężczyznę z Długiej Kościelnej, który posiadał narkotyki w postaci marihuany. Policjanci sprawdzili także jego dom, w którym zabezpieczyli sześć roślin konopii indyjskich. Działania policjantów były wynikiem uzyskanej informacji w ramach prowadzonych czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Zarzuty kradzieży drewna usłyszało dwóch mężczyzn z powiatu mińskiego, których zatrzymali do kontroli dzielnicowi z mińskiego rewiru. Ponadto jeden z podejrzanych, kierujący dostawczym Fordem, uciekał przed policyjnym pościgiem i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotnio – niedzielną noc w miejscowości Mlęcin w gminie Dobre. Z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn, pojazd Hyundai zjechał na lewe pobocze, uderzył w betonowy przepust po czym „dachował”. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 24 – letnia kobieta.

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed pościgiem, usłyszał 31 – letni mieszkaniec gminy Siennica, który w ubiegły piątek uciekał przed oznakowanym radiowozem policji w miejscowości Zglechów. Nie zatrzymał się do kontroli ponieważ w organiźmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Swój rajd Oplem Vectrą, zakończył w rowie. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze. Stracił też prawo jazdy.

Funkcjonariusze drogówki pod koniec marca zatrzymali do kontroli osobowego Peugeota 406. Policjanci podczas kontroli ujawnili 1700 paczek paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna swoim czynem naraził skarb państwa na straty ponad 29 tys. zł. poprzez uszczuplenie podatku akcyzowego. Został zatrzymany, usłyszał zarzuty karne. Dobrowolnie poddał się karze.

Dostawczego Volkswagena Transportera oraz dwa rowery udało się odzyskać dzięki pracy dzielnicowego z Sulejówka. W ramach swoich działań zdobył informację, gdzie te rzeczy mogą być przetrzymywane. Wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Halinowie, na jednej z posesji odnaleźli wymienione pojazdy.

Znane są już wyniki sekcji zwłok psa znalezionego w lesie, 4 lutego w Mrowiskach (gm. Halinów). Z badań lekarzy patologów wynika, iż pies został zabity ze szczególnym okrucieństwem. „Pogotowie dla Zwierząt” wyznaczyło 1000 zł. nagrody za wskazanie właściciela psa.

W niedzielę po południu miał miejsce tragiczny wypadek. Kierujący BMW 20 – latek, jadąc w kierunku Warszawy stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z osobowym Fordem Escortem. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitali, jedna osoba zginęła.

W czwartek w miejscowości Stanisławów na drodze krajowej nr “50”, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący osobowym Daihatsu zderzył się z ciężarową Scanią. W wyniku tego zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł kierowca Daihatsu.

4 grudnia w Szkole Podstawowej w Dębem Wielkim odbyła się I Spartakiada Integracyjna. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz Więcej” oraz dofinansowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim ze środków PFRON.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej, w wyniku dokładnej pracy operacyjnej, namierzyli miejsce w powiecie wołomińskim, gdzie ukryto samochód marki bmw, skradziony pod koniec października tego roku na terenie gminy Dębe Wielkie. Samochód zabezpieczono, a następnie przekazano właścicielowi. W sprawie zatrzymano 26-letniego mieszkańca Warszawy, który usłyszał zarzut popełnienia kradzieży tego samochodu. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu wyższy wymiar kary, bo za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca miejscowej gminy, który nietrzeźwy, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przyjechał do Ołdakowizny holować dostawczego forda, którego kilka godzin wcześniej skradziono w Mińsku Mazowieckim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że to właśnie ten 33-latek miał związek z kradzieżą auta, które porzucił, kiedy zgasł w nim silnik i nie mógł go już uruchomić. Policjanci z dochodzeniówki przedstawili 33-latkowi dwa zarzuty karne, w tym kradzieży samochodu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji, biorący udział w działaniach poszukiwawczych za 50-letnim mężczyzną, który chciał prawdodobnie popełnić samobójstwo, odnaleźli poszukiwanego na torowisku. Zachowali „zimną krew”, widząc w oddali światła zbliżającego się pociągu, zabrali mężczyznę z torowiska i przeprowadzili w bezpieczne miejsce. Policjanci swoją postawą, uporem i zdecydowaniem zapobiegli tragedii. W sama porę odnaleźli poszukiwanego i uratowali mu życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzom i ratownikom medycznym, którzy przewieźli go następnie do szpitala.

Policjanci cały czas apelują i powtarzają, że od rozwagi i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy to co może nas spotkać w podróży. Na drogach powiatu mińskiego śmierć zebrała kolejne żniwo. W Dąbrowie w gminie Mrozy, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn, 22-letni mieszkaniec gminy Mrozy, zjechał z jezdni i uderzył osobowym audi w przydrożne drzewo. Młody człowiek zginął na miejscu. Policjanci nie ustają w swoich apelach. Szczególnie teraz, kiedy pogodowa aura nie jest przyjazna dla kierujących, warto jeszcze bardziej kierować się rozsądkiem, aby uniknąć tak tragicznych i smutnych zdarzeń, jak to które wydarzyło się w Dąbrowie.