Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez Facebook

Co, gdzie, kiedy?

25.10.2014 (dziś) 10:00
Biała Sobota w Szpitalu Powiatowym

Aktualności

Droga Krzyżowa w Grzebowilku
Środa, 27 kwietnia 2011

W ubiegłym roku proboszcz grzebowilskiej parafii ks. Przemysław Ludwiczak – jako pierwszy w powiecie - zdecydował się pokazać wiernym, co tak naprawdę wydarzyło się w Wielki Piątek. Mękę Pańską przyszły zobaczyć tłumy i na taką duchową ucztę zdecydowali się również w tym roku. Żywa Droga Krzyżowa w Grzebowilku to już tradycja, bez której wierni nie wyobrażają sobie Świąt Wielkanocnych.

Nie było rozgraniczenia wiekowego – każdy, kto czuł się na siłach, mógł towarzyszyć Jezusowi w Jego ostatniej drodze. Mimo ponad dwukilometrowej trasy zdecydowali się zarówno najstarsi parafianie, jak i ci najmłodsi, którzy większości wydarzeń przyglądali się z ramion swoich rodziców.
Droga do teresińskiej kaplicy, czyli symbolicznego grobu Pańskiego, trwała 3 godziny i skończyła się o północy. Wierni nie odchodzili jednak smutni, bo w tym roku Drogę Krzyżową zakończyło Zmartwychwstanie Jezusa i Jego symboliczne spotkanie z Janem Pawłem II, którego głos prowadził wiernych przez wszystkie stacje.

Tekst: Justyna Kowalczyk

Galeria zdjęć: Droga Krzyżowa z udziałem aktorów w Grzebowilku
Materiał wyborczy KWW Wspólnota Samorządowa Razem

Tylko do końca października 2014
Bezpłatne szkolenia
dla pracodawców i bezrobotnych
w wieku powyżej 45 lat

ze środków
Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2014
Projekt graficzny: MindOpen

Przyjaciele serwisu