Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

Droga Krzyżowa w Grzebowilku

Środa, 27.04.2011

W ubiegłym roku proboszcz grzebowilskiej parafii ks. Przemysław Ludwiczak – jako pierwszy w powiecie - zdecydował się pokazać wiernym, co tak naprawdę wydarzyło się w Wielki Piątek. Mękę Pańską przyszły zobaczyć tłumy i na taką duchową ucztę zdecydowali się również w tym roku. Żywa Droga Krzyżowa w Grzebowilku to już tradycja, bez której wierni nie wyobrażają sobie Świąt Wielkanocnych.


Nie było rozgraniczenia wiekowego – każdy, kto czuł się na siłach, mógł towarzyszyć Jezusowi w Jego ostatniej drodze. Mimo ponad dwukilometrowej trasy zdecydowali się zarówno najstarsi parafianie, jak i ci najmłodsi, którzy większości wydarzeń przyglądali się z ramion swoich rodziców.
Droga do teresińskiej kaplicy, czyli symbolicznego grobu Pańskiego, trwała 3 godziny i skończyła się o północy. Wierni nie odchodzili jednak smutni, bo w tym roku Drogę Krzyżową zakończyło Zmartwychwstanie Jezusa i Jego symboliczne spotkanie z Janem Pawłem II, którego głos prowadził wiernych przez wszystkie stacje.

Tekst: Justyna Kowalczyk


Galerie zdjęć

Droga Krzyżowa z udziałem aktorów w Grzebowilku (99 zdjęć)

Foto: Przemysław Piątkowski - FOTOPIA - www.fotopia.com.pl, tel. 607 221 522

Wykorzystanie w innych mediach i na innych stronach www tylko i wyłacznie za zgodą autora.

 
Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-30 13:48:09 z adresu IP: 54.90.225.129