10°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.10
PM25: 5.62 (13,43%)
PM10: 6.04 (37,46%)
Temperatura: 9.67°C
Ciśnienie: 1006.46 hPa
Wilgotność: 79.44%

Dane z 20.04.2024 13:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińska porodówka 2015

17 postów
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Piątek, 22 maja 2015 18:27:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam.Rodze za dwa miesiące. Planuje w Mińsku.Pierwsze dziecko rodziłam prawie 8 lat temu i zastanawiam sie czy cos sie zmienilo.Co trzeba dla siebie i dziecka,czy sale porodowe sie zmienily,ktorzy ginekolodzy przyjmuja porody?Znieczulenia nadal nie ma z tego co wiem...
Mińsk Mazowiecki Postów: 17
s_via
Mińsk Mazowiecki, postów: 17
Sobota, 23 maja 2015 09:59:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lolita, podobno planowany jest remont porodówki od czerwca do września ( taką informację dostałam w szkole rodzenia ), nie wiem jak to będzie wyglądało organizacyjnie, no i czy ta informacja jest nadal aktualna
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Sobota, 23 maja 2015 16:09:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzieki za info, mysle że porody będą normalnie przyjmować:)
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Sobota, 23 maja 2015 19:33:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mój lekarz mówi, że remont jest od września.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 25 maja 2015 13:41:35
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tu się chyba nigdy nic nie zmieni. Znam mnóstwo kobiet, które rodziły w Mińsku i nie słyszałam jeszcze dobrej opinii o tutejszej porodówce.
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Poniedziałek, 25 maja 2015 16:42:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja rodzilam prawie 8 lat temu, na opiekę w czasie porodu nie mam co narzekać, ale strasznie przetrzymują.Ja rodziłam 11 godz w bólach...mam nadzieje ze teraz będzie krócej.
MMZ Postów: 212
ciekawska
MMZ, postów: 212
Poniedziałek, 25 maja 2015 21:14:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
3 lata temu rodziłam 21h 10' z położnych tylko jedna była miła, żadna nie pokazała jak ułożyć dziecko do karmienia tym bardziej, że to pierwsze.
Mińsk Maz. Postów: 204
Udien
Mińsk Maz., postów: 204
Poniedziałek, 25 maja 2015 21:15:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a moje kolezanki rodzace naturalnie w ostatnich latach sa zadowolone. Niektóre juz 2 x, inne planują z kolejnym porodem udac sie tez do MIńska. Znieczulenia nie ma, ale nie narzekały na opiekę.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Wtorek, 26 maja 2015 11:29:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lolita, pierwsze dziecko 11 h to wg Ciebie przetrzymuja?? Jak na pierwsze to bardzo szybko urodzilas. Ja z kolei nie słyszałam do tej pory ani jednej złej opinie na temat tego szpitala, jejedynie warunki pozostawiaja wiele do życzenia. Dlatego tez cały czas myślę o szpitalu w Warszawie gdzie rodziłam moja dwójkę Mimo że mój lekarz pracuję tutaj. Ja bardzo bym chciała SN, i właśnie boje się ze w Mińsku nie będą chcieli "przetrzymać" i zrobią cc.
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Wtorek, 26 maja 2015 13:47:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
anciarek to że przetrzymują i zwlekają na ostatnią chwilę z cc to bardziej słyszałam od kolezanek co tam rodziły.11 godz. to każdy mi mówi ze jak na pierwszy poród to szybko, a teraz moja położna powiedziała że na pewno będzie drugi poród krótszy...no zobaczymy. A jeśli moge spytać to anciarek do którego lekarza z mińska chodzisz?ja tez bym chciała sn:)
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Wtorek, 26 maja 2015 17:48:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Do młodego Świderskiego. Mnie najbardziej przeraza brak zzo. obydwu rodziłam ze znieczuleniem i nie wiem jak teraz sobie poradzę bez. Ale jako że to trzeci poród to może będzie szybciej, bo pewnie bardziej boleśnie.
mmz Postów: 192
itakinie
mmz, postów: 192
Czwartek, 28 maja 2015 16:28:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja rodziłam dwa razy i mam dwie skrajne opinie o pobytach na mińskiej porodówce. Pierwszym razem rzeczywiście, jak jedna z przedmówczyń napisała, strasznie mnie przetrzymali. Rodziłam 20 godzin, bez większego zainteresowania ze strony personelu (po co się interesować, szczególnie w nocy). Po porodzie też zero pomocy i zainteresowania. Natomiast drugim razem opieka na porodówce świetna. Położne (dwie na raz przy jednej rodzącej!) bardzo mi pomogły, żeby urodzić szybko (skutek: 2 godziny, mimo, że również był środek nocy), zachowały zimną krew w sytuacji kryzysowej (a dokładnie rzecz ujmując uratowały życie mojemu dziecku). Po porodzie też co jakiś czas ktoś życzliwy zaglądał. Pewnie trafiłam na lepszą zmianę, a może sama byłam bardziej doświadczona więc miałam inne podejście do sprawy. W każdym razie ten sam szpital, kompletnie inne odczucia.
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Czwartek, 28 maja 2015 19:02:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moja połozna która pracuje w szpitalu, tez powiedziała ze wszystko zależy od zmiany, bo nie które położne umią pomóc a nie które nie.Mam nadzieje że trafię na tą lepszą zmianę i pomogą mi szybko urodzić:)
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Wtorek, 7 lipca 2015 12:03:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ktoras z pan rodziła teraz juz w lipcu? jak jest ze znieczuleniem, bo nowe przepisy weszły " poród bez bólu".
Mińsk Mazowiecki Postów: 8
szukająca
Mińsk Mazowiecki, postów: 8
Sobota, 11 lipca 2015 22:28:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja rodziłam w 09/2011, to było moje pierwsze i jedyne dziecko, tydzień po terminie, o 4 rano odeszły mi wody a córkę urodziłam 10.45, dodam że skurcze miałam wywoływane po odejściu wód płodowych bo chyba bym ich nie dostała.Uważam, że opieka była ok chociaż pewnie zależy od osobistych oczekiwań, jeśli chodzi o znieczulenie to podawano mi coś do wdychania ale nie jestem teraz w stanie stwierdzić jaki środek to był i co ciekawe ja o niego nie prosiłam po prostu mi zaproponowano. Poród jak i cała ciąża to bardzo indywidualna sprawa dlatego i opinie na tym forum różne. Osobiście nie spotkałam nikogo, kto rzeczywiście by narzekał z konkretnego powodu.A jeśli chodzi o położne to co osoba to zupełnie inne rady odnośnie opieki. Moja mała była straszną przylepą po porodzie i położne kiedy to zauważyły, mimo że nie płakała tylko po prostu leżała przy mnie przyklejona -zabrały małą na pewien czas na podkarmienie glukozą i wgl bym mogła odpocząć choć o to też nie prosiłam :) Także inicjatywa była. Jeśli ktoś uważa, że należy mu się hotel pięciogwiazdkowy masaże i niania to się faktycznie rozczaruje ale ogólna szpitalna opieka uważam, że była dobra
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Niedziela, 12 lipca 2015 22:55:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja planuje dopiero rodzic w lipcu, chociaż jeszcze rozważam poród w Warszawie. Poród bez bólu oczywiście jak można było się spodziewać nie istnieje, ponieważ brakuje anestezjologów, którzy nie chca pracować na porodowkach. Także o zzo w Minsku można pomarzyć.
Mińsk Postów: 74
lolita
Mińsk, postów: 74
Wtorek, 14 lipca 2015 14:28:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ja też wypytałam się o zzo w Mińsku Maz. no i oczywiście jak poprzedniczka napisała nie ma jeszcze tego...na opieke w mińsku nie narzekam i tu ich plus.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK