5°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.16
PM25: 15.54 (103,57%)
PM10: 17.07 (37,94%)
Temperatura: 4.63°C
Ciśnienie: 1001.55 hPa
Wilgotność: 93.55%

Dane z 25.04.2024 01:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

jakie przedszkole?

134 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 24
Karolina4
Mińsk Mazowiecki , postów: 24
Sobota, 28 marca 2015 21:21:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam. Poszukuje przedszkola dla swojego Malucha. Co polecacie? ;) dziekuje za odp.
mińsk maz Postów: 153
abccba
mińsk maz, postów: 153
Sobota, 28 marca 2015 21:56:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://minskmaz.com/forum/szukam-przedszkola?page=...
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Sobota, 28 marca 2015 22:04:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ten stary wątek jest mocno nieaktualny, np. przedszkole Chochliki już dawno nie istnieje.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Sobota, 28 marca 2015 22:17:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W tamtym wątku są też nieaktualne informacje o opłatach w państwowych przedszkolach! Od września tego roku każde przedszkole państwowe musi zapewnić miejsce wszystkim chętnym 4-latkom i oczywiście starszym dzieciom (5-latkom miejsce w przedszkolu lub zerówce w oddziale przedszkolnym w szkole, niestety dotyczy to oddziałów 5-godzinnych, które są na zmiany).
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Niedziela, 29 marca 2015 11:06:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Starszy chodzi do Wesołej Ciuchci na Dzwigowej. Nie jestem zadowolona, młodszego zapisałam na Kościuszki, na dołku i przy fontannie. Pani w "jedynce" powiedziała ze maja bardzo dużo zgłoszeń mimo że są dwie grupy. Poza tym mają obowiązek przyjąć wszystkie czterolatki, a trzylatki w ostatniej kolejności, wiec nie wiem czy się dostanie. Chętnie poczytam opinie innych rodziców o przedszkolach, Ciuchcia oraz Malinka mają średnie opinie wśród rodziców przedszkolaków.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Niedziela, 29 marca 2015 13:37:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciekawe, co zrobią, jeśli będzie tyle 4-latków, że nawet dla nich nie będzie miejsc. Też będą miały zajęcia na zmiany?
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Niedziela, 29 marca 2015 15:33:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja uważam ze nie ma w tym nic złego ze dziecko chodzi do szkoły na dwie zmiany. Mi to bez różnicy czy idzie na rano czy na popołudnie. Mysle, że w przedszkolach będzie wystarczająco miejsc, najwyżej nie starczy dla trzylatkow, dużo dzieci chodzi do prywatnych przedszkoli i tam zostaje, poza tym cześć sześciolatków pójdzie do szkoły.
Mińsk Mazowiecki Postów: 32
mloda_mama26
Mińsk Mazowiecki, postów: 32
Niedziela, 29 marca 2015 16:49:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przedszkole Przy Parku. Mój maluch jest zachwycony przedszkolem :) polecam
Mińsk Mazowiecki Postów: 464
borowka
Mińsk Mazowiecki, postów: 464
Niedziela, 29 marca 2015 19:19:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
anciarek to, że tobie bez róznicy to nie znaczy, że wszystkim.Nie każdy rodzic może biegać po dziecko codziennie o róznej porze. Niektórzy rodzice pracują i mają nie tylko jedno dziecko.Poza tym dziecko też musi mieć czas na wypoczynek a dochodzi do takich absurdów, że dzieci idą pózno do szkoły pózno kończą 18-19.Wracają muszą zjeść, umyć się, powinny wypocząć mieć też czas na zabawę. A muszą często odrobić tonę lekcji i kładą sie spać 22-23 a rano znowu do szkoły. To nie jest normalne!!
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Niedziela, 29 marca 2015 19:58:59
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeśli idą na popołudnie to wypoczywają rano i rano też mają czas na zabawę. A to że rodzice pracują to racja, ale my również (przynajmniej ja) chodziiśmy na popołudnia i nasi rodzice również pracowali wtedy i problemu nie było. A zmiany popołudniowe są najczęściej dwie w tygodniu.
Mińsk Mazowiecki Postów: 464
borowka
Mińsk Mazowiecki, postów: 464
Niedziela, 29 marca 2015 21:22:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Skoro wypoczywają rano to plan zajęć musiałby być tylko na popołudnie a napisałeś, że są tylko dwie w tygodniu więc z którejś zmiany popołudniowej muszą mieć na rano.Sam sobie zaprzeczasz.Ja nie jestem absolutnie za drugą zmianą ale w rozsądnych godzinach a nie do 18-19 bo to dla dziecka jest za długo.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Niedziela, 29 marca 2015 22:39:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale ja teraz pisałam o 4-latkach! Bo przecież jeśli mają być przyjęci wszyscy chętni, to co będzie, jeżeli naprawdę zabraknie miejsc? Tak jest w tej chwili dla "zerówek" dla 5-latków: na rano i na popołudnie. To jest oczywiście beznadziejne, pisałam o tym w wątku o odroczeniach 6-latków.

Anciarek pisze, że przedszkola same przyznają, że zgłoszeń jest mnóstwo, więc będą się musieli nieźle nagimnastykować, żeby wszystkich przyjąć. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy upychać dzieci w oddziałach przedszkolnych w SP1 i SP6, a przecież 5-latki już tam są. Strach pomyśleć, co będzie, jak trafią tam 4-latki. To jest realne zagrożenie, bo od września 2017 przedszkola obowiązkowo będą musiały przyjmować także 3-latki. https://rodzina.gov.pl/edukacja/przedszkola - brzmi to tak pięknie...tylko wyszło jak zwykle...
Mińsk Mazoiwecki Postów: 34
KAMILA87
Mińsk Mazoiwecki, postów: 34
Niedziela, 29 marca 2015 22:53:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W zasadach rekrutacji określone jest:
"Wszystkie dzieci czteroletnie (urodzone w 2011) mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego i, w przypadku wzięcia udziału w rekrutacji, będą miały zapewnione miejsce w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej. Burmistrz Miasta może wskazać rodzicom inną placówkę niż wskazana we wniosku o przyjęcie."
Czyli upchną 4 latki w szkole. Zastanawiam się tylko czy takie dzieci będą chodzić na zmiany? Bo jak tak to masakra, raz, że szkoła, dwa, że pracując nie mam możliwości odbierania lub zaprowadzania dziecka 4-letniego do szkoły na zmiany.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Niedziela, 29 marca 2015 23:23:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Oj, daj spokój, Kamila, przecież państwo tak się o Ciebie troszczy :) KAŻDE dziecko będzie miało zagwarantowane miejsce w przedszkolu, tak czy nie? Ale tylko wybrańcy w grupach o normalnych porach i z obiadkiem...sukces, sukces kochanego PO, które każdemu polskiemu dziecku dało prawie darmowe przedszkole i odciążyło rodziców, żeby mogli w spokoju pracować i płacić podatki...
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Niedziela, 29 marca 2015 23:25:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Albo np. mieszkasz przy basenie, a wskażą Ci przedszkole na Serbinowie i co? :) Tylko się cieszyć.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Poniedziałek, 30 marca 2015 09:09:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chodziło mi o to, że jak idą na rano to mają czas na zabawę po południu, a jak idą na popołudnie to mają czas rano, gdzie tu zaprzeczenie? Zmiany są dwie na rano i trzy na popołudnie (mówię tu o zerówce, bo przedszkolaki w ogóle nie chodzą na zmiany i na pewno tego nie wprowadzą). Moim zdaniem aż tak dużo czterolatków nie ma w mieście, żeby "upychać" je w szkołach i wszystkie się zmieszczą w przedszkolach, tak jak mówię ewentualnie zabraknie miejsc dla trzylatków i te jeśli muszą pójdą do prywatnych przedszkoli. Swoją drogą część rodziców nie jest świadoma, że czterolatek ma prawo miejsca w państwowym przedszkolu i raczej specjalnie tego nie nagłaśniają. Ja bym nie dała dziecka, które chodzi do prywatnego od 3 roku, bo zmiana co roku otoczenia, też nie jest dobra.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 30 marca 2015 10:34:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Anciarek, a skąd masz pewność, że dla 4-latków "na pewno" nie wprowadzą zmianowości? :) Przypomnę, że tak zwana zerówka, to nie jest żadna zerówka, tylko 5-latki, które ktoś kretyńską reformą wypchnął rok wcześniej w obowiązkowe "przygotowanie przedszkolne". Dzieci te muszą - obowiązkowo! - odbębnić to "przygotowanie" i jeśli nie mają szczęścia, to trzeba je prowadzać także na popołudnie.

Anciarek, z tym prywatnym jest często tak, że niestety jest to konieczność, bo dziecko nie dostało się do państwowego. Ale jeśli pojawi się opcja, żeby mniej płacić i zostawić dziecko na kolejne 2 lata gdzie indziej, to moim zdaniem zainteresowanie może być.
Mińsk Mazoiwecki Postów: 34
KAMILA87
Mińsk Mazoiwecki, postów: 34
Poniedziałek, 30 marca 2015 10:44:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Każde dziecko będzie miało zapewnione, ale będzie trzeba się zastanowić czy pracować czy dziecko do przedszkola czy płacić niani za odbieranie i pilnowanie dziecka. A władze będą się szczycić, że wszystkim dzieciom zapewniły miejsce w placówkach. To nic, że w szkole. Bo ja również mam wątpliwości, czy wszystkie czterolatki zostaną w przedszkolu. Taki zapis po coś urzędnicy wprowadzili jako zabezpieczenie.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Poniedziałek, 30 marca 2015 13:54:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mnie bardziej zastanawia, jak będą rozpatrywane trzylatki z dużą ilością punktów w stosunku do czterolatka z małą ilością.
Mińsk Mazoiwecki Postów: 34
KAMILA87
Mińsk Mazoiwecki, postów: 34
Poniedziałek, 30 marca 2015 14:01:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wydaje mi się, że będzie podobna ilość grup 4 i 3 latków jak w ubiegłych latach, a nadprogramowym 4 latkom zapewnią miejsce w oddziale przedszkolnym w szkole (być może licząc na to, że rodzice jednak nie poślą dzieci do szkoły). Cyrk to będzie jak od przyszłego roku będą obowiązkowo musiały być przyjęte zgłoszone 3-latki. Też im się zaproponuje oddział przedszkolny w szkole? Bo w publicznych przedszkolach mińskich na pewno nie będzie miejsc dla wszystkich 3, 4 i 5 latków :(

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK