Wirtualny Mińsk Mazowiecki

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Aktualności serwisu
Aktualności z innych stron
Wszystkie Urząd Miasta Powiat Miński Komenda Policji Kronika Strażacka 23. Baza Lotnicza

OSTATNIO DODANE AKTUALNOŚCI

MDK TV

OSTATNIO DODANE WPISY NA BLOGACH

Awans szachistów do II ligi juniorów!

Piątek, 24.05.2013

W dniach 18-19 maja w Gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Szachach.  W zawodach wzięło udział 13 reprezentacji klubów z województwa mazowieckiego, w tym trzy drużyny Mińskiego Towarzystwa Szachowego oraz reprezentacja UKS Dobre.  

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 60 minut plus dwie sekundy na ruch. Walka o czołowe zespołowe i indywidualne trwała do ostatniej partii. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół UKS Czternastka Warszawa II, drugie ,miejsce – UKS MDK Otwocki I, a trzecie UKS Czternastka III. Drużyny Mińskiego Towarzystwa Szachowego zajęły czwarte, dziewiąte i dwunaste miejsce, a UKS Dobre – ósme.


 
Reprezentanci Mińskiego Towarzystwa Szachowego triumfowali w klasyfikacji indywidualnej – Anna Delekta, z kompletem punktów, zwyciężyła na V szachownicy, natomiast Przemysław Laszczak na trzeciej. Maciej Kowalec był drugi na pierwszej szachownicy, a Mateusz Nowicki trzeci na trzeciej szachownicy.
 


Zawody były kwalifikacjami do II ligi juniorów – awans wywalczyły kluby: UKS MDK Otwock, MTSz Mińsk Mazowiecki i UKS TSz Zieloni Zielonka.W ceremonii rozpoczęcia i zakończenia udział wzięli: Starosta Miński – Antoni Jan Tarczyński, Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego – Andrzej Dobrowolski i Dyrektor Gimnazjum i Liceum Polskiej Macierzy Szkolnej – Jadwiga Ostrowska – Dźwigała.
 


Honorowy patronat nad zawodami oraz nagrody i puchary ufundowali Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński i Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki – Marcin Jakubowski.
Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego podkreślił, że były to najlepiej zorganizowane Mistrzostwa Mazowsza. Dyrektorem turnieju był Andrzej Koseski, a sędzią głównym Krzysztof Parol.
Warto dodać, że pierwsza drużyna juniorów Mińskiego Towarzystwa Szachowego, po wygraniu II ligi w poprzednim sezonie, grać będzie w I lidze juniorów. Z kolei drużyna seniorów, dzięki dobremu występowi w Lidze Mazowieckiej, uzyskała awans do II ligi.Link do oryginalnego artykułu:
http://powiatminski.pl/in.php?ID=79&aID=6701Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Ta strona wykorzystuje cookies więcej informacji

Autor serwisu: Leszek Siporski © 2003-2011
Designed by: MindOpen

PRZYJACIELE SERWISU

CS dyziek.com ranczo.org Elitmat Rectime sNik
Wydrukowano ze strony "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" www.minskmaz.com w dn. 2014-09-21 22:08:04 z adresu IP: 54.166.65.9