15°C

53
Powietrze
Bywało lepiej...
Powietrze lekko zanieczyszczone.

PM1: 22.77
PM25: 32.54 (130,14%)
PM10: 48.97 (97,95%)
Temperatura: 15.02°C
Ciśnienie: 1015.24 hPa
Wilgotność: 82.88%

Dane z 15.10.2019 10:25, airly.pl

facebook

Forum

Wybory do europarlamentu 2019

563 postów
Żabodukt Postów: 26972
kumak
Żabodukt, postów: 26972
Piątek, 19 lipca 2019 05:34:49
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie udało się Beata Szydło, udało się kandydatce ze Słowacji. Wiemy już kto pokieruje pracami komisji PE, w której zablokowana została kandydatura byłej premier.https://www.euractiv.pl/section/instytucje-ue/news/slowaczka-przewodniczaca-komisji-zatrudnienia-i-spraw-socjalnych-w-pe/?fbclid=IwAR13NmqXTFZahRtQob3Fe8gwAzUH8ynDLB20-89MjAXsXSRbFVlUTCrfdlg
Mińsk Mazowiecki Postów: 2463
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 2463
Piątek, 19 lipca 2019 12:06:52
0
+1 -1
+ -
I wobec powyższego jakie konkluzje?
kumak
Czwartek, 1 sierpnia 2019 17:25:11
0
0 0
+ -
Fatalne skutki strategii PiS. „Kryzys, jakiego jeszcze nie było”
Już w przyszłym roku w Polsce zabraknie pieniędzy na drogi i szkoły – alarmują samorządy. Uważają, że wiele gmin nie zepnie budżetów i trzeba będzie wprowadzić drastyczne oszczędności. To – według samorządowców – efekt nieprzemyślanej polityki budżetowej PiS.
Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza". Na jej łamach samorządowcy alarmują, że w 2020 roku zabraknie pieniędzy na podstawowe usługi dla ludności: remonty dróg, szkoły, wywóz śmieci i komunikację miejską.

– Tak złej sytuacji finansowej na obecnym etapie roku budżetowego jeszcze nie było – czytamy w "GW".

Wszystko dlatego, że z Unii dostaniemy mniej pieniędzy niż w latach ubiegłych oraz przez politykę PiS. Według rozmówców "Wyborczej" partia rządząca rzuca obietnice, których realizacja spoczywa na barkach samorządowców i w ich budżetach. "GW" podaje choćby przykład obniżenia PIT z 18 do 17 proc., zerowy podatek PIT dla osób do 26. roku życia i zwiększenie kosztów uzyskania przychodu. Według Związku Miast Polskich (zrzeszającego ponad 300 miast), samorządy, do których wpływa część podatku stracą 7,2 mld zł.

– Cieszymy się, że są obniżane podatki, ale bez odpowiedniej rekompensaty skutki dla samorządu terytorialnego będą dramatyczne
ttps://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wedlug-samorzadow-w-2020-roku-zabraknie-pieniedzy/yfhh2rw?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR0vLFME7n0Pf1ZjU15NciC6-nY6aeKwIA8Xtqi1nNUSEJRYOEio9NKB9ZA
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 2463
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 2463
Czwartek, 1 sierpnia 2019 20:49:08
+2
+2 0
+ -
wystarczy milionów na premie dla urzędników z um w Mińsku?
kumak
Piątek, 2 sierpnia 2019 19:47:22
0
0 0
+ -
Elżbieta Bieńkowska, komisarz do spraw rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw w swoim wystąpieniu nawiązała do wcześniejszych słów premiera Mateusza Morawieckiego, że budowa infrastruktury drogowej to proces wykraczający poza jedną kadencję.

- Bardzo się cieszę, że jestem dzisiaj z państwem, ponieważ jak pan premier powiedział (...), budowa dróg to jest sztafeta. Pierwsze decyzje o tej drodze ja jeszcze podejmowałam pięć lat temu, więc cieszę się, że mogę być świadkiem otwarcia tej autostrady, niezwykle ważnej dla Śląska, dla Polski i dla Europy - powiedziała Bieńkowska.

- Reprezentuję dzisiaj Komisję Europejską i chciałam powiedzieć, że ponad 50 proc. finansowania tej autostrady pochodzi z budżetu Unii Europejskiej. To jest ponad 322 mln euro włożone w ten kawałek, więc tym bardziej powinniśmy cieszyć się z tej solidarności europejskiej i z tego, że mogliśmy i mamy taką możliwość rozszerzania tej sieci w Polsce - zaznaczyła.

o i jak tu świętować, kiedy trzeba zaprosić przeciwnika, a ten jeszcze nie trzyma języka za zębami tylko mówi "Bardzo się cieszę, że jestem dzisiaj z państwem, ponieważ jak pan premier powiedział (...), budowa dróg to jest sztafeta. Pierwsze decyzje o tej drodze ja jeszcze podejmowałam pięć lat temu, więc cieszę się, że mogę być świadkiem otwarcia tej autostrady, niezwykle ważnej dla Śląska, dla Polski i dla Europy"
"Reprezentuję dzisiaj Komisję Europejską i chciałam powiedzieć, że ponad 50 proc. finansowania tej autostrady pochodzi z budżetu Unii Europejskiej. To jest ponad 322 mln euro włożone w ten kawałek, więc tym bardziej powinniśmy cieszyć się z tej solidarności europejskiej i z tego, że mogliśmy i mamy taką możliwość rozszerzania tej sieci w Polsce"
"Przypomnę tylko, że w tym poprzednim budżecie - bo ten oczywiście jeszcze trwa - zbudowaliśmy prawie 2,3 tys. km nowych dróg i prawie 9 tys. km zostało zmodernizowanych. To jest ogromne osiągnięcie i mam nadzieję, że tak jak pan premier powiedział, ten kawałek będzie uzupełniony"https://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/604196,autostrada-a1-morawiecki-bienkowska-nowy-odcinek-pyrzowice-czestochowa.html?fbclid=IwAR2QmTRg6tLeQU9BT3l0qOfq2sS2yoEAqgDPKiVbnQnOiVI1kocLdgLIHPU
kumak
Sobota, 3 sierpnia 2019 16:54:57
0
0 0
+ -
Niezwykłego wręcz pecha ma Mateusz Morawiecki. Ostatnio otwierał drogę, której budowę zainicjowała Elżbieta Bieńkowska z Platformy Obywatelskiej. Komisarz pojawiła się na otwarciu i przywołała słowa premiera, że budowa dróg to sztafeta, przypomniała, że decyzję ws. tego odcinka podejmowała jako członek rządu PSL PO.

Morawiecki był bardzo smutny, gdy Bieńkowska, która przyjechała na otwarcie drogi, mówiła: „Reprezentuję dzisiaj Komisję Europejską i chciałam powiedzieć, że ponad 50 proc. finansowania tej autostrady pochodzi z budżetu Unii Europejskiej. To jest ponad 322 mln euro włożone w ten kawałek, więc tym bardziej powinniśmy cieszyć się z tej solidarności europejskiej i z tego, że mogliśmy i mamy taką możliwość rozszerzania tej sieci w Polsce”.

„- Przypomnę tylko, że w tym poprzednim budżecie – bo ten oczywiście jeszcze trwa – zbudowaliśmy prawie 2,3 tys. km nowych dróg i prawie 9 tys. km zostało zmodernizowanych. To jest ogromne osiągnięcie i mam nadzieję, że tak jak pan premier powiedział, ten kawałek będzie uzupełniony o obwodnicę Częstochowy” – dodała Bieńkowska.

Otwarcie nowego odcinka autostrady A1 Pyrzowice – Częstochowa Południe znacznie skróci czas przejazdu w tym regionie. Jednak PiS ma wielki problem z wieloma innymi budowami dróg i autostrad – kolejni wykonawcy odchodzą i nie ma chętnych na kontynuowanie budowy.

https://wiesci24.pl/2019/08/03/bienkowska-zaorala-morawieckiego-przypomniala-kto-uruchomil-najwiekszy-w-polsce-program-budowy-drog/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR0VuMostm2DsemqtnKYPMPJIwO-GTKRwk-XZ-LnYC91stibg4vfDUutqE4
mińsk m Postów: 1408
michal1965
mińsk m, postów: 1408
Sobota, 3 sierpnia 2019 17:10:09
0
0 0
+ -
W Dygowie trwa piknik rodzinny organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Podczas swojego występu Jarosław Kaczyński dostrzegł napis "konstytucja". Polityk natychmiast wplótł ten temat do swojej przemowy.

Bardzo dobrze. Przyjdzie taki dzień, że zmienimy Konstytucję na potrzebną. Na taką, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą wolność i prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana. Taka będzie ta Konstytucja. I będzie jasna, wyraźna, sformułowana w ten sposób, żeby były jak najbardziej utrudnione różne pokrętne interpretacje – mówił Kaczyński.
mińsk m Postów: 1408
michal1965
mińsk m, postów: 1408
Sobota, 3 sierpnia 2019 17:14:13
+2
+2 0
+ -
@ „Reprezentuję dzisiaj Komisję Europejską i chciałam powiedzieć, że ponad 50 proc. finansowania tej autostrady pochodzi z budżetu Unii Europejskiej.

Jako że budżet UE składa się wyłącznie ze składek państw członkowskich to znając życie sami sobie sfinansowaliśmy tą autostradę a po drodze kilkadziesiąt procent zżarła administracja brukselska.
kumak
Środa, 7 sierpnia 2019 07:49:45
-1
0 -1
+ -
Po tej wypowiedzi Thun była hejtowana w internecie. Słowa Czarneckiego wywołały też burzę w Polsce i w UE, bo Czarnecki był wtedy jednym z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. W efekcie przekroczenia przez niego granic debaty publicznej i politycznego sporu został odwołany z tej funkcji.
Wyrok w piątek.https://oko.press/roza-thun-zada-w-sadzie-przeprosin-od-ryszarda-czarneckiego-za-szmalcownikow/?fbclid=IwAR2w2T85EnU2bGbl9BjemgAgCRu9muU1w3qMrk5JceyJHnr3P5cqCkkW3IA
kumak
Środa, 7 sierpnia 2019 13:30:18
-1
0 -1
+ -
Może więc się zdarzyć, że w wyborach do Sejmu będziemy mieli tylko cztery ogólnopolskie listy: PiS, KO, PSL i Lewica. To cztery komitety, które mają silne lokalne struktury i wystarczająco członków do takiego wysiłku logistycznegohttps://oko.press/kalendarz-wyborczy-prezydent-oglosil-wybory-13-pazdziernika-idziemy-glosowac/?fbclid=IwAR0wYeytA1unHciqOaErGG5ULOb4NllMZZ2z6YC1JS173YLe-quwbAxdAmQ
kumak
Czwartek, 8 sierpnia 2019 08:35:14
-1
0 -1
+ -
dzisiejsza opinia Rzecznika Generalnego i poniedziałkowy krytyczny wyrok TSUE o ustawie o SN potwierdzają, że zmiany PiS w sądach są nie do pogodzenia ze standardami prawa unijnego, a wprowadzając je polskie władze ustawodawcze i wykonawcze naruszyły zobowiązania Polski jako państwa członkowskiego UE. Na zdjęciu: Rzecznik Generalny Jewgienij Tanczew
https://oko.press/rzecznik-tsue-izba-dyscyplinarna-sn-niezgodna-z-prawem-ue-krs-powolana-nieprawidlowo/?fbclid=IwAR3QxH7ptQQoS_aOuW_Szah5Kot00NxJGiRVdrn4vvh4-QczqADq7YOlYCk
wilkowyje Postów: 212
przykry
wilkowyje, postów: 212
Czwartek, 8 sierpnia 2019 09:34:51
0
0 0
+ -
Po nazwisku widzę, że to "swojak"
kumak
Wtorek, 1 października 2019 23:06:17
0
0 0
+ -
Bezprecedensowa sytuacja.

Obserwatorium Wyborcze złożyło wniosek o unieważnienie mandatów europosłów Prawa i Sprawiedliwości. Powodem mają być działania publicznych mediów w trakcie kampanii. Nie zachowały one bezstronności i zniekształcały rzeczywistość.

Reprezentujący OW Marcin Skubiszewski zaznaczył, że jego stowarzyszenie analizuje jedynie przekaz w mediach publicznych, ponieważ na nadawcy publicznym – w przeciwieństwie do prywatnych – spoczywa jasno określony ustawowy obowiązek bezstronnego i obiektywnego przedstawiania rzeczywistości.

– Wszystko zależy od systemu prawnego. W Polsce mamy niestety artykuł 82. Kodeksu wyborczego, który zabrania podważania ważności wyborów na tej podstawie. Ale to jest wada polskiego systemu prawnego, na poziomie standardów międzynarodowych to się odbywa inaczej. Na pewno takie podważenie nie jest łatwe, ale jest możliwe. Dlatego ja wysłałem niedawno do Parlamentu Europejskiego wniosek o stwierdzenie nieważności mandatów polskich europosłów z PiS właśnie na tej podstawie – wyjaśnił przedstawiciel OW.

Dokument, którym zajmie się Komisja ds. prawnych PE, liczy 88 stron i w szczegółowy sposób opisuje aktualną sytuację w Polsce.

https://wiesci24.pl/2019/09/28/wniosek-o-uniewaznienie-mandatow-europoslow-pis-rozpatrzy-go-komisja-ds-prawnych-parlamentu-europejskiego/?fbclid=IwAR2hQIZQHMBeaNG-KCKyK-IrJCqJ8ksz2BT5d1V1Mmsxg42VT1xJjQMtyyw
Mińsk Mazowiecki Postów: 29522
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 29522
Środa, 2 października 2019 20:54:06
0
0 0
+ -
Budka, nie jest ci wstyd?! Mama chorego dziecka oburzona, że wykorzystano ją w politycznych gierkach

Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka dr Marek Migdał skomentował sprawę pokazanego przez Borysa Budkę (PO) paragonu za lek. - Jest nam przykro, że pacjenci są wykorzystywani w debacie politycznej – powiedział. Poinformował również, że mama małego pacjenta wysłała do dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka e-maila, w którym wyraża oburzenie włączeniem historii jej dziecka do kampanii wyborczej. "Żałuję (...), iż zostałam wciągnięta w przedwyborczą grę polityków, wiele opinii w internecie jest również krzywdzących wobec mnie, stawia mnie i moją rodzinę w złym świetle" - napisała kobieta.

https://niezalezna.pl/290824-budka-nie-jest-ci-wstyd-mama-chorego-dziecka-oburzona-ze-wykorzystano-ja-w-politycznych-gierkach
sailor
Środa, 2 października 2019 20:56:03
0
0 0
+ -
Borys Budka w debacie telewizyjnej, a także kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera oraz lider PO w czasie kampanii parlamentarnej zapewniają, że „nic, co zostało dane, nie zostanie zabrane”. Portal tvp.info sprawdził, jak ta wyborcza obietnica ma się do konkretnych deklaracji polityków KO dotyczących tego, co zrobią z 500 Plus i wieku emerytalnego, jeśli zmieni się władza w Polsce.

https://www.tvp.info/44655437/nic-co-zostalo-dane-nie-zostanie-zabrane-czyzby-wideo

Załączone materiały graficzne widoczne są dla zalogowanych użytkowników
sailor
Środa, 2 października 2019 20:57:39
0
0 0
+ -
Maski opadły! "GW" i inne media histerycznie bronią bankierów i tworzą teorie spiskowe w kontekście wyroku TSUE w sprawie frankowiczów!

