Pokaz offowych filmów animowanych oraz wystawa prac mińskich artystów złożyły się...
4:0 Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała z Victorią Kałuszyn w sobotnim derby...
Muzykę filmową, estradową oraz elementy folkloru zaprezentował w minioną niedzielę licznie...
19 maja 2012, podobnie jak w wielu miastach Polski również i...
Już po raz czwarty dzieci i młodzież z terenu powiatu mińskiego miały możliwość wzięcia udziału w Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym, organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Upośledzonych Umysłowo "Dzieciom Radość" w Ignacowie
Tegoroczny koncert odbył się 7 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.
Dla 350 uczniów, którzy wzięli udział w koncercie integracyjnym, grała i śpiewała Magda Anioł. Rytmiczne piosenki o charakterze religijnym porywały do tańca i małych i dużych. Impreza miała prawdziwie integracyjny charakter, ponieważ obok niepełnosprawnych uczniów z Ignacowa, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Mińsku Mazowieckim, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kątach, Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Mińsku Mazowieckim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim oraz organizacji pozarządowych, działających na terenie powiatu mińskiego, bawili się ich rówieśnicy ze szkół podstawowych z terenu Mińska Mazowieckiego, Janowa, Dobrego, Kałuszyna, Dłużewa i Dębego Wielkiego.
Oprócz uczty muzycznej, dzieciom zapewniono spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczył każdemu słodki upominek. Impreza została dofinansowana ze środków budżetu Powiatu Mińskiego. Organizatorzy składają także serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Beczek - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, za udostępnienie Auli i pomoc w organizacji koncertu.