Zarejestruj
24°C

„Interwencja" przy Galerii Aminis

(fot.: Galeria Aminis - https://www.facebook.com/GaleriaAminis/)

W poniedziałek 9 stycznia 2017 Mińsk Mazowiecki odwiedziła ekipa programu „Interwencja" telewizji Polsat. Reporterzy obok wejścia do Galerii Aminis nagrywali materiał związany z działalnością jednej z firm z branży telemarketingowej.

Reporterzy programu „Interwencja" przyjechali do Mińska Mazowieckiego za sprawą osób, które uważają się za pokrzywdzonych w wyniku działalności jednej z firm, która miała biura w Galerii Aminis. Firma ta według ich relacji organizowała dofinansowywane z funduszy Unii Europejskiej staże, które kończyła przed czasem bez wypłacania wynagrodzeń. Zarzuty dotyczą także braku zwrotu kosztów dojazdu czy opieki nad dzieckiem, które były zapewnione w regulaminie projektu. Pokrzywdzeni informują także, że firma nie płaciła firmom cateringowym oraz za wynajem biura a jej zakończenie działalności zbiegło się z identycznym przypadkiem w Siedlcach.

Sprawa jest znana w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim jednak na chwilę obecną za wcześnie jest mówić czy doszło do przestępstwa:

- Do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa przez prywatną firmę, która w ramach prowadzonych usług telemarketingowych organizowała staże dla młodych ludzi poszukujących pracy, finansowane ze środków strukturalnych Unii Europejskiej.  W tej chwili w przedmiotowej sprawie prowadzone są czynności sprawdzające, mające wykazać czy doszło faktycznie do popełnienia przestępstwa. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności przez Policję oraz dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, na tym etapie nie będziemy w tej sprawie udzielać żadnych informacji.  Czynności sprawdzające są w toku. - powiedział portalowi minskmaz.com kom. Daniel Niezdropa, oficer prasowy mińskiej komendy.

Więcej szczegółów dotyczących sprawy poznamy już w najbliższy czwartek o godzinie 16:15 ponieważ na tę godzinę na antenie telewizji Polsat zaplanowana jest emisja realizowanego w Mińsku Mazowieckim odcinka programu "Interwencja".

Oprac. na podstawie danych ze strony Galeria Aminis "przy fontannie" - https://www.facebook.com/GaleriaAminis/

Aktualności

Komentarze

-1
0 -1
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: xsoldierx (postów: 6)
  • Wtorek, 10 stycznia 2017 20:43:09

Daniel Niezdroba a nie Niezdropa...to tak na marginesie:)

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: L (postów: 561)
  • Wtorek, 10 stycznia 2017 21:28:55

@xsoldierx - że niby od kiedy? Niezdropa, przez p jak policyjny rzecznik.

0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
  • Od: Justyna25b (postów: 1)
  • Wtorek, 10 stycznia 2017 22:59:46

Było takie założenie że emisja będzie we czwartek ale przełożony został montaż materiałów na przyszły tydzień więc emisja będzie w przyszłym tyg. ;)

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.