Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
18°C

Co, gdzie, kiedy?

Lista aktualności

Aktualności

Mieszkaniec Sulejówka ujął w pościgu nietrzeźwego kierowcę

Czwartek, 9 lutego 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Prawdziwie obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Sulejówka, który ze swoją narzeczoną ruszył w pościg za nietrzeźwym kierowcą, widząc jak ten uderza w znak drogowy na wysepce na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Podczas pościgu za „piratem drogowym” opisywani obywatele cały czas utrzymywali kontakt z oficerem dyżurnym. Na koniec interweniujący mężczyzna pomógł w ujęciu nietrzeźwego kierowcy, zabierając mu kluczyki od samochodu.
Oficer Dyżurny wysyła policyjną załogę w związku ze zgłoszeniem
fot.: KPP w Mińsku Maz.
0

24-letni mieszkaniec Sulejówka jechał samochodem ze swoją narzeczoną w kierunku Siedlec. W pewnej chwili na ulicy Warszawskiej zauważył jak osobowa skoda uderza z znak drogowy na jednej z wysepek. Kierowca skody nie zwolnił, nie zatrzymał się, tylko przyspieszył i zaczął uciekać z miejsca. Jego tor jazdy był podejrzany, bo skoda wyjeżdżała slalomem na przeciwległy pas ruchu.

Widząc kolizję z wysepką i ucieczkę prawdopodobnie pijanego kierowcy, mieszkaniec Sulejówka ruszył za nim w pościg. W międzyczasie jego narzeczona skontaktowała się z oficerem dyżurnym  mińskiej komendy informując o podejrzanym zachowaniu kierowcy.

Kiedy po przejechaniu kilkuset metrów, skoda zjechała z drogi i uciekający kierowca zatrzymał auto, interweniujący obywatel podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Mężczyzna, który wysiadł ze skody miał problemy z utrzymaniem równowagi. Po chwili na miejsce przyjechali dzielnicowi.

Uciekającym kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec mińskiej gminy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ten miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał do 2020 roku.

Policjanci z dochodzeniówki przedstawili już podejrzanemu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w warunkach naruszenia sądowego zakazu. 32-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Serdeczne podziękowania należą się mieszkańcowi Sulejówka, który widząc opisywaną sytuacją zareagował, ujął podejrzanego i powiadamił przy tym Policję.

dn

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień koncertów plenerowych Festiwalu 4M 2017 Festiwal 4M 2017 rozpoczęty! Powstają nowe alejki w miejskim parku Pudełko, które może uratować życie Dni Powiatu Mińskiego 2017 MLM: ostateczne rozstrzygnięcia! IV Zawody Szkolnych Drużyn Ratowniczych Rozpoczął się remont ul. Przemysłowej Zapraszamy na siódmy Festiwal 4M Rozpoczął się remont ul. Dąbrówki Weekendowe sukcesy zawodników klubu Grappler Tragiczny weekend na drogach Powiatu Mińskiego [aktualizacja] Supergimbus 2017 Rowerowy wyścig dookoła Warszawy Sukces mimo przeciwnościom Odjazdowy Bibliotekarz 2017

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry