25°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Oddychaj pełną piersią!

PM1: 8.18
PM25: 10.99 (43,95%)
PM10: 14.55 (29,1%)
Temperatura: 24.68°C
Ciśnienie: 1016.57 hPa
Wilgotność: 52.25%

Dane z 16.06.2019 19:00, airly.pl


facebook

Ekstremalna Droga Krzyżowa

06.04.2019

Odbyła się w naszym mieście w piątek, 5 kwietnia. Wzięło w niej udział około 300 osób w różnym wieku. Do wyboru były dwie trasy...

Ideą przyświecającą Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK), którą w Mińsku zorganizowano już po raz trzeci, jest schemat „wyzwanie - droga - zmaganie - spotkanie z Bogiem”. Jak twierdzą organizatorzy – EDK zawsze wymaga od nas wysiłku, ale będąc w drodze i czując się naprawdę zmęczonym, Męka Pańska, o której tyle słyszymy i mówimy przed Wielkanocą, staje się dla nas szczególnie bliska. Prawie 300 osób, które wyruszyło po Mszy Świętej z kościoła p.w. św. Michała Archanioła dobrze wiedziało, że przed nimi ekstremalne wyzwanie.

Do wyboru były dwie trasy. Dłuższa „Niebieska” liczyła 41 km a krótsza „Biała” - 26 km. Przebiegały one po asfalcie, szutrach lub po leśnych drogach i ścieżkach. Niektórzy zabrali ze sobą zrobione przez siebie krzyże. Jedni szli samotnie, inni w grupach. Po drodze zatrzymywali się przy stacjach Drogi Krzyżowej, by przeczytać rozważania i skupić się na modlitwie. Wędrówce sprzyjała pogoda – było około 11ºC i wiał delikatny wietrzyk. Miejscami, szczególnie w lesie, było bardzo ciemno, ale każdy miał latarkę, więc mrok nie wydawał się taki straszny. Wielu z uczestników EDK było zmęczonych całonocną wędrówką, ale wszyscy, którzy spotkali się na koniec w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nie mieli wątpliwości, że wzięli udział w wyjątkowej wędrówce. Mieli pewność, że dzięki niej spotkali się z Bogiem, przełamali swoje ograniczenia, spojrzeli w głąb siebie, by przekonać się co jest dla nich w życiu naprawdę ważne.

Inne aktualności

OK