Jeśli TSUE lub jego Rzecznik Generalny uderza w Polskę i reformę sądownictwa, z okien redakcji „Gazety Wyborczej” i „Dziennika Gazety Prawnej” roznosi się echo strzelających korków od szampana. Gorzej, jeśli Trybunał może wesprzeć frankowiczów i naruszyć interesy bankierów, którzy od lat pompują grube pieniądze w przychylne im media. Wtedy na Czerskiej panuje żałobny nastrój, a na łamach gazety pojawiają się lamentujący „eksperci”, którzy wieszczą upadek polskich finansów.

https://wpolityce.pl/polityka/466450-wyborcza-i-inne-media-histerycznie-bronia-bankierow
sailor
Środa, 2 października 2019 20:59:40
0
0 0
+ -
Ziemkiewicz odpowiada Trzaskowskiemu: "Proszę od razu przygotować dokumentację 'Czajki' i innych warszawskich myków"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział pozew przeciwko publicyście Rafałowi Ziemkiewiczowi za nazwanie go „złodziejem”. Chodzi o problemy z wypłatą świadczenia z programu Rodzina 500 plus, z którym stolica ma problem.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach pojawiły się informacje, że w Warszawie brakuje środków na wypłatę 500 plus. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oświadczył, że wszystkiemu winien jest rząd, który za późno przesyła pieniądze. Tym insynuacjom zaprzeczyło m.in. Ministerstwo Rodziny oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Publicysta Rafał Ziemkiewicz, komentując sprawę na Twitterze, napisał: „Oddaj złodzieju dzieciom ich 500+”. Trzaskowski zapowiedział na antenie TVN24 proces z dziennikarzem.
Na tym jednak nie koniec. Trzaskowski poinformował na Twitterze, że przelewy zostały już zrealizowane i kolejny raz zapowiedział, że spotka się w sądzie z Ziemkiewiczem.

I tak się dzieje za każdym razem, gdy tylko wpływają do nas środki na te świadczenia. A z panem Ziemkiewiczem widzimy się w sądzie

— napisał prezydent Warszawy.

W odpowiedzi publicysta napisał, by pozew wysłał na adres redakcji, bo on, w przeciwieństwie do redaktorów z „Gazety Wyborczej” nie bawi się w nieodbieranie korespondencji.

Dodał także, żeby wraz z wysłaniem pozwu, Trzaskowski zaczął przygotowywać dokumentację m.in. „Czajki” i „innych warszawskich myków”.

Pozew może Pan przysłać na adres redakcji - nie jestem z „Wyborczej” i sztuczki z nieodbieraniem kwitów są poniżej mojej godności. Ale proszę od razu przygotować dokumentację „Czajki”, tęczy, 120-letnich kuratorów, kóz, palet i innych warszawskich „myków”… Będzie potrzebna!

— odpowiedział Trzaskowskiemu Ziemkiewicz.

https://wpolityce.pl/polityka/466360-ziemkiewicz-odpowiada-trzaskowskiemu-ws-pozwu
sailor
Środa, 2 października 2019 21:18:22
0
0 0
+ -
Nie dla idiotów! Dlaczego Platforma Obywatelska i jej koalicjanci tak szybko zapomnieli o szumnie ogłaszanej „szóstce Schetyny”

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/21116-nie-dla-idiotow-dlaczego-platforma-obywatelska-i-jej-koalicjanci-tak-szybko-zapomnieli-o-szumnie-oglaszanej-szostce-schetyny

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK