Zarejestruj
7°C

Elitmat zaprasza na Maturalny Maraton Matematyczny

Opracowanie oraz foto: mat. prasowe Elitmat

Maturalny Maraton Matematyczny to wyjątkowe wydarzenie dla maturzystów organizowane przez Firmę Elitmat w czasie ferii zimowych w Mińsku Mazowieckim.

Maratony to całodniowe wspólne powtórki do matury, w których uczestniczy po kilkadziesiąt osób łącznie. Jeśli ktoś myśli, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki, to zapraszamy do wzięcia udziału. Podczas Maratonu to jest możliwe!

W 2017 roku odbyły się już 4 edycje maratonów dla maturzystów — 4 edycje, które przerosły oczekiwania organizatorów. Rekordowa liczba chętnych, w sali brakowało miejsc, a "maturalni maratończycy" przybywali z coraz bardziej odległych miejsc. Oprócz osób z Mińska Mazowieckiego i okolic niektórzy przebyli naprawdę spore odległości, żeby dotrzeć do Elitmatu — m.in. z Warszawy, Siedlec, Białobrzegów, Łodzi, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Torunia. Jedna z uczestniczek - Klaudia z Bełchatowa — przejechała 250 km w jedną stronę! 

W zeszłym roku podczas Maratonów maturzyści rozwiązali ponad 600 zadań! Mamy nadzieję, że tegoroczny cykl maratonów przyniesie podobne pozytywne efekty mat-szaleństwa :)

Nasze Maratony to wyjątkowe wydarzenia. Sam się dziwię, że tak wielu maturzystów chce w ciągu jednego dnia kilka godzin spędzić nad zadaniami z matematyki, ale faktycznie tak się dzieje J Cieszę się z tego bardzo, bo z reguły są to maturzyści, którym zależy na maturze. Jednym na tym, żeby po prostu zdać, a innym, żeby zdać jak najlepiej. Ale nieważne, jaki mają cel, ważne, że potrafią się zmobilizować i są chętni do pracy. To cenię najbardziej. Już nie mogę doczekać się tego dnia, bo wierzę, że dla wielu osób będzie to moment przełomowy w przygotowaniach do matury.” – mówi Dariusz Kulma, który poprowadzi matematyczny maraton.

Maraton odbędzie się w dwóch terminach w czasie ferii:

  • 24 stycznia (środa) – dla osób zdających maturę z matematyki na poziomie podstawowym
  • 25 stycznia (czwartek) – dla osób zdających maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym.


Do udziału w maratonie zaproszeni są nie tylko maturzyści z Mińska Mazowieckiego, ale także z okolicznych miejscowości.

Więcej informacji: http://jakzdacmaturezmatematyki.pl/maturalny_maraton_matematyczny.php

Aktualności