Zarejestruj
7°C

Debiutancki album SteelFire już dostępny

(fot.: Leszek Siporski)

29 grudnia 2017 roku odbyła się premiera długo oczekiwanego krążka mińskiej grupy SteelFire pt. ,,Right by Our Side”. Tego dnia wieczorem można było się spotkać z muzykami w mińskim Pubie 3 gdzie sprzedawali oraz podpisywali płyty.

Płyta jest już w sprzedaży w wersji fizycznej, lecz można także odsłuchać ją w całości na portalach takich jak Youtube, czy Spotify. W związku z premierą obecni członkowie zespołu, którzy brali udział w rejestracji materiału, pragną wydać oświadczenie:

,,Oddajemy w Wasze ręce i Wasze uszy naszą pierwszą płytę długogrającą. ,,Right by Our Side” jest odzwierciedleniem naszej pracy na przestrzeni ostatnich lat. Pierwsze utwory, które możecie znaleźć na płycie, powstały niemal 4 lata temu. Przez ten okres czasu poza pisaniem materiału i koncertowaniem (ponad 150 sztuk na terenie całej Polski i krajów ościennych), zbieraliśmy również środki na wydanie płyty. W naszych głowach wykreowaliśmy sobie brzmienie, które chcielibyśmy uzyskać na płycie oraz oprawę graficzną, w której ma znajdować się nasz krążek. Jasno postawiliśmy sobie jako zespół cel, że ta płyta ma po prostu bardzo dobrze brzmieć i wyglądać. Proces znalezienia odpowiedniego producenta, studia nagrań oraz grafika odbywał się na zasadzie metody prób i błędów i pochłonął sporo czasu. Kluczowe było również zebranie funduszy. Jak w każdym nie w pełni profesjonalnym zespole, budżet jest w dużej części wypełniany z własnych kieszeni. Kiedy wszystko było już gotowe, na drodze pojawiły się kluczowe przeszkody. Z wielu przyczyn zdecydowaliśmy się na zmiany personalne w zespole i znalezienie nowych ludzi. Jako zespół z niewielkiego miasta, w którym jesteśmy jedynymi przedstawicielami sceny hard rocka wzorowanej na lata osiemdziesiąte, nie mieliśmy w tej materii łatwego zadania. W końcu, gdy wszystko zostało skompletowane, ruszyliśmy do studia i sprawnie nagraliśmy materiał. Jednocześnie z końcem nagrań skończył się nasz budżet. Wtedy postanowiliśmy się zwrócić o pomoc do Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego. Otrzymaliśmy wsparcie od Miasta Mińsk Mazowiecki na fizyczne wydanie płyty. Nasze wieloletnie promowanie miasta na terenie całej Polski oraz zagranicy zostało dostrzeżone. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za okazaną pomoc. Dziękujemy również naszemu byłemu wokaliście Pawłowi Markowskiemu, który przez lata tworzył SteelFire. Z Pawłem rozstaliśmy się przed nagraniem płyty, ale jego teksty są ogromną częścią tego wydawnictwa. Dziękujemy również Jaśkowi Popławskiemu, który zaśpiewał na płycie i przez półtora roku przejechał z nami Polskę wzdłuż i wszerz koncertując w największych polskich klubach. Wielkie podziękowania dla Miłoszowa Pawłowskiego, który był odpowiedzialny za nagranie instrumentów, a także logistykę całego wydarzenia. Dziękujemy Adamowi Szymańskiemu za cierpliwość w studiu nagrań. Dziękujemy każdemu, który dorzucił cegiełkę do tej płyty. Dziękujemy w końcu naszym bliskim, Rodzicom, Żonom, Dziewczynom i Przyjaciołom – za wsparcie i cierpliwość na każdym kroku, także w trudnych chwilach. Symbolem tego trudu jest okładka płyty. Atrakcyjna brunetka to nasza zespołowa femme fatale, symbolizuje przeciwności losu, które musieliśmy w końcu przezwyciężyć, najlepiej dobrym dźwiękiem. Do zobaczenia na koncertach, już w nowym składzie. Stay Tuned & ROCK ON! ”
Matt, Zwierzak, Patryk.

LINKI:

Spotify : https://open.spotify.com/album/52jQrPSEvxS2SpEsyUP5td

Empik:  http://www.empik.com/right-by-our-side,p1181551013,ebooki-i-mp3-p

Deezer: http://www.deezer.com/pl/album/54017862

Tidal: http://tidal.com/album/82760501

Aktualności

Komentarze

Do tego artykułu jeszcze nie dodano komentarzy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.