Zarejestruj
12°C

Kolejny paczkomat w Mińsku

(fot.: minskmaz.com)

Na parkingu przy sklepie Top Market przy ul. Kard. Wyszyńskiego w sierpniu zainstalowany został paczkomat firmy InPost. To już siódme takie urządzenie w Mińsku Mazowieckim i najbliższych okolicach.

Paczkomaty InPost to system skrytek pocztowych, służący do odbierania paczek przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Osoba robiąca zakupy – po zamówieniu przesyłki do Paczkomatu - otrzymuje kod odbioru poprzez SMS i e-mail. Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z przesyłką otworzy się.

Nowy paczkomat przy ul. Wyszyńskiego 18 otrzymał nazwę MIM05A. Obsługuje on płatności internetowe PayByLink.

Aktualności

Komentarze

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: voodoo30 (postów: 6)
  • Wtorek, 5 września 2017 14:03:54

Z podziwem i uznaniem patrzę na te trzy, cudowne, żółte, metalowe słupki, których niestety zabrakło przed paczkomatem w Stojadłach. Efekt? Tam kierowcy parkują autami (zwłaszcza w wekendy) na styk uniemożliwiając wyjęcie/włożenie czegokolwiek do dolnych szafek paczkomatu. Ehhh, szkoda, że tam nikt o tym wcześniej nie pomyślał.

https://www.google.com/maps/@52.1892542,21.5299359,3a,45.1y,85.95h,72.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sntwbYhmTsrHqVBtk-a9HIg!2e0!7i13312!8i6656

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kris22 (postów: 24)
  • Wtorek, 5 września 2017 19:52:12

A niech ktoś tylko zatrzyma samochód przed paczkomatem to zaraz przyleci miły pan w kamizelce i wystawi rachunek za postój na 5 PLN :) Teraz dopiero interes się będzie kręcił.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: simona (postów: 31)
  • Wtorek, 5 września 2017 21:07:09

Postawienie w tym miejscu paczkomatu jest nieporozumieniem, gdyż ów rzeczony "miły pan w kamizelce" (nieco ograniczony a wielce chamowaty) skutecznie uniemożliwi odebranie przesyłki.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: lastrad (postów: 28)
  • Czwartek, 7 września 2017 11:46:34

Przy Kauflandzie też zastawiają paczkomat.

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: ak6 (postów: 20)
  • Czwartek, 7 września 2017 12:31:26

Drodzy... ale przecież nie ma przymusu korzystania akurat z tego paczkomatu... nie bądźmy od razu malkontentami :)
Jest w mieście jeszcze parę innych. A jeśli ktoś robi zakupy na bieżąco w pobliskim sklepie, to zapewne chętnie skorzysta z tego właśnie paczkomatu. Są też okoliczni mieszkańcy, którzy nie muszą lecieć koniecznie autem po paczkę. Poza tym nikt nie każe podjeżdżać pod sam paczkomat.
A paczkomat stanął tam gdzie było akurat miejsce, lub gdzie za miejsce firma zapłaci mało/wcale. ;)

Pozdrawiam

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: rewolka (postów: 173)
  • Piątek, 8 września 2017 14:04:19

mi się wydaje miejsce trafione jak na tą część miasta... ewentualnie mógłby powstać jeszcze przy stacji, gdzie korzystaliby z niego ludzie dojeżdżający pociągiem.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Kris22 (postów: 24)
  • Sobota, 9 września 2017 06:13:24

Nawet jeżeli ktoś nie będzie chciał skorzystać akurat z tego paczkomatu, to firma i tak do tego zmusi jak nie będzie miejsca w innym. Kilka razy mi się zdarzyło że zamiast na BP musiałem lecieć na siennicką bez słowa wyjaśnienia. Tutaj może być to samo :)

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: L (postów: 514)
  • Sobota, 9 września 2017 09:54:56

Rzeczywiście tak się dzieje @Kris22, ale to dlatego właśnie, że pomysł paczkomatu trafił w dziesiątkę i się nie wyrabiają.
Przecież czas na odbiór też skrócili mocno co podniosło mi ciśnienie kilka razy. Jeśli nasycą rynek to trochę się to unormuje znowu.

Punkt na paczkomat dla mnie idealny :-) ale jakby poszli za ciosem i wstawili na dworcu, jak pisze @rewolka to myślę, że byłoby jeszcze lepiej. Sam korzystam 2-4 razy miesięcznie i często to jeden z powodów wybrania tego a nie innego sklepu.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: voodoo30 (postów: 6)
  • Poniedziałek, 11 września 2017 13:53:08

Pod adresem internetowym: bliskociebie.inpost.pl/pl/client Inpost daje możliwość wskazania i zagłosowania za nową lokalizacją paczkomatów. Paczkomat na stacji? Kto jest ZA, niech odda swój głosik. Nie wiem jak dużą siłę sprawczą ma ten ranking, ale może warto spróbować! :)

+2
+2 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: mcs (postów: 35)
  • Wtorek, 12 września 2017 09:09:56

Tu głosujemy na paczkomat na stacji:
https://goo.gl/bJKX84

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: karolcia_ja (postów: 3)
  • Środa, 13 września 2017 11:26:16

Zagłosowane, bo będę miała do niego blisko.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: tatko (postów: 380)
  • Środa, 13 września 2017 12:10:55

głosujmy niech będzie więcej paczkomatów niż rond ;)

0
+1 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: independent (postów: 3082)
  • Środa, 13 września 2017 23:45:30

Dla mnie paczkomat przy Top Markecie pasuje jak ulał, bo będę miał go pod nosem, nie tak jak dotychczas przy Topazie na Mireckiego.
Jeśli chodzi o paczkomat przydworcowy, to i owszem, ale dopiero chyba po przebudowie dworca, który od kilku lat obiecują, że zbudują, a wychodzi na to, że oszukują.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Jackol (postów: 2)
  • Czwartek, 14 września 2017 11:51:48

@independent Nie oszukują, tylko wojewoda cofnął miejscowy plan zagospodarowania, który umożliwiał budowę nowego dworca. Plan zostanie uchwalony, nikt go nie uchyli, i wtedy na 100% ruszą z budową.

+1
+1 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: independent (postów: 3082)
  • Piątek, 15 września 2017 00:12:57

Na 100% według posła Mroczka mieli ruszyć z budową tuż po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Minęło 5 lat i to TUŻ wciąż trwa. Nie da się więc nazwać tego inaczej jak oszukańcze obiecanki.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: ojtam (postów: 135)
  • Piątek, 15 września 2017 12:45:06

@independent A to całkiem możliwe że sobie coś tam Pan Mroczek oszukiwał. Ja mówię o tym projekcie który został rozpoczęty w 2015 przez PKP (i to nie sądzę że dzięki Mroczkowi), i który teraz jest realizowany wspólnie ze spółką Dekada. Niespecjalnie mnie interesują obiecanki polityków, tylko jak coś się dzieje konkretnie. I dzieje się, tylko politycy blokują (wojewoda). I cykl życia zatacza koło :(