4°C

25
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.15
PM25: 14.79 (36,39%)
PM10: 16.38 (98,61%)
Temperatura: 4.19°C
Ciśnienie: 1008.20 hPa
Wilgotność: 82.38%

Dane z 18.04.2024 21:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

wycieczka - 20 sierpnia 2016 - Lublin. Zapraszamy!

7 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 35
TPMM
Mińsk Mazowiecki, postów: 35
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016 10:26:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lubelska sobota z TPMM
Po majowo - czerwcowych autokarowych wycieczkach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zbliża się czas sierpniowo-wrześniowych krajoznawczo-turystycznych eskapad organizowanych przez TPMM. W sobotę, 20 sierpnia, zasłużone dla miasta stowarzyszenie zaplanowało wyjazd pt. "Powrócisz tu..." . Wygodny autokar z uśmiechniętymi turystami zatrzyma się tym razem m.in. w Latowiczu, Woli Gułowskiej i Sobieszynie. Najważniejszym punktem objazdu będzie natomiast, na życzenie wielu dotychczasowych wycieczkowiczów, Lublin, po którym pospacerujemy wraz z brawurową przewodniczką panią Beatą Cioczek. Koszt uczestnictwa w wyjeździe wyniesie 50 złotych (wynajem autokaru, ubezpieczenie NW, usługi przewodnickie). Zapisy - tel. 512 517 774. (tpmm)
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Niedziela, 21 sierpnia 2016 20:46:52
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wczoraj (w sobotę) byłam na wycieczce autokarem -z ludźmi, którzy tak jak i ja zapisali się na ten wyjazd. Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Autokar był pełen. Dosłownie! Choć był upał na dworze -my w środku autokaru- mieliśmy przyjemny chłodek ;) A atmosferę 'robił' mikrofonem nasz wspaniały przewodnik wycieczki :). Poprowadził ją żartując brawurowo, co nam się bardzo podobało :) Żartując -nawiązywał do historii zwiedzanych miejsc i kręcenia w naszych okolicach słynnych filmów fabularnych. Nie nudziliśmy się.
Docelowo mieliśmy trafić do Lublina...
ale po kolei odwiedzaliśmy Latowicz, Wolę Gułowską, Sobieszyn... a w każdym z tych miejsc dowiadywaliśmy się bardzo ciekawych rzeczy...
aż zawitaliśmy do Lublina. Tam czekała na nas szeeeroko uśmiechnięta i zadowolona pani Beatka, przewodniczka z lubelskiego PTTK.
Przywitała nas baardzo gorrrąco :)) i zabrała w 'wędrówkę po Starym Mieście' (celowo napisałam: Stare Miasto :) nie- Starówka... tłumacząc nam jaka jest różnica miedzy tymi dwoma określeniami.
Opowiadała ciekawą historię miasta, co o dziwo -nie okazało się nudne :) robiła to z wielką pasją i zaangażowaniem. Takich przewodników w dzisiejszych czasach można na palcach policzyć... Cieszę się, że to właśnie pani Beatka przypadła nam w udziale :) ponieważ to była moja pierwsza wycieczka i -od kiedy ponownie zamieszkałam w Mińsku Maz. -to bardzo zachęciłam się do dalszych autokarowych eskapad organizowanych przez wspomniane wyżej TPMM.
Ale wróćmy do naszej fajnej wyprawy w..... nieznane :)
Powiecie, że przecież wiadomo było -co, jak i kiedy.
Teoretycznie ;))
Nie spodziewaliśmy się przecież, że będzie na nas czekała niespodzianka w drodze powrotnej.... jakże miła niespodzianka :)
Wracaliśmy inną trasą niż przyjechaliśmy (ale to było dla nas całkiem zrozumiałe). ......rozbawieni, zajęci rozmowami i żartowaniem. I kiedy nagle przez mikrofon usłyszeliśmy, że zajeżdżamy do Kazimierza Dolnego -nie jeden z nas był zdziwiony i zaskoczony... podarowano nam godzinkę nie planowanej, dodatkowej a t r a k c j i..... ;)!
Choć byliśmy już ciut zmęczeni -szybko rozproszyliśmy się po ryneczku urokliwego miasteczka, każdy coś dla siebie wypatrzył i zakupił na pamiątkę.
Ponieważ ja już kiedyś to miejsce odwiedziłam -wiedziałam gdzie się udać po najlepsze słynne piekarskie koguty... można takiego zasuszyć i zawiesić -na jakiś czas- jako kuchenną ozdobę lub po prostu -ze smakiem zjeść :)
Dzięki takiej niespodziance -każdy był w szampańskim humorze więc wracając śpiewaliśmy prawie całą powrotną drogę :) co niepostrzeżenie 'skróciło' nam powrót.

Nie skłamię, jak powiem że wycieczka -z właśnie t y m Towarzystwem- była udana i fajna.
I już zapisałam się na organizowaną następną wycieczkę :)
Postów: 39
nostalgia.pl
postów: 39
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 07:01:05
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fajnie, że się podobało ... ja byłem po tej wycieczce mocno padnięty. Na liczniku w telefonie mi wyszło że zrobiłem w sobotę prawie 20 km. Niezły wyczyn jak dla mnie. Na następnej wycieczce jednak nie będę co oczywiście oznajmiłem na FB.
Zdjęcia z wycieczki są na stronie TPMM : www.tpmm.pl
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 08:29:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nostalgia.pl -dziękuję za informację :) obejrzałam te fotki, ale siebie znalazłam tylko na jednej fotce w dalekim tle (słabo widać) i w dodatku -postać od tyłu :(
Szkoda też, że nie została uwieczniona przemiła pani Beatka -przewodniczka lubelskiego PTTK i nasz fajny kierownik wycieczki...
mmz Postów: 192
itakinie
mmz, postów: 192
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:24:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A czy na takie wycieczki wybierają się ludzie z dziećmi? Ja bym się chętnie kiedyś z moim starszym dzieckiem (lat 8) wybrała.
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:32:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
itakinie - na tej wycieczce nie było żadnego dziecka ani nastolatka, ale wejdz na stronę TPMM i pooglądaj fotki z wcześniejszych wyjazdów, a najlepiej zadzwoń (telefon u góry w ogłoszeniu :)
mmz Postów: 192
itakinie
mmz, postów: 192
Czwartek, 25 sierpnia 2016 00:35:20
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziękuję. A może TPMM zorganizowałoby jakąś wycieczkę dla dzieci i rodziców właśnie. Myślę, że zainteresowanie byłoby spore, a wpajanie dzieciom wrażliwości na piękno i ciekawości otaczającego świata jest ważne.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK