6°C

22
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.41
PM25: 13.05 (31,57%)
PM10: 14.21 (87,02%)
Temperatura: 6.44°C
Ciśnienie: 1005.54 hPa
Wilgotność: 80.25%

Dane z 19.04.2024 10:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

urząd pracy

23 postów
Postów: 27
affa
postów: 27
Środa, 20 maja 2015 19:29:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czytając wątek o targach pracy w PUPie postanowiłam założyć podobny wątek. Tam raczej nikt by mi na pytanie nie odpowiedział.
Wiadomo jak wygląda sytuacja na rynku pracy. wiele osób pracuje na czarno i jest zarejestrowanych w urzędzie pracy, żeby mieć to ubezpieczenie. Sama zarejestrowałam się niedawno. Wkurza mnie, że kolejne terminy spotkań są co 2tygodnie, bo postanowili mi szukać intensywnie pracy. No dobra, może i bezrobotna jestem ale wyprowadziłam się i szukam pracy gdzie indziej. Co powiedzieć takiej babie w urzędzie? no co? jak jej wyjechałam z tekstem, że mam rozmowę o pracę (po znajomości) w czwartek to i tak termin spotkania mam na za 2tygodnie. Czy jak powiedzieć babie, że pracuję ale na czarno (tak jak pewnie 75% ludzi w PUPie) to da mi spokój czy dalej będę musiała jeździć 350km żeby mieć to ubezpieczenie...
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 20 maja 2015 19:42:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przemelduj się i po sprawie:D
Postów: 567
oskar11
postów: 567
Czwartek, 21 maja 2015 08:14:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pracownicy PUP też są kontrolowani i muszą być skuteczni w poszukiwaniu m.inn.dla ciebie pracy.Stąd ta nadgorliwość.Chyba zdajesz sobie sprawę,że pracownik bez wyników jest słabym pracownikiem-do odstrzału.,a co najmniej pozbawiony premii itp.
Mensko Postów: 394
Łado
Mensko, postów: 394
Czwartek, 21 maja 2015 08:44:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Powiedz babie zgodnie z prawdą, że wybrałaś drogę pracy na czarno i rezygnujesz z pobierania świadczeń z tytułu swojego fikcyjnego bezrobocia.

Jak jesteś bezrobotna to masz czas jeździć na spotkania w sprawie pracy i są w Twoim interesie.
mińsk mazowiecki Postów: 65
proforma
mińsk mazowiecki, postów: 65
Czwartek, 21 maja 2015 09:30:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A czy pobierasz nadal zasiłek? UP bezrobotnego zgłasza do ubezpieczeń zdrowotnych. Jeśli Twoi rodzice pracują na umowę o pracę, to mogliby Cię zgłosić do ubezpieczeń ,zdrowotnych przez swój zakład pracy. Pracodawca nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów (nie musi odprowadzać za Ciebie składek, bo odprowadza już za samego pracownika, czyli Twoją matkę/ojca ).
Więc jeśli masz taką możliwość i nie pobierasz już zasiłku, to wyrejestruj się z UP i będziesz miała spokój.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 21 maja 2015 10:10:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rodzice do ubezpieczenia zdrowotnego mogą zgłosić chyba tylko dziecko do 26 roku życia i to uczące się, poprawcie mnie, jeśli się mylę. Można też zgłosić współmałżonka.
Mińsk Mazowiecki Postów: 252
luna
Mińsk Mazowiecki, postów: 252
Czwartek, 21 maja 2015 10:13:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
t.o. -nie myślisz masz rację.
Postów: 27
affa
postów: 27
Czwartek, 21 maja 2015 10:57:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ale myślałam, że takie spotkania są co miesiąc a nawet i rzadziej. a ja melduję się w tym PUPie co 2tygodnie. nosz kur.... można dostać! zarejestrowałam się tylko po to by mieć ubezpieczenie zdrowotne. a pracę sobie sama znajdę :) tylko co, jak będę miała tą pracę ale na czarno, a pani w urzędzie i tak będzie mi kazała przychodzić co dwa tygodnie i będzie mi intenstywnie szukać pracy-bo tak.
no nie ma nikt żadnego pomysłu? no większość ludzi zatrudniona jest bez umowy i jest zarejestrowana w PUPie
Postów: 76
BESTIA
postów: 76
Czwartek, 21 maja 2015 11:12:56
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moja znajoma od 5 lat jest zarejestrowana w Urzędzie i co 2 miesiące musi się stawiać dostaje skierowania czasami ale nikt nie chcę zatrudnić odrazu bez dużego doświadczenia i znajomości.Tak samo targi pracy wielka farsa godzinne otwarcie przez głowy Mińska tv gazety itp a wystawcy z ulotkami a jak konkretne pytania o przyjęcie do pracy to zbywanie pytaniami.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 21 maja 2015 11:26:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Affa, a tak z ciekawości, to jakie oferty Ci proponują?
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Czwartek, 21 maja 2015 14:01:21
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Urzędy Pracy nie są od szukania ludziom pracy, są od zarządzania bezrobotnymi.
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Czwartek, 21 maja 2015 15:00:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Urzędy pracy są wymyślone po to, by pracowali w nich "swojaki", a ich praca to pozory i nicnierobienie. Za pieniądze, które pochłaniają urzędy pracy w całym kraju, rokrocznie powstałyby zakłady pracy z prawdziwego zdarzenia dla wielu tysięcy ludzi.
Mińsk Mazowiecki Postów: 135
wls
Mińsk Mazowiecki, postów: 135
Piątek, 22 maja 2015 10:43:45
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Panie są sympatyczne ale większość ofert jest przestarzałych albo staże. Kiedyś siedząc w UP słyszałam rozmowe dwójki ludzi ok 20 lat, łudzili sie że UP da im prace lub staż a oni juz kilka miesięcy zarejestrowani i nic. Masakra. W Minsku można pracować bez znajomości tylko w sklepie i to nie zawsze, bo te z lepszymi stawkami sa obstawione przez znajomych :P
Postów: 27
affa
postów: 27
Środa, 3 czerwca 2015 12:53:53
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
hehe-dostałam propozycję stażu mimo, że pani powiedziałam, że jestem na "okresie próbnym". Bo niby ona musi mnie wysłać na staż, a ja nie mogę odmówić. dziękuję za taki staż-160h za 920zł. śmiech na sali! na szczęście kolejne spotkanie dopiero za 1,5miesiąca. te spotkania co 2tygodnie to jakaś farsa!
i to czekanie "w kolejce" 1h-1,5h to też jakieś nieporozumienie. ręce opadają i brak słów na tych "urzędasów"
Mińsk Mazowiecki Postów: 464
borowka
Mińsk Mazowiecki, postów: 464
Środa, 3 czerwca 2015 18:48:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Co dwa tygodnie wizyta?To jakie ty masz wykształenie, że oni pod taką opiekę Cie wzięli? Jak musze chodzić co 2 miesiące. Dziwne.
Mińsk Mazowiecki Postów: 12
agnieszka.jedlinska
Mińsk Mazowiecki, postów: 12
Czwartek, 4 czerwca 2015 12:44:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiedyś też byłam zarejestrowana w Mińskim UP, chodziłam prosiłam że chcę odrobić staż który nawet sama znalazłam, nic to nie dało zawsze było 1000 powodów aby mi odmówić, nawet byłam na rozmowie u Pani Dyrektor UP która rozkładała ręce i mówiła że nie mają dla mnie stanowiska pracy bo za dobre wykształcenie "mgr księgowości" a ich propozycje to kucharka, kelnerka i barmanka :(
Postów: 27
affa
postów: 27
Sobota, 6 czerwca 2015 12:17:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
skończyłam studia I stopnia techniczne ale jestem leniem i jeszcze pracy nie obroniłam więc jestem po szkole średniej :)
Myślałam, że ja jestem taka dziwna i nie chcę stażu i jak tu się wymigać od tego. Okazało się, że w firmie było przede mną już 4 osoby na staż i każda miała wymówkę, żeby tylko nie pracować.
Ja chcę tyllko być ubezpieczona-te ich propozycje pracy to niech sami sobie wezmą.
pierwsze spotkanie-tydzień po rejestracji. pozniej miesiąc przerwy. następnie 2tygodnie. później 20dni (na tym spotkaniu dali mi staż i musiałam się zjawić jeszcze w tym samym tygodniu na oddanie świstka) no i kolejne spotkanie za niewiele ponad miesiąc.
no ale mieszkać 350km poza Mińskiem i jeździć 1-2 razy w miesiącu do urzędu-maskara. (dobra wiem, że to niezgodne z regulaminem PUPu :P)
i te czekanie 1,5h w kolejce, ehhh....
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Sobota, 6 czerwca 2015 12:37:55
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@affa jak dla mnie jesteś życiowym nieudacznikiem. "Chcę ubezpieczenie, ale nie chcę jeździć 350 km, chcę pracować, ale nie chcę na staż, chcę to chcę tamto, nie chce mi się pracy dyplomowej skończyć, nie chce stać mi się w kolejkach". Niezaradny pasożyt pełną gębą.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 6 czerwca 2015 15:37:54
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
istnieje przekaz ludowy głoszący że kiedyś dawno temu UP znalazł komuś płatne zajęcie
Postów: 27
affa
postów: 27
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:42:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"@affa jak dla mnie jesteś życiowym nieudacznikiem. "Chcę ubezpieczenie, ale nie chcę jeździć 350 km, chcę pracować, ale nie chcę na staż, chcę to chcę tamto, nie chce mi się pracy dyplomowej skończyć, nie chce stać mi się w kolejkach". Niezaradny pasożyt pełną gębą."

gratuluję niskiego poziomu wypowiedzi. wiesz co to kultura? chyba nie. rodzice tutaj chyba kogoś nie wychowali.

Pracę już sobie znalazłam i tak powiedziałam miłej pani w urzędzie pracy. więc po co mi ten staż? z resztą za 920zł? od mojej pracy dyplomowej to się odwal i zajmij się swoją nauką-szczególnie kultury. Wcześniej miałam styczność z PUPem na północy Polski gdzie kolejek brak-a przecież w woj. Warmińsko-Mazurskim największe bezrobocie. A spotkania co 2miesiące. No ale takiemu burakowi tłumaczyć się nie będę.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK