6°C

22
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.42
PM25: 13.29 (32,5%)
PM10: 14.63 (88,58%)
Temperatura: 6.32°C
Ciśnienie: 1003.21 hPa
Wilgotność: 79.06%

Dane z 19.04.2024 19:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Środa, 15 lutego 2017 11:47:00
-2
+4 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
naprawdę bagsy, pksy i inne autobusy są tak zapchane, że "nie wejdą"? - obywatelu to nie warszawa
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Środa, 15 lutego 2017 11:54:07
+4
+7 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie mogę uwierzyć, w jakim mieście przyszło mi mieszkać. Ludzie, którzy piszą o samochodach w zastępstwie komunikacji, niech zauważą, ze nie każdy chce/może mieć prawo jazdy. Po to jest komunikacja w innych miastach. Również dzieci uczęszczające do szkół nie jeżdżą samochodami a ich rodzice chcieliby, żeby bezpiecznie dostały się do szkoły. A niektóre ulice naprawdę są niebezpieczne, wąskie chodniki, duży ruch samochodów, w tym ciężarówek. Trzeba mieć naprawdę klapki na oczach, żeby twierdzić, że w 40-tys mieście, jedynym w kraju o tak wysokiej liczebności bez komunikacji miejskiej, jest ona niepotrzebna. Co do finansowania to jest kwestia priorytetów, czy wydamy na sprawne komunikowanie się po mieście czy na inne cele. Wydaje mi się, że to w tym momencie jest priorytet.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Środa, 15 lutego 2017 12:38:51
+1
+4 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jestem w szoku po prostu. Jak pisała iwonka50 nie kazdy moze miec prawo jazdy. Sa osoby które ze względów zdrowotnych musiały z tej wygody zrezygnować o właśnie im taka komunikacja jest najbardziej potrzebna. Mam taka osobę w bliskiej rodzinie. Mam juz tego dosyć. Nie rozumiem tego forum ale o coś tu chodzi. Żałuję że kupiłam mieszkanie w tym ciemnogrodzie. Mieszkałam tu od urodzenia. Moi rodzice sie wyniesli. Mieli racje.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Środa, 15 lutego 2017 15:26:01
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja przed kupnem mieszkania nie interesowałam się, czy jest tu komunikacja miejska. Po pierwsze mieszkam niedaleko PKP, po drugie uznałam za oczywiste, że jest. Okazało się, że nie. Z tego powodu ja i wielu moich znajomych z innych części kraju jest niezmiernie zdziwionych. Moje zdziwienie potęguje fakt, że część mieszkańców a przynajmniej użytkowników tego forum jest przeciwna.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 15 lutego 2017 15:43:49
+6
+8 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Muszę przyznać, że i ja "zwątpiłem" czytając argumenty użytkowniczki Wóz z węglem przeciwko komunikacji miejskiej... Chyba rzeczywiście jedynym wytłumaczeniem takiego maniakalnego uporu jest fakt lobbowania w interesie przewoźników lokalnych, dla których miejski transport będzie stanowił konkurencje. Mnie jako mieszkańca Mińska Mazowieckiego interesuje komfort i jakość życia mieszkańców a nie business. Pisałem już wielokrotnie JST to nie firmy tu nie wszystko musi zarabiać a co do finansowania transportu miejskiego to jak pisała iwonka50 kwestia priorytetów.
Odnosząc się do pytania wóz z węglem spieszę wyjaśnić, że pisząc, iż komunikacja miejska jest potrzebna wszystkim mieszkańcom miasta, pisałem to jako urbanista i specjalista gospodarki przestrzennej (z wykształcenia). Miasto raczej jest podobnego zdania skoro projekt jej utworzenia znalazł się zarówno w Strategii Rozwoju Miasta jak i Gminnym Programie Rewitalizacji dla miasta Mińsk Mazowiecki.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Wtorek, 14 marca 2017 14:40:17
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciekawy artykuł na temat podwożenia dzieci do szkół...
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/londyn-nawet-1000-f...

Transport publiczny jest rozwiązaniem także tego codziennego problemu mieszkańców Mińska Mazowieckiego...
Mińsk Mazowiecki Postów: 143
boomer
Mińsk Mazowiecki, postów: 143
Wtorek, 14 marca 2017 20:30:33
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oby tylko busy tej komunikacji jezdziły z odpowiednią częstotliwością, bo czytałem gdzieś kiedyś plany tych linii i wychodzilo z tego, że chcąc dojechać spod szpitala na basen trzeba będzie dojechać na Kościuszki , a potem przesiadka w drugą linie, której busik będzie za 30 min, więc szybciej dojdę na piechote, pozyjemy zobaczymy
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Wtorek, 25 kwietnia 2017 11:58:20
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
foto ;DDDD

Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 25 kwietnia 2017 14:14:50
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dobre. Zastanawiałem się kiedyś jak będą wyglądały przystanki w Mińsku. Wszędzie jest tak ciasno, że nawet nie ma miejsca na normalną ścieżkę rowerową, więc trzeba zapomnieć o zatoczkach autobusowych. Z drugiej strony autobusy mają jeździć z częstotliwością 1-2 kursów na godzinę, więc wielkich utrudnień być nie powinno.
Mińsk Mazowiecki Postów: 208
ojtam
Mińsk Mazowiecki, postów: 208
Wtorek, 25 kwietnia 2017 19:32:04
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zatoki? To się leczy
https://www.facebook.com/zatoki.to.sie.leczy/
Mińsk Mazowiecki Postów: 143
boomer
Mińsk Mazowiecki, postów: 143
Wtorek, 25 kwietnia 2017 22:35:49
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jeśli rzeczywiście będzie taka częstotliwość kursów, a ktoś dodatkowo będzie musiał jechać z przesiadką to przecież taka "komunikacja" nie będzie miała żadnego sensu
Mińsk Maz Postów: 277
pearl eden
Mińsk Maz, postów: 277
Środa, 26 kwietnia 2017 12:25:14
-2
+2 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Były konsultacje i dyskusja można było proponować jak się widzi komunikacje miejską. Krytykować na forum każdy pieniacz potrafi.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Poniedziałek, 1 maja 2017 13:25:58
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@pearl eden
"Konsultacje i dyskusja"? Z Jakubowskiem? Przecież on wie najlepiej co jest dobre dla mieszkańców a co nie.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 8 maja 2017 10:01:09
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Coś do poczytania w temacie komunikacji miejskiej: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1
Zielony
Mińsk Mazowiecki , postów: 1
Poniedziałek, 8 maja 2017 11:37:05
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie przeprowadziłem się do Mińska świadomy a czasami i nieswiadomy niektórych problemów, które mają tu swoje miejsce i miasto ma spore szanse je rozwiązać (komunikacja miejska, totalny trzeci świat jeśli chodzi o reklamy na budynkach, płotach itp., ścieżki rowerowe, bezpieczeństwo na chodnikach i przejściach dla pieszych i wiele innych) oraz problemów, które rozwiązać będzie niezwykle trudno. Np. bardzo mała ilość przestrzeni publicznej w postaci parków, skwerow, w zasadzie brak deptaku, bo Piłsudskiego z deptakiem łączy tylko nawierzchnia ( i to najgorszej jakości baum), którą wyłożona jest jezdnia.. Ogromnym problemem w Mińsku jest ilość samochodów w centrum. Bardzo ciężko będzie coś zmienić, bo do tego potrzebne są metody bardzo niepopularne np. uporządkowanie parkowania, wyrzucenie samochodów z chodników, parkowanie równolegle zamiast poprzecznego na rzecz poszerzenia wąskich chodników. Sama komunikacja miejska nawet darmowa niestety nie wiele zmieni Chociaż jest oczywiście bardzo potrzebna. Czy są na forum osoby.które w jakimś sensie się angażują w te sprawy (piszą petycje, prowadzą stronę na Facebooku itp.)? Moze znacie takie osoby albo jakas ciekawa strone prowadzona na facebooku? Wiem, że niestety kolejnym problemem naszego miasta jest brak lokalnego przywiązania. Ludzie często po prostu nie mają czasu sie zaangażować bo pracują w Warszawie, albo są "nowi", albo tak jak ja jedno i drugie, ale.. zawsze cos można zrobić ;)
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Środa, 10 maja 2017 10:50:31
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Projekt uchwały - ceny biletów

------------ jednorazowy -------- miesięczny
normalny ----- 2,00 pln --------- 60,00 pln
ulgowy ------- 1,00 pln --------- 30,00 pln


przejazdy bezpłatne dla osób posiadających "Kartę Mieszkańca" - na razie nie ma regulaminu odnośnie "Karty Mieszkańca"


http://www.bip.minsk-maz.pl/bip/205_umminskmazowiecki/fcke...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 10 maja 2017 12:11:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dlaczego w Mińsku zawsze próbuje się wynaleźć koło na nowo? Rada miasta postanowiła pójść w najgorszym możliwym kierunku, czyli zafundowali "darmową" komunikację miejską a jakby tego było mało to obłożyli się jeszcze dodatkowymi kosztami w postaci stworzenia "Karty Mieszkańca". A wystarczyło wziąć przykład z miast, które już to przerabiały (swego czasu chyba Pruszków?). Tam doszli do wniosku, że najlepszym wyjściem jest tańszy (nie darmowy) bilet dla posiadacza Karty Mieszkańca. Ja bym to zrobił jeszcze inaczej i zamiast tworzyć Kartę Mieszkańca należałoby, w komunikacji miejskiej, honorować Mińską Kartę Dużej Rodziny. Przypominam, że radni muszą jeszcze ustalić jaka ilość krwi musi być oddana żeby Honorowy Dawca mógł jeździć za darmo.

P.S. Czy tylko dla mnie przedostatnie zdanie jest nielogiczne? "Przewiduje się,
że uruchomienie komunikacji miejskiej wraz z ustaleniem strefy płatnego parkowania wpłynie usprawnienie, w tym zmniejszenie ruchu pojazdow samochodowych w mieście."
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78353
kumak
Żabodukt, postów: 78353
Środa, 10 maja 2017 13:20:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kartę dużej rodziny mają nielicznie.Wielu mieszkańców już przyzwyczaiło się do korków w centrum i omija go szerokim łukiem
Mińsk Maz Postów: 341
odsniezanie
Mińsk Maz, postów: 341
Środa, 10 maja 2017 13:27:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
usunąć.
Post edytowany
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 10 maja 2017 13:33:23
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mają nieliczni, ale to jest coś co już faktycznie istnieje i trzeba rozbudować pakiet korzyści wynikających z jej posiadania bo obecnie wygląda to marnie. A tak zostanie utworzony kolejny byt o nazwie "Karta Mieszkańca". I pomyśleć, że gdyby nie zlikwidowano adresu zameldowania w dowodach osobistych to właśnie ten dokument mógłby pełnić rolę tej "Karty Mieszkańca".

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK