Zarejestruj
3°C

„Polskie Pendolino” będzie serwisowane w mińskim ZNTK

Duże zainteresowanie wzbudził skład PesaDART, który pojawił się na mińskim torowisku w minioną sobotę. Jaki był cel tej wizyty? Dziś otrzymaliśmy oficjalne informacje od firmy PESA: skład jest wykorzystywany w celach szkoleniowych dla serwisu ponieważ wszystkie DART-y, które zakupiło PKP InterCity (czyli 20 pojazdów) będą serwisowane w mińskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego. Przez najbliższe minimum 15 lat.

PesaDART często nazywany jest polską odpowiedzią na Pendolino i przedstawiany jest jako pojazd szybki, wygodny, funkcjonalny i jeden z najnowocześniejszych elektrycznych zespołów trakcyjnych na świecie.  Jak informuje producent - firma PESA z Bydgoszczy - jego konstrukcja i wyposażenie pozwalają podróżować z prędkością eksploatacyjną do 250km/h (choć podczas testów w maju tego roku udało się osiągnąć 204 km/h).

Obecność tych składów na mińskim torowisku już wkrótce będzie widokiem powszechnym ponieważ na mocy zawartych umów wszystkie 20 egzemplarzy, które zakupiło PKP InterCity, będzie serwisowane w mińskim ZNTK. Umowa przewiduje takie warunki na najbliższe 15 lat. Na terenie ZNTK została wybudowana hala wyposażona w nowoczesne urządzenia do obsługi oraz napraw okresowych i awaryjnych tych składów.

Więcej o PesaDART:

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.