facebook

Finał Powiatowej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej

17.04.2018 Opracowanie oraz foto: Zespół Szkół Zawodowych nr 2
(fot.: Zespół Szkół Zawodowych nr 2)

Kolejny, już XIX Finał o Mistrzostwo Powiatu w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych za nami. 12 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach spotkały się cztery najlepsze szkolne reprezentacje w piłkę siatkową.

Po 10 kolejkach zmagań do finału awansowały: LO Mrozy, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik”, Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Zespół Szkól Ekonomicznych „Ekonom”. W pierwszym półfinale zagrali ze sobą – gospodarze – LO Mrozy oraz „Ekonom”. Spotkanie od pierwszych akcji było zacięte i wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż 2 punkty przewagi, by móc spokojnie zmierzać po zwycięstwo. Ostatecznie więcej zimnej krwi i determinacji okazali mińszczanie wygrywając na przewagi. Niestety była to jedyna tak zacięta partia. Licealiści z Mrozów bardzo szybko wzięli odwet za porażkę z pierwszego seta i w kolejnych trzech odsłonach triumfowali, wygrywając zdecydowanie w każdej z partii.

Druga para półfinalistów to „Mechanik” i „Piękna”. Mecz od początku był bardzo nerwowy z dużą ilością błędów własnych. Jednak z każdą kolejną akcją to siatkarze z Mechanika zyskiwali przewagę a ich gra wyglądała lepiej. Dwie następne partie do dominacja w polu zagrywki mechaników a sety wygrane do 7 i 5 nie pozostawiły wątpliwości kto w tym dniu powinien znaleźć się w wielkim finale. Przegranym półfinałów pozostał finał pocieszenia, czyli mecz o 3 miejsce. W nim więcej sił i chęci na podium wykazał „ekonom” i po trzysetowym meczu mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Nadszedł czas na wielki finał. Dokładnie taka sama para jak przed rokiem. Wiadomo było, że nikt tu nie odpuści i będzie walka na całego. Pierwsza odsłona to dobra gra miejscowych i zasłużone prowadzenie 17:11. Mińszczanie jednak nie załamali rąk i niebawem na tablicy pojawił się wynik 17:17. Niestety duża ilość błędów własnych i dobra gra blokiem zawodników z Mrozów dała im zwycięstwo. Mocno podrażniony zespół z Mińska szybko wziął się do odrabiania strat i po bardzo dobrej grze pewnie wygrali 2 seta do 11. Emocje wróciły w 3 secie gdzie walka toczyła się punkt za punkt a lepsi okazali zawodnicy pod opieką Ryszarda Wolskiego. Czwarty set to pewne zwycięstwo Mechanika i wszystko stało się jasne. Rewanż za poprzedni sezon stał się faktem.

W skład mistrzowskiego zespołu wchodzą: Adrian Gąsior (k), Mateusz Foryś, Hubert Wilczak, Tomasz Uściński, Tomasz Kałuski, Paweł Ławecki, Przemysław Szuba (L), oraz Adrian Perzanowski, Jakub Bińskiewicz, Patryk Pyska, trener Ryszard Wolski.

Należy dodać, że zespół z Mechanika dwa dni wcześniej jako jedyny przedstawiciel naszego powiatu uczestniczył w finale regionu siedleckiego, zajmując czwarte miejsce.

Uczestnicy odebrali z rąk dyrektora ZSZ nr 2 Tomasza Płochockiego pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a najlepsi zawodnicy z każdego zespołu statuetki. A otrzymali je: