1°C

27
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.15
PM25: 16.18 (107,88%)
PM10: 17.18 (38,18%)
Temperatura: 0.86°C
Ciśnienie: 1019.90 hPa
Wilgotność: 88.75%

Dane z 19.03.2024 09:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Projekt domu

12 postów
Zamienie Postów: 46
mysza
Zamienie, postów: 46
Poniedziałek, 3 października 2016 14:28:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam! Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie wyboru projektu domu? Czy warto kupić projekt gotowy czy jednak lepiej stworzyć go wraz z architektem?
Postów: 5
dowolnaola
postów: 5
Czwartek, 1 grudnia 2016 15:56:34
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Hm, ja jestem fanką robienia wszystkiego pod siebie, to znaczy gdybym kupiła gotowy projekt to pewnie wydawałoby mi się, że dom jest taki "nie mój". Tak samo z urządzaniem, zdecydowałam się zająć wszystkim sama, oczywiście pomogli mi świetni fachowcy z [url=http://pajacyk.pl* meblowe poznan[/url] ale ogólnie sama dobierałam wszystko i jestem bardzo zadowolona z efektu :)
Łowicz Postów: 2
Kinack
Łowicz, postów: 2
Środa, 21 grudnia 2016 12:49:34
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja często śledzę aktualne projekty na stronach deweloperów. Czasem można coś ciekawego znaleźć, nawet jeżeli nie jest to cokolwiek lokalnego. Można jednak wykorzystać te projekty do własnych aranżacji, kiedy już jesteśmy na etapie rozlokowania pomieszczeń. Ostatnio patrzyłem na http://pajacyk.pl* i przyznaję, całkiem ciekawa oferta, gdybym tylko mieszkał w okolicach Poznania.
Minsk Postów: 9
kas_ka
Minsk, postów: 9
Wtorek, 27 grudnia 2016 00:32:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jeśli gotowy projekt odpowiada to po co wymyślać i tracić kasę ;)
Dąbrowa Górnicza Postów: 15
kamyki_80
Dąbrowa Górnicza, postów: 15
Wtorek, 27 grudnia 2016 07:33:51
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niektórzy wolą kupić dom już urządzony, czasami trafiają się takie oferty. Wtedy pokoje są już wstępnie przygotowane do zamieszkania, czyli są panele, pomalowane ściany, cały osprzęt - pozostaje wstawić swoje kanapy i dodatki. Kuchnia posiada już aneks, stół, wystarczą tylko sztućce, szklanki i talerze. Łazienka już wyposażona w efektowne meble http://pajacyk.pl* nadaje się od razu do użytku. Natomiast, jeśli chcesz zrobić samodzielnie dom od podstaw to musisz wiedzieć, że czeka Cię wiele niespodzianek, niekoniecznie miłych :)
Stara Niedziałka Postów: 7
Malenswo
Stara Niedziałka, postów: 7
Czwartek, 29 grudnia 2016 13:25:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie wybieraj projektu gotowego jeśli nie możesz spotkać się z kimś kto już na podstawie tego projektu budował. Wybrałam projekt gotowy, dosyć nowy na rynku i jest kilka rzeczy/"błędów"/niedogodności z którymi nie wiedzieliśmy co zrobić. Niestety nikt do tej pory nie budował tego domu. Jak Ci się coś spodoba to poszukaj w necie kogoś z okolic kto pozwoli CI obejrzeć jego dom i omówi jakie spotkały go problemy lub co zmienił. Projekt na zlecenie dużo drożej i w zasadzie też mogą powstać problemy których nie przewidzisz. Fajnie skonfrontować fachowca z projektantem ;)
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Wtorek, 3 stycznia 2017 18:23:27
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z projektami domów jest jak z ubraniami. Jeśli możesz się ubrać w supermarkecie i ubrania ci pasują i dobrze leżą to po co przepłacać u krawca. Tak samo z projektami jeśli pasuje ci z katalogu to kup i wybuduj tak jak jest a jeśli chcesz sobie pomarudzi i jakieś przeróbki zrobic to lepiej zamów projekt indywidualny. Niestety droższy ale robiony na miarę..
Zamienie Postów: 46
mysza
Zamienie, postów: 46
Niedziela, 8 stycznia 2017 15:52:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W sumie cały czas szukam, ale chyba postawię na projekt gotowy, bo różnica w porównaniu do indywidualnego jest duża. Projektów gotowych jest naprawdę spory wybór, więc coś można wybrać. Wprawdzie przeróbki będą nieuniknione, ale jakieś drobne chyba i tak wyniosą taniej niż projekt gotowy...
Mińsk Mazowiecki Postów: 42
kevo
Mińsk Mazowiecki, postów: 42
Czwartek, 12 stycznia 2017 17:59:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zastanów się tylko nad jednym: projekt domu to ułamek kosztów budowy. Jeśli wybierzesz projekt gotowy to powinien on w 100% odpowiadać twoim oczekiwaniom, bo w efekcie tego wyboru wydasz setki tysięcy złotych. Projekt gotowy i tak musisz przystosować a to też kosztuje. Poszukaj oszczędności tam, gdzie one naprawdę coś wymiernego przyniosą. Piszesz o drobnych zmianach - to też koszt. Będziesz ingerowal w całość, która została przez autora przemyślana i jest spójna. W efekcie oszczędzisz na projekcie parę groszy żeby później wydać krocie na coś co nie do końca będzie odpowiadało twoim oczekiwaniom. Powodzenia!
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Piątek, 13 stycznia 2017 17:48:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Projektów gotowych jest cała masa. Wątpię, czy uda się wymyśleć coś oryginalnego, niepowtarzalnego a przesunięcie ścianki działowej czy okna naniesie projektant adaptujący.
Przy projekcie na zamówienie istnieje większe ryzyko wpadki ponieważ inwestorowi brak wyobraźni jak to będzie wyglądało w realu a architekt naniesie na papier wszystko co powie inwestor a projektant martwi się tylko żeby wszystko "toto" nie zawaliło się na głowę.
Postów: 2
iv.
postów: 2
Wtorek, 21 marca 2017 10:06:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witajcie, potrzebuję porady. Może ktoś z was, drodzy Forumowicze, wie jakie wymagania ma miński Wydział Architektury odnośnie zakresu projektu domu? Czy projekty poszczególnych instalacji są wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę?
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Środa, 29 marca 2017 07:22:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak. Wymagane są instalacje.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK