Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

Debata Społeczna - relacja

Czwartek, 22.11.2012

Prawie 200 osób zgromadziło się na auli widowiskowej Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim, podczas zorganizowanej tam Debaty Społecznej. Mieszkańcy, samorządowcy i przedstawiciele instytucji publicznych dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa publicznego w różnych dziedzinach. Wszystkie postulaty, prośby, sądy i opinie przyjęto ze zrozumieniem. Na wiele pytań, dotyczących między innymi planowanych inwestycji czy też bezpośrednich działań Policji, odpowiadał wyczerpująco Komendant Stołeczny nadinspektor Mirosław Schossler. Wielokrotnie głos zabierał też Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.

Po godzinie 16 na auli widowiskowej Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim, rozpoczęła się Debata Społeczna z mieszkańcami powiatu mińskiego. Z zaproszenia policjantów skorzystało szerokie grono zaangażowanych w kwestie bezpieczeństwa samorządowców, przedstawicieli instytucji publicznych, psychologów, pedagogów i wiele osób prywatnych.

Podczas ponad dwugodzinnego spotkania, policjanci mieli możliwość poznania obszarów, w których mieszkańcy proponują podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa. Dziedziny, w których wypowiadali się przybyli na debatę goście, dotyczyły między innymi stworzenia rozwiązań, które poprawiłyby bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podjęcia działań w stosunku do sprawców przemocy w rodzinie, zadbania o wizerunek Policji, szybką i zdecydowaną reakcję na zgłoszenie, przybliżenie mieszkańcom dzielnicowego, a także wiele innych dotyczących codziennego życia w społecznościach, takich jak zakłócanie ciszy nocnej w rejonie lokali rozrywkowych.

Podczas Debaty Społecznej, na pytania mieszkańców odpowiadali goście specjalni, Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Mirosław Schossler i Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Komendant kilkakrotnie podkreślał wagę debaty i jej znaczenie dla pogłębienia kontaktu z lokalnymi społecznościami, udzielając wyczerpujących odpowiedzi wszystkim zadającym pytania. Na zakończenie głos zabrał Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, który przekazał wiele ciepłów słów o lokalnej Policji, podkreślając dotychczasowe zaangażowanie funkcjonariuszy w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Debata Społeczna pokazała, że są jeszcze dziedziny, w który należy zwiększyć działania, podjąć dodatkową współpracę z innymi służbami czy też instytucjami, żeby mieszkańcy mogli powiedzieć, że miejsce w którym żyją i mieszkają jest naprawdę bezpieczne - pod każdym względem. To zadanie na dzisiaj i jutro, zadanie, które policjanci z Mińska Mazowieckiego będą realizować i starać się wypełnić swoje ustawowe obowiązki jak najlepiej, po to żeby zdobyć jeszcze więcej społecznego zaufania, ale też po to, żeby wizerunek policjanta, wynikał z dobrej współpracy ze społeczeństwem i skutecznej realizacji wszystkich zadań, związanych z bezpieczeństwem publicznym.

D. NiezdropaLink do oryginalnego artykułu:
http://minsk-maz.pl/redir,index?wiecej=2362&wiecej_news=1Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-20 05:51:56 z adresu IP: 54.167.207.16