12°C

6
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.43
PM25: 3.30 (7,97%)
PM10: 3.59 (21,99%)
Temperatura: 12.05°C
Ciśnienie: 1004.31 hPa
Wilgotność: 71.88%

Dane z 29.03.2024 12:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP 2018

50 postów
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Poniedziałek, 1 stycznia 2018 09:26:38
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Posłuchajcie Jurka https://www.facebook.com/jerzyowsiak/videos/15596665441...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Niedziela, 7 stycznia 2018 17:39:26
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ile zebrali? https://www.facebook.com/toteraz/videos/734901133384193...
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Wtorek, 9 stycznia 2018 22:45:03
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak widać po braku wpisów na tym wątku Owsiak ze swoimi okularami nie budzi już tak skrajnych emocji.Po prostu bez mediów nie istnieje.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Wtorek, 9 stycznia 2018 23:15:35
0
+3 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
cisza bo wytężona praca w przygotowaniach do niedzielnej imprezy
Post edytowany
mmz Postów: 312
minszczak88
mmz, postów: 312
Wtorek, 9 stycznia 2018 23:25:16
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ha ha ha ha
mmz Postów: 312
minszczak88
mmz, postów: 312
Wtorek, 9 stycznia 2018 23:26:55
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ile zebrali ? o wiele mniej niż poważne, normalne, dobrze zarządzane organizacje charytatywne. Tyle to nawet miesięcznie NFZ na świadczenia nie wydaje.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 10 stycznia 2018 06:25:26
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.facebook.com/wieslaw.piasecki/videos/160854...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Środa, 10 stycznia 2018 10:19:09
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@minszczak88 masz jakieś dane do porównania? jeśli tak to proszę, napisz jej tutaj.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 10 stycznia 2018 23:45:13
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ks. Wojtek Drozdowicz z parafii na Bielanach 15 stycznia 2017 r. odprawiał msze z przyczepionym do ornatu sercem WOŚP. Nam napisał, że w tym roku zrobi dokładnie to samo.
W 2017 roku podczas Finału WOŚP ks. Wojtek Drozdowicz swoim gestem poruszył wszystkich. Zdjęcie księdza odprawiającego mszę z serduszkiem WOŚP trafiło do sieci. Jezuita Grzegorz Kramer przyznał się wtedy, że sam by tego nie zrobił - powodem miał być element komercyjny WOŚP - jego zdaniem odprawianie mszy z serduszkiem to forma reklamy, a kościół nie jest na nią odpowiednim miejscem.

Dlaczego przytwierdzanie serduszka przez księdza budzi jeszcze takie poruszenie? W środowisku katolickim i prawicowym panuje pogląd, że Jerzy Owsiak jest wrogi Kościołowi katolickiemu, a wspiera wyłącznie środowiska liberalne.

Napisaliśmy do księdza, aby zapytać, co myśli o inicjatywie Jerzego Owsiaka i czy w tym roku również wesprze WOŚP w symboliczny sposób. Ks. Wojciech pisze:

