13°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.30
PM25: 3.07 (20,47%)
PM10: 3.36 (7,46%)
Temperatura: 13.06°C
Ciśnienie: 1004.37 hPa
Wilgotność: 68.75%

Dane z 29.03.2024 12:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Strefa Płatnego Parkowania

32 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Środa, 17 maja 2017 11:56:23
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy te opłaty obejmą też kurierów i samochody Poczty Polskiej? I dostawy do sklepów? Po co są 3 strefy, jak opłata jest wszędzie taka sama? Jak ta zmiana ma się do stref parkowania do godziny? Już ich nie będzie? W praktyce trzeba będzie płacić za każdym razem, jak się będzie odbierać dziecko z przedszkola? Może nasz wspaniały UM napisałby jakieś FAQ, bo z samej uchwały wynikają tylko kolejne pytania.
Post edytowany
Mińsk Postów: 29
Niecha
Mińsk, postów: 29
Środa, 17 maja 2017 12:23:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jaki sasieg bedzie miala strefa ?
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Środa, 17 maja 2017 21:02:02
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ludzie macie wszystko na stronach miasta i w projekcie uchwały. Myśleć to nie boli!
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 18 maja 2017 08:46:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dobra, obywatelu R, uznajmy, że myślenie mnie boli, w takim razie pomóż mi i odpowiedz na pytania, które zadałam powyżej, bo ja nie widzę odpowiedzi w uchwale. Po co są 3 strefy? Czy parkowanie do godziny znika czy nie? I gdzie mogę zobaczyć trasy autobusów komunikacji miejskiej, która jest w każdym cywilizowanym mieście? Bo chyba nie powiesz, że wprowadzają płatne parkowanie ZANIM powstanie komunikacja... No i czy będzie ona dostępna dla każdego, zwłaszcza osób, które mają problemy z chodzeniem, bo właśnie one są skazane na taksówki i podwózki.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 18 maja 2017 11:11:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Niecha
Zajrzyj na pierwszą stronę, mój pierwszy post. W linku jest uchwała a mapka jest na stronie 7.



==================================================


@t.o. mogę ja? nie nadwyrężajmy dziś "ubywatela R" - jeszcze go zaboli ;-)
dzięki ;)


Po co są 3 strefy?

§4.1.8


Czy parkowanie do godziny znika czy nie?

znika
tak samo zmienią się stawki za parkowanie i godziny płatnego parkowania na parkingu na przeciwko starostwa przy ulicy Kościuszki


I gdzie mogę zobaczyć trasy autobusów komunikacji miejskiej, która jest w każdym cywilizowanym mieście?

Oficjalnie jeszcze ich nie ma. Trochę się to kłóci z POglądami Jakubowskiego którzy lubi sobie pokrzyczeć "nic o nas bez nas". POglądy kalego.


No i czy będzie ona dostępna dla każdego, zwłaszcza osób, które mają problemy z chodzeniem

Jeśli pytasz o autobusy niskopodłogowe to burmistrz je obiecywał. Wszystkie linie i wszystkie kursy mają być realizowane przez autobusy niskopodłogowe. Jak wyjdzie zobaczymy. Żeby tylko nie skończyło się tak jak z obiecaną kiedyś SKM-ką.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Czwartek, 18 maja 2017 11:17:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W uzupełnieniu informacji zamieszczonych przez _AG_ w celu zapoznania z proponowanymi trasami miejskich autobusów pozwolę sobie odesłać zainteresowanych na strony UM. Co prawda prezentacja ma już blisko rok i być może coś się od tego czasu zmieniło w koncepcji, ale ogólny pogląd można uzyskać...
http://www.minsk-maz.pl/plik,2511,koncepcja-organizacj...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 18 maja 2017 13:13:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@AG - no dzięki, chyba tępa jestem, ale nadal nie widzę, po co 3 strefy (czy podstrefy). Chodzi o to, żeby się zameldować w innej strefie, jak się ma dwa samochody? :))

Cobra, dzięki, znam te trasy, sa beznadziejne. Jak był portal z ankietą, to dałam swoje uwagi, ale czy ktokolwiek to czytał?

Nie wyobrażam sobie autobusów innych niż niskopodłogowe. Jeśli będą z wysokimi schodkami plus trasy jak wyżej, to mamy dokładnie to, co teraz, czyli bagsy i pksy. Jeśli jeszcze do tego płatne parkowanie wejdzie przed komunikacją, to będzie niezłe oburzańsko.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 18 maja 2017 14:37:08
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Odpowiadam. W/w punkt §4.1 opisuje kto może skorzystać z bezpłatnego (użyto sformułowania "stawka zerowa opłaty") parkowania w strefie. Podpunkty od §4.1.1 do §4.1.7 dotyczą całej strefy a punkt §4.1.8 dotyczy podstref. Jeśli mieszkasz w podstrefie, to w tej właśnie jednej konkretnej podstrefie możesz zaparkować bez opłaty jeden pojazd. Taki przywilej dla mieszkańca konkretnej podstrefy. Jeśli dysponujesz dwoma pojazdami to jeden zaparkujesz bezpłatnie a za drugi i kolejny już zapłacisz. Nie ważne czy podstrefie "swojej" czy nie. Aby skorzystać z bezpłatnego parkowania w podstrefie trzeba będzie wyrobić sobie tzw. "kartę abonamentową mieszkańca". Jeśli natomiast jako mieszkaniec jednej z podstref będziesz chciała zaparkować w którejś z dwóch pozostałych podstref to już zapłacisz albo wyrobisz sobie zamiast "karty mieszkańca", "kartę abonamentową" płatną.

Aby wyrobić sobie "kartę abonamentową mieszkańca" uprawniającą do bezpłatnego parkowania w podstrefie w której się mieszka, trzeba będzie (jedno z dwóch):
- posiadać zameldowanie w podstrefie,
- dołączyć do wniosku potwierdzoną przez Urząd Skarbowy kopię zeznania podatkowego PIT.
Karta będzie maksymalnie ważna rok - więc co rok będzie trzeba gnać do urzędu - i będzie dotyczyła jednego konkretnego samochodu. Czyli jak pożyczysz od znajomego samochód to zapłacisz.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 18 maja 2017 14:44:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzięki! Czyli nie bez powodu są 3 strefy.

A co, jeśli odbiera się dziecko z przedszkola? Żadne miejskie nie ma swojego wewn. parkingu. Ludzie będą płacić comiesięczny abonament w takim razie... albo parkować na granicy strefy i iść ten kawałek piechotą. Przedszkola nie maja rejonizacji, więc można mieć dziecko w przedszkolu na Serbinowie, a mieszkać np. za basenem.
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Czwartek, 18 maja 2017 16:26:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak będziesz odbierać dziecko będziesz płacić, idąc na zakupy będziesz płacić, idąc na jakieś jedzenie będziesz płacić, idąc do urzędu będziesz płacić.. ogólnie parkując będziesz płacić, niezależnie od tego, w jakim celu parkujesz.

mając dziecko w przedszkolu na Serbinowie nie będziesz płacić za parking:P
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Sobota, 20 maja 2017 10:09:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Heh, racja! O ile i na Serbinowie nie pojawi sie SPP. Czyli już wszystko jasne, jak ktoś chce jeździć i parkować w centrum, musi wyłożyć co miesiąc 20 zł dodatkowo. Aż trzy miejskie przedszkola znajdują się w SPP. I dwie duże przychodnie przyjmujące w ramach NFZ.
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Sobota, 20 maja 2017 13:47:33
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Strefa obejmie ulicę Heweliusza czyli zapłacimy za parkowanie w błotku.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK