18°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Warunki związane z jakością powietrza sprzyjają wszystkim aktywnościom na świeżym powietrzu!

PM1: 5.92
PM25: 7.88 (31,54%)
PM10: 10.72 (21,44%)
Temperatura: 17.83°C
Ciśnienie: 1026.96 hPa
Wilgotność: 29.48%

Dane z 20.04.2019 14:10, airly.pl


facebook

Co powstanie za Pomnikiem Smoleńskim?

05.11.2018
fot.: minskmaz.com

Od kilku dni zastanawiają się nad tym mińszczanie, którzy przechodzą przez Skwer prezydenta Kaczorowskiego. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jak się okazało, z inicjatywy radnych PiS Moniki Skrzyńskiej i Roberta Ślusarczyka za Pomnikiem Smoleńskim powstanie maszt na flagę.

- W ważnych dla mińszczan miejscach, takich jak Stary Rynek czy Pomnik Konstytucji 3 Maja powiewają polskie flagi. Dużo osób zwróciło mi na to uwagę i poprosiło o podjęcie inicjatywy dotyczącej budowy masztu flagowego na Skwerze im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Moje starania rozpoczęły się już w 2016 r. Dołączył do nich Robert Ślusarczyk. Konsultacje i rozmowy co do miejsca ustawienia masztu miały swoją kulminację dopiero na początku tego roku. Powstał projekt budowlany, a następnie wraz z Robertem Ślusarczykiem wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę i otrzymaliśmy decyzję pozytywną - wyjaśniła portalowi minskmaz.com radna Monika Skrzyńska.

Maszt budowany jest za Pomnikiem Smoleńskim po jego prawej stronie patrząc od ul. Warszawskiej. Taka lokalizacja pozwoliła na ominięcie podziemnego okablowania a także sprawi, że flaga będzie w bezpiecznej odległości od gałęzi, które mogłyby ją uszkodzić. Budowa jest finansowana ze środków własnych a jej zakończenie powinno nastąpić przed Świętem Niepodległości.

Inne aktualności

OK