Chodzę po kolędzie, z czasem mizernie. Serduszko na ornat przyklejam od wielu lat, tyle że w zeszłym roku zdjęcie trafiło do internetu. W Lasku Bielańskim u kamedułów nikt się temu nie dziwi. Zapraszam na mszę św. o godz. 11.00.
Wielką Orkiestrę i Jurka Owsiaka popieram całą duszą, ciałem, umysłem i sercem. Młodzież kwestującą poimy herbatką w Podziemiu Kamedulskim, co roku gramy po mszy św. z Orkiestrą, w tym roku będą jasełka, być może osobiście zagram na suzafonie kolędę.
Pracę Jurka widzę z bliska. Pomagam Ewie Błaszczyk nakręcać Budzik, klinikę dla dzieci w śpiączce. Prawie cały Budzik został wyposażony przez Orkiestrę. Łapę Jurkowi ściskam i pozdrawiam.
Jurku kochany, 14 stycznia, 26. finał!!! Wznoszę okrzyk nietuzinkowy: hetta, wiśta, wio!!! Jurku, janosiku, rozbij bank jak to czyniłeś przez ostatnie 25 lat. Czeka na to Budzik dla dorosłych oraz proboszcz lasu bielańskiego, czyli ja Wojciech Drozdowicz, ksiądz.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 10 stycznia 2018 23:59:32
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Brutalna okładka tygodnika obiega całą Polskę! Owsiak ledwo powstrzymał ŁZY! http://pikio.pl/brutalna-okladka-tygodnika-obi...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 12 stycznia 2018 22:21:05
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żyją dzięki sprzętowi Owsiaka. "Lenka miała nie przeżyć pierwszej godziny"
Bliźniaczki urodziły się z wylewami domózgowymi i niedorozwojem siatkówki. Jedna z nich nie oddychała. Ich mama usłyszała od lekarzy: "zrobimy, co się da". Ratowali dziewczynki sprzętem z naklejką w kształcie dużego, czerwonego serca. - Lena nie przeżyłaby pierwszej godziny, gdyby nie nowoczesny sprzęt - mówi WawaLove Klaudia Rosak, mama Kai i Leny. https://wawalove.wp.pl/zyja-dzieki-sprzetowi-owsiaka-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 12 stycznia 2018 22:31:27
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niech każdy sam decyduje kogo wspiera, bez nachalności. Każdy rodzaj pomocy ludziom jest godny uwagi.
Postów: 567
oskar11
postów: 567
Piątek, 12 stycznia 2018 22:34:07
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak-koszt całej organizacji przewyższa koszty zysku.to jest populizm,Polacy to kupili bo sa wrazliwi ,a dokladnie wiesz ,że nie wszystkie pieniadze byly ksiegowane.to tak jak z Mateuszkiem.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 13 stycznia 2018 14:18:26
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Bóg stworzył Ziemię, a Jurek stworzył WOŚP". Mocny wpis Kacpra, który żyje dzięki Orkiestrze
- Kiedy słyszę głos osób lobbujących za tym, żeby nie wpłacać na WOŚP, czuję, jakby ktoś odbierał mi prawo do życia - mówi nam bokser Kacper Harkawy, któremu życie ocalił sprzęt zakupiony przez WOŚP Kacper Harkawy urodził się w piątek, 3 kwietnia 1998 roku i dostał 1 punkt w skali Apgara. W czasie porodu coś poszło nie tak, dyżurujący lekarz nie chciał się zgodzić na cesarskie cięcie. - W środku nocy wzywano doświadczoną lekarkę, która niemal w szlafroku pędziła do szpitala, żeby mnie ratować - opowiada Kacper, który natychmiast po urodzeniu trafił do inkubatora zakupionego przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Urodziłem się siny, bez oddechu, bez oznak życia, w zamartwicy, z wylewem do przestrzeni podtwardówkowej - wylicza Kacper. Rodzice usłyszeli, że syn nie ma szans na prawidłowy rozwój. "Gdyby nie inkubator znajdujący się w szpitalu zakupiony przez WOŚP nie byłoby mnie na tym świecie, nie pisałbym tego, co, piszę, a wy, nie czytalibyście tego" - napisał na facebookowej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Nie rozumiem zawistnych ludzi, którzy krytykują WOŚP i kiedy czytam negatywne komentarze na temat Orkiestry, żal mi ich autorów - powiedział nam Kacper. - Nie mają własnego zdania, tylko ślepo i bez zastanowienia powtarzają bezmyślne opinie innych. Wierzą, że Jurek Owsiak zbiera te pieniądze dla siebie i chowa je sobie do kieszeni. Nie wierzę w to, ale nawet gdyby tak było, nie miałbym nic przeciwko, bo zrobił tyle dobrego, że mu się należy.Kacper zetknął się z facebookowym wpisem, w którym ktoś twierdził, że sprzęt dostarczany do szpitali był kupiony z pieniędzy z budżetu państwa i to personel dokleił na nim serduszka Orkiestry. - Nie rozumiem, dlaczego odbierają Owsiakowi zasługi i nie pojmuję tej nienawiści wobec niego - komentuje Kacper. - Zauważyłem, że wśród przeciwników WOŚP jest wielu zwolenników Caritasu. Nie mam nic przeciwko Caritasowi, uważam, że robią świetną robotę i takiego samego docenienia WOŚP-u oczekiwałbym z ich strony. Wśród osób, które krytykują Owsiaka jest sporo osób związanych z kościołem i tym bardziej mnie to boli, bo sam jestem wierzący i co niedzielę chodzę na mszę. Ich zachowanie jest całkowicie niechrześcijańskie, bo chrześcijaństwo zakłada miłość wobec bliźnich. Kiedy słyszę głos osób lobbujących za tym, żeby nie wpłacać na WOŚP czuję, jakby ktoś odbierał mi prawo do życia, bo przecież dzięki WOŚP żyję. Choć jednocześnie nie zarzucam im złej woli. Uważam tylko, że nie przemyśleli dobrze swoich słów.

Kacper w wieku 13 lat zaczął trenować boks. Jest wielokrotnym medalistą na Mistrzostwach Polski. Zdobył już złoto, srebro i brąz. Na Facebooku napisał: "Są tacy, którzy mówią, że żyję nie dzięki Jurkowi, ale dzięki ludziom dobrej woli. Ludzie, opamiętajcie się! Pomyślcie, zanim coś napiszecie. Drzewo nie wyrośnie bez ziemi. Gdyby nie Jurek, nie byłoby WOŚP. To Pan Bóg stworzył Ziemię, a Jurek stworzył WÓŚP. Dziękuje Jurkowi, że żyję i zawsze będę wspierał orkiestrę. I wszystkich do tego zachęcam. Nie zaglądajcie innym do kieszeni, zajrzyjcie do swojej, wyciągnijcie co macie i kupcie serduszko. Karma wróci" - zachęcał do angażowania się w pomoc Orkiestrze. https://wiadomosci.wp.pl/bog-stworzyl-ziemie-a-jurek-st...
Górki Postów: 301
aigmad
Górki, postów: 301
Sobota, 13 stycznia 2018 15:18:37
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oskar11 gdyby koszty organizacji przewyższały zyski to nie byłoby sprzętu na oddziałach. Ten sprzęt widzi każdy przebywający w szpitalu. Na Mińskiej porodówce korzystałam z tego sprzętu, Centrum Zdrowia Dziecka zaopatrzone sprzętem z WOŚP, szpital pediatryczny na Żwirki i Wigury również, członek mojej rodziny również w szpitalu mógł dochodzić po operacji do zdrowia w wygodnym, sterowanym pilotem łóżku również z serduszkiem. Nie chcesz, nie wspomagaj, każdy sam decyduje na co przeznacza swoje pieniądze, ale nie psuj tego co robią takim czczym gadaniem bo efekty ich pracy widać gołym okiem. Co do organizacji, jest masa ludzi dobrej woli, którzy organizują i sponsorują imprezy uświetniające finał WOŚP. Osobiście jutro po raz kolejny będę uczestniczyć w rajdzie samochodów 4x4, o 9tej startujemy spod Pałacu Kultury, płacimy za udział w rajdzie a organizator Wawa4x4 pieniądze zebrane od uczestników przeznacza na rzecz WOŚP, Owsiak tego nie sponsoruje to my płacimy, my się bawimy a pieniądze idą na szczytny cel, organizatorzy sami przygotowują trasę i załatwiają pozwolenia. Takich imprez jest w Polsce masa. Ale o tym TVP pewnie znów nie powie, rząd nie popiera akcji WOŚP ale chętnie przyjmuje sprzęt do państwowych szpitali.
mińsk maz Postów: 64
adam0425
mińsk maz, postów: 64
Sobota, 13 stycznia 2018 15:43:26
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tego sprzętu to jest może1 promil wszystkiego sprzętu.kosztów organizacji się nie podaje,żeby nie szokować dających
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Sobota, 13 stycznia 2018 16:03:57
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czytałem kiedyś, że sam czas antenowy w TVP 2 przeznaczony na jeden WOŚP był wart około 10 milionów złotych. Fajne są akcje typu "Mikołajkowy Blok Reklamowy", czy "Reklama Dzieciom". Co roku zbierają ponad milion złotych każdy, a to wszystko za kilka minut czasu antenowego.
Siennica Postów: 818
Wnuczek
Siennica, postów: 818
Sobota, 13 stycznia 2018 16:05:51
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nawet jak jest tego sprzętu 1 promil to i tak ratuje życie i zdrowie.
Postów: 567
oskar11
postów: 567
Sobota, 13 stycznia 2018 16:15:02
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Każdy sprzęt w szpitalach, nie tylko ten z orkiestry jest do ratowania życia,a nie do zabijania.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Sobota, 13 stycznia 2018 16:42:05
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
rząd powinien zakazać używania sprzętu do zabijania naszych braci - zwierząt.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK