6°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.43
PM25: 5.39 (13,18%)
PM10: 5.93 (35,97%)
Temperatura: 5.59°C
Ciśnienie: 1007.06 hPa
Wilgotność: 76.33%

Dane z 18.04.2024 11:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4701 postów
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 01:18:10
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dwudniową wizytę na Ukrainie rozpoczął w środę wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk. W czwartek weźmie udział w uroczystych obchodach 75. rocznicy masowych egzekucji Żydów w kijowskim Babim Jarze. http://wpolityce.pl/swiat/310074-tusk-w-babim-jarz...
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 01:23:42
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak było
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 30 września 2016 08:05:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Historia z tym samolotem bardzo brzydko pachnie. Z jednej strony samolot zestrzeliła ruska rakieta, wystrzelona z okupowanego terenu przez ruskie wojsko (bo wyrzutni byle kto nie obsłuży) - wszyscy to wiedzą a i tak do tej pory nikogo za to nie posadzili...
Z drugiej strony SBU nic nie wiedziało o żadnych wyrzutniach a pół godz po tragedii mają już winnych i nagranie ich rozmowy z Moskwą... Oszałamiająca skuteczność i tempo działania. W to trudno mi uwierzyć. Tylko jeśli SBU o wyrzutniach wiedziało wcześniej i miało obsługę pod obserwacją, to dlaczego przestrzeń powietrzna nie była zamknięta i dlaczego nikt o tych wyrzutniach nie powiadomił zachodnich służb? Wypuścili tego boeinga na odstrzał, żeby zachód szybko wprowadził sankcje??

Tak czy inaczej 295 niewinnych osób zginęło :(
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 10:21:14
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Problem polegał na tym że w ukraińskich siłach lotniczych był nie jeden kret-W Ługańsku I Doniecku doskonale wiedzieli o każdym wylocie.Sygnałem o zagrożeniu było zestrzelenie samolotu transportowego pod Ługańskiem- JAK SIĘ POTEM OKAZAŁO TRAFIŁA GO rakieta wystrzelżona z Rosji. Zestrzelono też 2 ukraińskie samoloty szturmowe.Nikt na świecie nie reagował na te tragedie.
DALU nie rozumiesz jednej znaczącej sprawy- =tam też są ludzie którzy mają sumienie .Kiedy rosyjska telewizja natychmiast po zestrzeleniu ogłosiła że opołczeńcy zestrzelili ukraiński transportowiec wiele ludzi już wiedziało że to był samolot pasażerski i robili wszystko żeby świat się o tym dowiedział.To JEST POWÓD ŻE w oddziałach dobrowolnych Donbas są przeważnie miejscowi ludzie którzy nie chcą mieszkać w Rosji. Na PEWNO BĘDZIE SPRAWA SĄDOWA I NOWE SANKCJIE- .do NAS to nie dociera i dziś do naszego urzędu pracy przyjeżdża ambasador ROSJI I BĘDZIE ROZMOWA Z MIEJSCOWYMI BIZNESMENAMI O GOSPODARCE - będzie o godz 12
Post edytowany
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 30 września 2016 10:24:45
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak wygląda sytuacja, gdy małpie daje się do ręki brzytwę. Brak doświadczenia załogi obsługującej wyrzutnię, która pomyliła samolot pasażerski z wojskowym. Nikogo nie posadzili za tą tragedię, ale rodziny ofiar dochodzą odszkodowań przed sądem, a i Holendrzy dali popalić ruskim mieszkającym w Beneluxie.
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 10:41:25
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wonszu- nie brak doświadczenia a stres spowodowany tym że żołnierze rosyjscy doskonale wiedzieli że są przestępcami z na Ukrainie nie ćwiczenia a prawdziwa wojna.Dostali komunikat że będzie leciał ukraiński samolot transportowy samolot czekali,czekali też dziennikarze oni zawsze byli na miejscu każdej tragedi. To dlatego zaraz po zestrzeleniu była wiadomość w rosyjskiej tv... za godzinę klip osunięto ale w internecie on jest dostępny do dziś i nawet YouTube go już nie kasuję jak ruski kanał zgłosi naruszenie praw autorskich. Co Do Holendrów to mają szkołę gdyż to oni ulegli rosyjskiej propagandzie na temat Polaków i Ukraińców co spowodowało prześladowanie naszych rodaków pracujących w Holandii i wynik referendum.MEDIA HOLENDERSKIE ROZPOWSZECHNIAŁO HISTORIĘ O ukraińskim samolocie szturmowym na rosyjskich radarach za Boingiem- teraz nie da się już ściemniać jak to zrobił PIESKOW
Mińsk Mazowiecki Postów: 7
aluska234
Mińsk Mazowiecki, postów: 7
Piątek, 30 września 2016 13:37:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie żaden stres, nie żaden brak doświadczenia, tylko rosyjska pycha i buta. Przecież oni grają nam wszystkim na nosie - wiemy kto macza palce w Ukrainie, wiemy kto strzela (to nie ulega wątpliwościom), ale wszystko jest załatwiane w białych rękawiczkach.
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 30 września 2016 14:05:00
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Oczywista oczywistość, że to ruscy. I to nie „małpa z brzytwą” tylko ich armia – wyszkoleni profesjonaliści, bo takich zestawów przeciwlotniczych nie kupuje się w każdym sklepie i nie obsługują ich przypadkowe osoby. I mam nadzieje, że porządnie za to bekną…

Ja się tylko zastanawiam, dlaczego przestrzeń powietrzna nad wschodnią Ukrainą nie była całkowicie zamknięta dla cywilnych maszyn skoro jak pisze kumak wcześniej były już zestrzelenia, więc ryzyko było oczywiste i znaczące. W takim wypadku nie można liczyć na to, że jakoś to będzie. Wpuszczenie w taki obszar pasażerskiego samolotu to skandal i za to też ktoś powinien odpowiedzieć.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 30 września 2016 14:41:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No właśnie nie. Takie zestawy mogą być obsługiwane przez (prawie) przypadkowe osoby. Wystarczy, że przyjdzie instruktor, da małpom brzytwę i razem z nią przekaże Techniczną Instrukcję Obsługi. Jest w niej napisane krok po kroku co trzeba zrobić żeby rakieta wystartowała w kierunku celu. Niestety potrzebne jest też doświadczenie żeby wiedzieć w co się strzela. Jeśli brak małpom doświadczenia to nawet mając dane ze stacji radiolokacyjnej, systemów IFF, czy innych źródeł, nie odróżnią samolotu pasażerskiego od maszyny bojowej. I stres też jest jednym z objawów braku doświadczenia.
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 30 września 2016 15:39:11
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A to nie wiedziałem - dziękuje za info! Az poszperam w sieci z ciekawości za taka instrukcją
W takim razie wychodzi na to, że jest 3 winnych do ścigania: ruscy - za danie małpom brzytwy, małpy - za strzelanie do samolotu i Ukraińcy - za wpuszczenie cywilnego samolotu do strefy zagrożenia. Oczywiście jeśli winny 1 i 2 to nie ten sam typ.
Naprawdę mam nadzieję, że kogoś za to ścigną, choć szanse na to są chyba znikome :(
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 15:40:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dal samoloty pasażerskie latają na wysokich pułapach a to co strzela to góra 2000 metrów i pułapy samolotów szturmowych też niskie. BUK WSÓŁPRACUJE Z 2 WOZEM BOJOWYM który rakietę naprowadza są modele z własna radiolokacją. OBSŁUGA TYLKO zaczyna a dalej nie ma już wpływu jak poleci rakieta.Był przypadek że Rosjanie strącili samolot pasażerski nad Morzem Czarnym a katastrofę wziął na siebie prezydent Ukrainy
to czym strącali helikoptery to strieła- pułap 2300 . https://pl.wikipedia.org/wiki/Strza%C5%82a-2
pasażerskie latają na 10 000 metrów
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 15:43:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie wiem co za małpy ale udowodniono że strzelali kadrowi rosyjscy żołnierze wojsk rakietowych- są podane ich stopnie i nazwiska i dane kierowców od ciągników zestawów.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 30 września 2016 18:44:24
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czyli wracamy do początku - ukraiński wywiad nie miał bladego pojęcia jakie wyrzutnie mają separatyści, byli przekonani że max to strzały latające na 2,5km, więc nie było powodu do zamykania przestrzeni dla latających dużo wyżej cywilów. mimo to tuż po tragedii mieli nazwiska i nagrania - oszałamiająca skuteczność śledcza. ja tego nie kupuje, ale jak zwykle to tylko i wyłącznie moje zdanie.
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Piątek, 30 września 2016 20:50:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie doczytałeś- Katastrofa samolotu otworzyła oczy na to co się dzieje na Donbasie całemu światu oraz niektórym mieszkańcom Donbasu.Wiedziano że u terrorystów striely chociaż ich rozprzestrzenianie na świecie jest kontrolowane.jest jakaś Umowa która zabezpieczała żeby ta broń nie dostała się terrotystom. KIEDY POD SłowiańskiIEM Em ZACZĘŁY spadać ukraińskie helikoptery nikt na to nie zwrócił uwagi.Nikt NIE ZWRACAŁ UWAGI na to że od Wschodu NA Ukrainę idą wagony z najnowocześniejszą rosyjską bronią.. wszyscy wierzyli i Putinowi i jego ministrowi spraw zagranicznych.Proste... dostali w PIZ... to ich zabolało i ten samolot uratował Ukrainę przed dalszym atakiem Rosji bo wreszcie Zachód powiedział dosyć i były pierwsze sankcjie .Gdyby Zach Ód BYŁ TAKI STANOWCZY już w lutym kiedy zajmowano KRYM nie było by tragedii i Donbasu i SAMOLOTU
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Piątek, 30 września 2016 22:09:19
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ależ doczytałem, tylko wyciągam zupełnie inne wnioski niż Ty... uważasz, że czysty przypadek i ruski bałagan uratowały Ukrainę. Mi trudno w takie przypadki uwierzyć. Stało sie coś, co nie miało prawa się wydarzyć. Kto na tym skorzystał? Z tego co piszesz to wyłącznie Ukraina. Zachód musiał wreszcie zauważyć to, co usilnie starał sie mieć gdzieś i ruscy dostali sankcjami. To bardzo "korzystny" dla Ukrainy zbieg okoliczności - i dlatego uważam, że za wpuszczenie na ten obszar cywilnego samolotu ktoś powinien beknąć tak samo jak za jego zestrzelenie, bo wystawiono bezbronny samolot jak kaczke na odstrzał...
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Sobota, 1 października 2016 23:30:30
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
chcę powrócić do wystąpienia prezydenta Izraela i sprawy Babiego Jaru. przypadek sprawił że w piątek wystąpił w telewizji mój dobry znajomy z dawnych lat Edik Doliński z Łucka.Jeśli nie znacie rosyjskiego to wam potem przetłumaczę.
Cały program był szalenie ciekawy i tłumaczono tam że dokumenty trzeba zawsze odnosić do konkretnej daty. Ja pisałem już o tym że po rosyjskiej okupacji Zachodniej Ukrainy NIemcy faktycznie początkowo byli wyzwolicielami i dawali Ukraińcy zobaczyli szansę na odzyskanie niepodległości.Okres współpracy był bardzo krótki po czym Bandera razem z braćmi i wieloma towarzyszami trafił do obozu gdzie spędził resztę wojny.Edik Przeczytał tu 2 artykuły z gazety kijowskiej gdzie jeden z działaczy OUN mówił O WOLNEJ Ukrainie BEZ Rosjan żydów i Polaków- ta gazeta często cytowana przez nasze anty-ukraińskie media ale nikt nie mówi w jakim okresie pisane były te słowa.W tym samym Babim Jarze po pewnym czasie Niemcy rozstrzelali i autora i wielu działaczy OUN.Edik na POCZĄTKU MÓWO O WIELKICH ZASŁUGACH OUN dla niepodległości Ukrainy ale trzeba wiedzieć i o ciemnej stronie co dla wielu Ukraińców jest trudne... zobaczcie sami reakcję w tym i Wiatrowycza
Minsk Maz Postów: 179
GUMIS
Minsk Maz, postów: 179
Niedziela, 2 października 2016 14:55:07
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O właśnie miałem to wstawić. Jak zwykle relacja kumaka mocno zmanipulowana także również zachęcam do obejrzenia tego programu.
Ta piana na mordach wiatrowycza i reszty obecnych w studiu banderowcow bezcenne
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Niedziela, 2 października 2016 16:49:06
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
co ty mogłeś wstawić- nie ma jeszcze całości w necie a ja to oglądam co tydzień. Edward Doliński to mój znajomy od ponad 25 lat... jego Ojciec Z Z ŁUCKA I MIAŁ OBYWATELSTWO POLSKIE I SŁUŻYŁ DO Berlina w armii sowieckiej- to był jedyny sposób na przeżycie- nie będę o nim pisać ale trzeba cały program obejrzeć. Nie wypowiadaj się jeśli nie oglądać całości- bo możesz mieć tylko ruskie źródła o komentarze.. jest ich pełno a w programie było o pogromach. w KRAKOWIE I W KIELCACH.było też o żydowskiej policji w warszawskim getcie- reasumując strzelali Niemcy ale pod lufę przyprowadzali Żydów i Polacy i Ukraińcy.JAK POKAŻE SIĘ CAŁOŚĆ TO ZA LINKUJĘ.
Jeśli chodzi o Wiatrowycza to miał rację ponieważ źródła muszą mieć datę i nazwiska a tu z jednym tematem Dolińskiemu nie wyszło bo jego źródło rodem z rosyjskich archiwów.
Reasumując za krótki romans z faszystami OUN SROGO ZAPŁACIŁ WŁASNĄ Zdumiewające JEST JAK ROSYJSKA PROPAGANDA potrafi zapomnieć o swoim 1,5 miIona Rosjan walczących u noku NIEMCÓW.nikt z was r=też nie ma pojęcia o tym że do nowej ukraińskiej policji często brano dawnych rosyjskich więźnów- wielkiego wyboru to oni nie mieli albo śmierć od Niemców albo współpraca.
Minsk Maz Postów: 179
GUMIS
Minsk Maz, postów: 179
Niedziela, 2 października 2016 17:54:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy ty banderowcu umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem,że miałem wstawić właśnie ten fragment który hula po necie,nic o całości nie wspominając.
Żabodukt Postów: 78344
kumak
Żabodukt, postów: 78344
Niedziela, 2 października 2016 19:50:39
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
podałem go gdyż od lat sledzę co w ruskiej trawie piszczy .tak właściwie to znaczący był artykuł z gazety o tym że trzeba niszczyć Rosjan żydów i Polaków co właściwie nie jest żadnym oficjalnym dokumentem gdyż do tej pory było ny już parę wojen światowych na podstawie tego co piszą gazety a NASZE PRAWICÓWKI TO już co najmniej długie lata odsiadki.gumiś przecież ty nie znasz języka i ukraińskiego i rosyjskiego- skąd wiesz o czym mówił Edik?
program na ten temat trwa 3 godziny i dopiero po obejrzeniu całości można budować jakieś wnioski - miłego odbioru

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK