Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
13°C

Co, gdzie, kiedy?

Lista aktualności

Aktualności

Mieszkaniec Sulejówka ujął w pościgu nietrzeźwego kierowcę

Czwartek, 9 lutego 2017 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.
Prawdziwie obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Sulejówka, który ze swoją narzeczoną ruszył w pościg za nietrzeźwym kierowcą, widząc jak ten uderza w znak drogowy na wysepce na ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Podczas pościgu za „piratem drogowym” opisywani obywatele cały czas utrzymywali kontakt z oficerem dyżurnym. Na koniec interweniujący mężczyzna pomógł w ujęciu nietrzeźwego kierowcy, zabierając mu kluczyki od samochodu.
Oficer Dyżurny wysyła policyjną załogę w związku ze zgłoszeniem
fot.: KPP w Mińsku Maz.
0

24-letni mieszkaniec Sulejówka jechał samochodem ze swoją narzeczoną w kierunku Siedlec. W pewnej chwili na ulicy Warszawskiej zauważył jak osobowa skoda uderza z znak drogowy na jednej z wysepek. Kierowca skody nie zwolnił, nie zatrzymał się, tylko przyspieszył i zaczął uciekać z miejsca. Jego tor jazdy był podejrzany, bo skoda wyjeżdżała slalomem na przeciwległy pas ruchu.

Widząc kolizję z wysepką i ucieczkę prawdopodobnie pijanego kierowcy, mieszkaniec Sulejówka ruszył za nim w pościg. W międzyczasie jego narzeczona skontaktowała się z oficerem dyżurnym  mińskiej komendy informując o podejrzanym zachowaniu kierowcy.

Kiedy po przejechaniu kilkuset metrów, skoda zjechała z drogi i uciekający kierowca zatrzymał auto, interweniujący obywatel podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Mężczyzna, który wysiadł ze skody miał problemy z utrzymaniem równowagi. Po chwili na miejsce przyjechali dzielnicowi.

Uciekającym kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec mińskiej gminy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ten miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który obowiązywał do 2020 roku.

Policjanci z dochodzeniówki przedstawili już podejrzanemu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w warunkach naruszenia sądowego zakazu. 32-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Serdeczne podziękowania należą się mieszkańcowi Sulejówka, który widząc opisywaną sytuacją zareagował, ujął podejrzanego i powiadamił przy tym Policję.

dn

Pozostałe aktualności

Gwiazdy plenerowych festiwali i koncertów 2017 Lekcje na Malcie Rozpoczęło się odmulanie rzeki Srebrnej w parku Wydarzenie muzealne roku 2016 Zmiany w mińskim Lidlu Piknik lotniczy na lotnisku 23BLT Piknik w Szkołach Salezjańskich - fotoreportaż Święto Kwiatów 2017 - fotoreportaż XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2017 - fotoreportaż Pyun Hye-young w Mińsku Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia Szalona pogoń za Mławianką IX Memoriał Feliksa Rawskiego za nami! Coraz więcej sprzedanych biletów przez internet Rodzinny grill z siekierą w tle i tymczasowy areszt dla podejrzanego Amerykański sukces mińskich artystów

KomentarzeZaloguj się aby dodawać komentarze.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2017 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry