16°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.80
PM25: 10.64 (26,05%)
PM10: 11.72 (70,94%)
Temperatura: 15.89°C
Ciśnienie: 990.51 hPa
Wilgotność: 73.00%

Dane z 28.03.2024 12:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Skład węgla

14 postów
Żabodukt Postów: 77989
kumak
Żabodukt, postów: 77989
Poniedziałek, 20 października 2014 20:38:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Był wątek ale się zamknął.Jak co roku przeżywamy stres w związku z zakupem opału na zimę,brakiem parametrów opału oraz wagą. W tym roku kupiliśmy węgiel ze składu na Choszczówce- miął być polski.Węgiel podłej jakości... węgiel paląc zamienia się w koks, gaśnie niedopalony ,pozostają duże kawałki spopielonego kamienia i często występujące kawałki piaskowca.Omijajcie ten skład szerokim łukiem
Górki Postów: 301
aigmad
Górki, postów: 301
Wtorek, 21 października 2014 15:47:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
My z mężem też w zeszłym roku kupiliśmy ekogroszek w Choszczówce przy wjeździe na autostradę i był okropny, było z niego bardzo dużo odpadu. Jak zwykle wróciliśmy do Carbonu w Dębem przy światłach i jesteśmy zadowoleni. W tym roku znów kupiliśmy tam ekogroszek, mają tańszy i droższy, do tego można sobie samemu poworkować i jest 100zł/tonie taniej. W zeszłym roku nie było niemal zadnej różnicy miedzy tańszym a droższym, w tym roku jest różnica, więc polecam ten droższy.
mmz Postów: 33
lochtum
mmz, postów: 33
Czwartek, 30 października 2014 10:22:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, ja co roku mam ten sam stres. Braliśmy ekogroszek od faceta z Borka Mińskiego (czy jakoś tak) i w zeszłym roku bardzo fajny był. W tym roku, nie wiem co nas podkusiło (za pewne cena, a jakże :)) wzięliśmy ten tańszy i jest kiepski. Nie warto było się połaszczyć na 700 zł... Teraz nie wiem, czy brać znowu od niego droższy, czy może szukać gdzie indziej - może ktoś się podzieli wiedzą ?
Warszawa Postów: 1
burykarol
Warszawa, postów: 1
Poniedziałek, 1 grudnia 2014 11:41:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ja polecam firmę SmartTrans http://www.smarttrans.net.pl/index.php Tani węgiel, szybka dostawa i często są promocje, ja akurat trafiłem na taką. Gorąco polecam!!!
MIńsk Mazowiecki Postów: 4890
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4890
Poniedziałek, 1 grudnia 2014 14:53:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie polecam węgla w żółtych workach z dużej mińskiej hurtowni hydrauliczno - instalacyjnej na Wyszyńskiego. Niestety mała wartość energetyczna w stosunku do ceny i do węgla z innych źródeł. Pali się małym płomieniem, zostaje dużo w popielniku i ubywa go z zasobnika w trybie ekspresowym. Testowałem go ostatnio i tylko kilka worków.

Chodzi mi ostatnio po głowie myśl, w jaki sposób można by badać jakość kupowanego węgla, a co za tym idzie jak wyeliminować cwaniaczków którzy mieszają tak szlachetne paliwo jak EKO GROSZEK z jakimś chamskim węglem rosyjskim, miałem, piachem itd . Jest przecież norma na E K O grorszek. Kontroluje się już stacje paliwowe i bada się już paliwo (UOKiK), a co z ekologicznym węglem: Eko Groszkiem???
MIńsk Mazowiecki Postów: 4890
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4890
Poniedziałek, 1 grudnia 2014 15:02:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dodam że węgiel ten powinien byś oprócz normowych parametrów energetyczno - chemicznych PŁUKANY, tj bez kamienia, łupka, miału ... (kamień przy płukaniu opada na dno).
Podobno ci wcześniej wspomniani przeze mnie cwaniaczki, sami kruszą byle jaki węgiel i wciskają pod nazwą handlową Eko Groszek.

DANE PODSTAWOWE WĘGLA Eko Groszek II

granulacja 5 - 25 mm
zawartość miału do 5 %
wilgotność do 15%
zawartość popiołu do 10%
temp. stapiania popiołu powyżej 1150°C
niskie pęcznienie węgla węgiel nie zlepia się podczas spalania
średnia do wysokiej zawartość części lotnych 28 - 40 %
wartość opałowa > 24 MJ/kg
MIńsk Mazowiecki Postów: 4890
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4890
Środa, 3 grudnia 2014 03:20:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak
Czytając twój pierwszy wpis, doszedłem do wniosku że kupiłeś rosyjski węgiel, pochodzący z kopalni która się spaliła (węgiel został), a który "uzdatniali" jeszcze nasi kamieniarze, dodając mielone pomniki... Może coś pokręciłem?
Żabodukt Postów: 77989
kumak
Żabodukt, postów: 77989
Środa, 3 grudnia 2014 08:18:07
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rosyjski węgiel jest cięższy ponieważ wydobywany jest odkrywkowo i jest bardziej mokry.
Jest tak jak pisałeś.węgiel wpada do kadzi z cieczą ciężką o ciężarze 1,43.sam węgiel jest lżejszy więc wypływa na górę i jest zbierany i płukany.W sprzedawanym u nas węglu jest dużo kamienia ponieważ już w kraju sortowany jest ręcznie.
jak będę miał czas napisze jak się określa parametry weglą.KUMAK PRZEZ DŁUGI CZAS ZAJMOWAŁ PRZERÓBKĄ WĘGLA
Gdzieś obok Postów: 96
pawel27111
Gdzieś obok, postów: 96
Środa, 3 grudnia 2014 16:40:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam. A ja od paru lat kupuje w Kałuszynie u Zagórskich i zawsze jest super i cena i waga i transport.Polecam
MIńsk Mazowiecki Postów: 4890
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4890
Środa, 3 grudnia 2014 23:47:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pomysł na czyszczenie komina.
Minsk Mazowiecki Postów: 127
Deksio
Minsk Mazowiecki, postów: 127
Czwartek, 4 grudnia 2014 16:40:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Huta Mińska p Zychowicz. Węgiel rewelacyjny, mało popiołu, wypala się w całości i grzeje aż miło. Małe wiaderko na noc do pieca i do rana spokój. Ma luzem i workowany
Postów: 9
ania41a
postów: 9
Piątek, 5 grudnia 2014 07:48:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ja wraz z mężem kupujemy miał rok temu na Targówce chyba u Drożdza TRAGEDIA-miał być droższy -lepszy -mąż musiał dokupić w zimę węgla ,żeby to gówno jakoś spalić .w tym roku miał kupiliśmy za mińskiem jak się jedzie do Stanisławowa po prawo jesteśmy zadowoleni

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK