12°C

39
Powietrze
Dobre powietrze.
Idealny dzień na sport na świeżym powietrzu!

PM1: 16.83
PM25: 23.62 (94,5%)
PM10: 31.94 (63,88%)
Temperatura: 12.27°C
Ciśnienie: 1017.05 hPa
Wilgotność: 94.25%

Dane z 14.10.2019 00:50, airly.pl


facebook

Mobilny Dyżur Radnych KO

05.08.2019

W sobotę, 3 sierpnia, mińszczanie i nie tylko mieli możliwość porozmawiać z samorządowcami poza urzędowym pokojem. Radni Koalicji Obywatelskiej: Alicja Cichoń i Robert Smuga (Rada Powiatu) oraz Barbara Reda i Mariusz Żyła (Rada Miasta) przez 2 godziny byli do dyspozycji mińszczan w parku miejskim na Mobilnym Dyżurze Radnych.

- Bardzo często słyszę, że mieszkańcy nie mają czasu w środku dnia, by podejść do UM czy Starostwa na dyżur radnych – wyjaśniła Alicja Cichoń, radna powiatowa – Wiem, natomiast, jak ważny jest ciągły i bezpośredni kontakt, stąd pomysł na Mobilny Dyżur Radnych.

To pierwsza taka akcja w Mińsku Mazowieckim, gdzie radni spotykają się z mieszkańcami w mobilnym punkcie. Została przez mińszczan ciepło przyjęta, było wiele rozmów. Pytano m.in. o ośrodek wypoczynkowy na Mariance, o płoszenie krukowatych w parku oraz o możliwości rozwiązania problemu z parkowaniem wbrew przepisom. Nie zabrakło pochwał dotyczących rozwoju miasta.

- Spotkanie radnych z mieszkańcami uważamy za bardzo udane – powiedziała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Barbara Reda - Wychodzimy do ludzi właśnie po to, aby odpowiadać na pytania, poznawać opinie i pomysły mińszczan. Są dla nas niezwykle cenne, napędzają nas do działania i motywują do dalszej pracy, więc powinniśmy rozmawiać jak najwięcej. Już czekamy na kolejne spotkania w różnych częściach miasta.

- Dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia i uwagi, które padły w trakcie Mobilnego Dyżuru – zaznaczył Robert Smuga, członek Zarządu Powiatu – Wszystkie zanotowaliśmy, a na część udało nam się od razu odpowiedzieć.

- Musimy pokazywać mieszkańcom miasta, że nie ma między nami a nimi bariery, że jesteśmy z nimi w kontakcie, że mogą porozmawiać z nami o wszystkim – dodał radny Rady Miasta Mariusz Żyła.

Pierwszy Mobilny Dyżur Radnych odbył się w parku miejskim przy jednej z głównych alei. Radni Koalicji Obywatelskiej zapowiadają, że ta forma dyżurów będzie kontynuowana, a miejsca spotkań różne.

Inne aktualności

OK