14°C

4
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.79
PM25: 2.45 (16,31%)
PM10: 2.67 (5,93%)
Temperatura: 13.78°C
Ciśnienie: 1004.37 hPa
Wilgotność: 66.06%

Dane z 29.03.2024 13:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

ZESPÓŁ NA WESELE

498 postów
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 11 lipca 2012 20:03:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czy ty kiedyś słyszałeś Gorzką Wódkę w wykonaniu Dj lub Sto La Sdq t?
Jeśli goście pierwsi zaczną nie możliwe jest zagranie w tej samej tonacji i tempie.
kolejność przyśpiewek do Sto Lat dowolna...
Co to oświetlenie super?Wesela to nie disco
Siennica Postów: 818
Wnuczek
Siennica, postów: 818
Środa, 11 lipca 2012 21:31:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, może takie wykonanie. http://www.youtube.com/watch?v=v5ku-2T3r8Y
Mińsk Mazowiecki Postów: 9
SdQ
Mińsk Mazowiecki, postów: 9
Czwartek, 12 lipca 2012 01:29:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
widac ze mało słyszałeś i malo wiesz kumak, widzialem takie wykonanie i bylem na takim weselu za siedlcami dj i wodzirej grali tez za stołami co cie moze zdziwic to calkiem zdolni ludzie ci dj, potrafia nawet spiewac i grac na instrumentach.A w zwiazku z oswietleniem mylisz troche pojecia, uparles sie przy jednym i sie tego trzymasz wiec nie dam rady cie uswiadomi ze zyjesz w bledzie.wszystko z umiarem, wesele to tez nie stypa, nie siedzisz przy zapalonych wszystkich mozliwych swiatlach sluchajac cicho muzyki jak by grala z tel. kom.Odpowiednie dostosowanie oswietlenia wplywa pozytywnie na klimat na parkiecie, nie wszystkim sie podoba jak jest jasno i nie wszystkim podoba sie jak jest ciemno.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 12 lipca 2012 02:54:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pogubiłeś się w zeznaniach sdq-nadal nie wiem co dla ciebie oświetlenie-super.-takie zadałem pytanie.
"wesela tonie disco"jakie pojęcie tu pomylone?
nie napiszę na ilu setkach wesel byłem ale to sto lat nie dotyczy tylko Dj ale również zespołów z automatem perkusyjnym.Jedyny sposób to szybko narzucić gościom tonację i tempo-inaczej straszna kicha
Postów: 677
Captor
postów: 677
Czwartek, 12 lipca 2012 08:06:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Oj nie mąć, Maciek, słyszałem już jak DJ ładnie się wstrzela we wszystkie "100 laty" i "Siadły pszczółki". To wszystko zależy co DJ potrafi, tyle, że dobry DJ się ceni.

Co zaś się tyczy świateł - sam wiesz jak w pracy operatora kamery jak i fotografa jest ważne dobre oświetlenie na sali i to często efekty naszej pracy zależą właśnie od tego, co rozstawi DJ/zespół. Jak Ci zespół postawi jednego fireballa albo tylko jakiś laserek i tylko dowali dymu - to jest bieda. Dużo światła to dobre zdjęcia i film, nie ma co się oszukiwać, szczególnie na ciemnych salach.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 12 lipca 2012 08:28:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oczywiście-niedługo na weselach będzie śpiewać IWONA...
też widziałem fajnego DJ-brał 4500-6000
Mińsk Maz. Postów: 52
Niuśka
Mińsk Maz., postów: 52
Piątek, 13 lipca 2012 00:56:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chciałam coś napisać o fotkach i kamerach na weselach. Rozumiem że aparat i kamera jest mniej czuła na światło ale panowie, przecież wesele nie jest waszą imprezą! Wy macie nagrywać i fotografować ludzi jak się bawią a nie stajecie się ważniejsi od młodej pary, bo rozświecone sale i nie można zrobić klimatu na własnym weselu. To do was należy żeby was nie było a zarazem były zdjęcia i filmy z wesela. Powiecie że nie można! a ja wam mówię że można, znam ludzi którzy umieją tak robić. Nie sztuka stanąć na środku rozświeconej dookoła sali i grać artystę do wyrywania lasek.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 13 lipca 2012 02:03:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jasne że wielu ludzi przesadza ze światłem.Niuśka weź aparat lub kamerę i nagraj coś po ciemku lub w dymie- wyjdzie ci dym lub ciemności.Ciekawe czy ci ktoś zapłaci za taki film lub zamglone fotki
Postów: 677
Captor
postów: 677
Piątek, 13 lipca 2012 12:39:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niuśka, nikt tu nie próbuje gwiazdorzyć - chcemy dla Młodej Pary i gości weselnych wykonać swoją pracę najlepiej jak to tylko możliwe. Kamerzyści nie po to rozstawiają lampy, żeby im było łatwiej, tylko, żeby materiał był lepszy.

Pokaż mi kamerzystę który bez jakiekogolwiek doświetlania swojego jak i bez świateł orkiestry/DJa robi np na OSP Stojadła. Nie zawsze sale na których pracujemy to np Villa Zagórze, gdzie faktycznie jest nie tylko jasno, ale i dobrej jakości światło.

Nie rzadko młodzi w umowie z kamerzystami zastrzegają aby nie używać doświetlenia - ale jaki jest tego efekt to zależy od sali, a właściciele sal weselenych bardzo rzadko dbają o to jak oświetlenie sali będzie wyglądało potem na zdjęciach czy filmie, ale jasne - najłatwiej jest zrzucić na kamerzystę czy fotografa.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 13 lipca 2012 19:30:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dlatego chciałem się dowiedzieć co to super oświetlenie.Widziałem oczepiny gdzie ojcowie usiedli jako konie w karecie.Na jednego padało czerwone światło a na drugiego zielone.Jeden wyglądał jak burak a drugi jak kosmita.A DJ miał super oświetlenie
Postów: 677
Captor
postów: 677
Sobota, 14 lipca 2012 00:05:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To lepiej jak jest sala oświetlona jak harcówka w podstawówce?
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 14 lipca 2012 00:51:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dobre oświetlenie oczywiście poprawia klimat i jak zawsze potrzebny kompromis.Dymy oczywiście przeszkadzają ale nie muszą być przez całe wesele.W zupełnych ciemnościach znika drugi plan i obraz szumi.Chyba wszystkich drażnią silne lampy.Kto by chciał zobaczyć siebie z wyraźnie przymrużonymi oczami?
Mi podoba się oświetlenie Horusów i Relaksu.Inne zespoły też zainwestowały w oświetlenie i nienormalne by było żeby z tego nie korzystać.
Inną sprawą jest oświetlenie sal weselnych.Są takie że ciężko znaleźć malutkiego kotleta na talerzu....
Postów: 677
Captor
postów: 677
Niedziela, 15 lipca 2012 11:11:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja polecam zespół Kryterium :)
Mińsk Maz. Postów: 52
Niuśka
Mińsk Maz., postów: 52
Czwartek, 19 lipca 2012 23:55:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Słuchajcie byłam na weselu i był kamerzysta który nie używał żadnych dodatkowych lamp, kręcił takie rzeczy że jak pokazywał na koniec to szczęka opadała, zespołowi to zrobił taki teledysk że można było puszczać na MTV. On sam mówił że trzeba mieć smykałkę do tego ale najważniejszy jest sprzęt panowie. Podobno pracował w TV ale to szczegół. A widocznie panowie kamerzyści i fotomoto nie posiadają takowego. A na zespoły zwalają że nie inwestują w światła a co z waszym inwestowaniem? Jedna kamera niech kosztuje 10000zł. a nie wszyscy mają za tyle jak się uważają za zawodowców.
Postów: 677
Captor
postów: 677
Piątek, 20 lipca 2012 08:15:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niuśka: a na jakiej sali?
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 20 lipca 2012 08:25:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niuśka-unieram z ciekawości-pokaż ten teledysk.Tu salą z Cyganki-nie potrzeba lampować...http://www.youtube.com/watch?v=pwv_R89pY-M
Mińsk Maz. Postów: 52
Niuśka
Mińsk Maz., postów: 52
Wtorek, 24 lipca 2012 23:57:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Widzę że macie jakąś pretensję do mnie że czepiam się kamerzystów, a właśnie się czepiam bo nikt nie chce nagrań i zdjęć pozowanych z imprezy tzn. wiadomo że jak rozświetlicie salę to ginie cały czar i klimat imprezy a ludzie sztywnieją i nie są sobą, nie chciałabym mieć takich filmików i zdjęć. Na przykładzie zespołów weselnych, często słyszę o salach z kiepską akustyką, tzn. że (na waszym przykładzie) powinni mieć ze sobą płyty wygłuszające żeby było akustycznie? a jednak muszą grać i grają, oczywiście jak dobry i mądry to umie ustawić sprzęt. Tymczasem.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 25 lipca 2012 00:06:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niuśka- zmień okulary-żadnych do Ciebie pretensji- pokaż ten super teledysk.
Co do akustyki to ze studni auli nie zrobisz.Nasze sale weselne to betonowe bunkry(z małymi wyjątkami)
Mińsk Maz. Postów: 52
Niuśka
Mińsk Maz., postów: 52
Środa, 25 lipca 2012 17:48:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Widzę Kumak że te okulary to bardziej Tobie by się zdały, a to dlatego że nie czytasz dokładnie, mianowicie: ten pan kamerzysta jak pisałam pokazał nam na końcu filmowania i nie potrzebował (tak jak niektórzy), tygodnia, dwóch, lub więcej na montowanie filmu i jeszcze zwalanie na lokalowe i zespołowe światła. Niech kamerzysta staje tam gdzie najwidniej (pod latarnią). Czytam Twoje posty i widzę że jesteś autorytetem nawet więcej niż w jednej dziedzinie, to załóż jakieś forum dla kamerzystów pokaż i ucz kolegów jak to robić żeby było dobrze a nawet lepiej. Bo na zespołach to się nie znasz. Buźka.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 25 lipca 2012 20:02:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pokaż teledysk

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK