Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

Jan Paweł II – Papież Dialogu

Czwartek, 17.10.2013

To hasło tegorocznego Powiatowego Dnia Papieskiego, który jak co roku zorganizowały wspólnie trzy „papieskie szkoły” – Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku, Szkoły Salezjańskie w Mińsku i Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej.

oprac. DM

W środę, 16 października przy rondzie gen. Hallera w centrum Mińska odbył się papieski happening. Można było oglądać wystawę plenerową „Wielcy, Wolni, Solidarni” poświęconą Janowi Pawłowi II i Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. A zaproszeni goście czytali teksty Jana Pawła II – wiersze, encykliki, listy. Wśród czytających byli m.in.: starosta Antoni Jan Tarczyński, burmistrz Marcin Jakubowski, wójt Janusz Antoni Piechoski, radni miasta Izabela Rombel i Kazimierz Markowski, Anna Kwiatkowska (zastępca komendanta Straży Miejskiej), dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Elżbieta Wieczorek, Kamil Płochocki rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Robert Żebrowski, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Edyta Ludwiniak, Urszula Kraszewska (radna gminy), dyrektor MOPS Elżbieta Michalik-Wirowska, Ewa Kopka z Biblioteki Pedagogicznej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Sieradzińska, dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej. Przez cały czas trwania happeningu uczniowie i nauczyciele rozdawali przechodniom w różnych częściach miasta karty okolicznościowe przygotowane specjalnie na ten dzień.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze kolejne wspólne przedsięwzięcie spotkało się z tak dużym i sympatycznym odzewem. Teksty papieża czytali włodarze powiatu, miasta, gminy, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, rodzice, a także przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej, bibliotek, ośrodka pomocy społecznej i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nasi uczniowie rozdali tego dnia 5 tysięcy pocztówek, dzięki którym słowa Jana Pawła II dotarły do wielu osób, a o to właśnie nam chodziło. Obiecujemy, że będziemy nadal integrować społeczność lokalną wokół postaci naszego wielkiego rodaka – powiedział portalowi minskmaz.com Grzegorz Wyszogrodzki, dyrektor Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku.

Ale to jeszcze nie koniec obchodów Dnia Papieskiego. 24 października w godz. 10-15 w Gimnazjum Miejskim nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku odbędzie się konferencja naukowa dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mińskiego. To okazja, aby się spotkać i dyskutować o wprowadzaniu wartości płynących z nauczania Jana Pawła II do praktyki programu wychowawczego szkoły. Temat konferencji brzmi: „Przez kremówki do wartości – miejsce nauczania Jana Pawła II w kulturze i w szkole”. Gośćmi/wykładowcami będą: aktor Adam Woronowicz, dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie ks. dr Zdzisław Struzik, Katarzyna Ornak, Michał Borkowski, Ewa Kuna-Staropiętka. Karta zgłoszenia i szczegółowy program konferencji znajduje się na stronach internetowych szkół-organizatorów (www.minsk.salezjanie.pl, www.hutaminska.republika.pl i www.gm2.pl).


Dziękuję za pomoc w przygotowaniu materiału organizatorom Powiatowego Dnia Papieskiego.


Galerie zdjęć

Powiatowy Dzień Papieski 2013 (15 zdjęć)

Obchody Powiatowego Dnia papieskiego

fot. Dariusz Mieczysław Mól

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.
Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-22 22:15:55 z adresu IP: 54.80.206.166