3°C

38
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.42
PM25: 22.85 (56,09%)
PM10: 25.24 (152,31%)
Temperatura: 3.23°C
Ciśnienie: 1010.95 hPa
Wilgotność: 78.50%

Dane z 24.04.2024 01:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Halloween

8 postów
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 31 października 2014 08:14:07
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dynie w sklepach czekają
Post edytowany
Postów: 898
mark234
postów: 898
Piątek, 31 października 2014 08:25:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wreszcie Kumak dałeś zdjęcie z sensem popieram akcję zapal babci znicz a a nie małpuj amerykanów mamy własne zwyczaje, to samo było z Walentynkami
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 31 października 2014 19:42:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ten obrazek przyszedł mi na konto Facebook.Coś takiego rozpowszechnia się w publicznych szkołach.Chyba pierwszy efekt w dwudziestoletniej historii nauczania katolickiej religii za nasze pieniądze.Pokazałem z ciekawości jakie będą komentarze.
Sam osobiście nie obchodzę ani Halloween ani innych świąt.Gdybym miał jutro czas to chętnie poszedł by na cmentarz z pękiem palm i wręczył po jednej kwestującym radnym i pomocnikom
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 31 października 2014 21:16:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
taki cytat z ONET
Halloween w Polsce

"Pol­skie dzie­cia­ki coraz czę­ściej prze­bie­ra­ją się za upio­ry, wiedź­my i ko­ścio­tru­py i za­czy­na­ją cho­dzić po do­mach w na­dziei otrzy­ma­nia po­czę­stun­ku lub drob­nia­ków" – pod­kre­śla na swo­jej stro­nie in­ter­ne­to­wej dwu­mie­sięcz­nik "Mi­łuj­cie się!". W opu­bli­ko­wa­nym z tej oka­zji tek­ście ak­cen­tu­je, że po­dob­ny przy­pa­dek na­le­ży trak­to­wać jako szan­sę na ewan­ge­li­za­cję.

"Dzie­ci, które za­czy­na­ją się bawić w hal­lo­we­eno­we za­bo­bo­ny, roz­pacz­li­wie po­trze­bu­ją Chry­stu­sa" – czy­ta­my. Re­dak­cja wy­ja­śnia, że spo­tka­nie i roz­mo­wa z chrze­ści­ja­ni­nem może być dla nich ostat­nią szan­są usły­sze­nia Ewan­ge­lii. Na­stęp­nie radzi, by "pa­trząc w oczy ta­kie­go dziec­ka warto za­py­tać go o jego wiarę: czy cho­dzi do ko­ścio­ła, czy przyj­mu­je Ko­mu­nię św., kiedy ostat­ni raz był u spo­wie­dzi".

Na­stęp­nie – we­dług "Mi­łuj­cie się" – po­win­ny paść mię­dzy in­ny­mi py­ta­nia, czy dziec­ko wie, co to jest opę­ta­nie, czy wi­dzia­ło kie­dyś, jak za­cho­wu­je się czło­wiek opę­ta­ny oraz czy chcia­ło­by mieć co nocy kosz­ma­ry i skoń­czyć w domu wa­ria­tów. Dwu­mie­sięcz­nik radzi, że warto potem wy­ja­śnić, kim jest Jezus i za­pro­po­no­wać mu wspól­ną mo­dli­twę, można także dać mu np. ob­ra­zek re­li­gij­ny.

"Na pewno ko­niecz­nie trze­ba za nich się po­mo­dlić tego wie­czo­ru, i przy­naj­mniej przez kilka na­stęp­nych dni. Nie zra­żaj­my się, jeśli dzie­cia­ki będą nie­grzecz­ne, za­czną się z nas na­śmie­wać lub po­wie­dzą coś obrzy­dli­we­go" – pod­kre­śla ga­ze­ta.

Choć hi­sto­ria Hal­lo­we­en za oce­anem ma już nie­mal stu­let­nią tra­dy­cję, w Pol­sce ob­cho­dze­nie go nie jest jesz­cze po­wszech­ne. Ko­ściół kon­se­kwent­nie stra­szy za­gro­że­nia­mi zwią­za­ny­mi z tym zwy­cza­jem. Księ­ża mówią m.​in. o po­gań­skich źró­dłach Hal­lo­we­en, które są ich zda­niem z po­gra­ni­cza "sa­ta­ni­zmu".
Postów: 2329
yanoosh1
postów: 2329
Piątek, 31 października 2014 21:42:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie z onetu, ale równie głębokie :D

"Rodzice chcą usunięcia dyń ze szkół.

Nie tylko katolicy nie chcą halloweenowych imprez z polskich szkołach. W środę do ich protestu dołączyli rodzice ateiści.

– Święto promuje szkodliwą wiarę w życie po śmierci. Dzieci nie powinny wzrastać w przekonaniu, że będzie jakiś dalszy ciąg"
Górki Postów: 301
aigmad
Górki, postów: 301
Niedziela, 2 listopada 2014 09:56:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To już się przyjęło :) w żłobku mojej córci na podwieczorek w piątek była muffinka halloweenowa :D
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Niedziela, 2 listopada 2014 11:03:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mi dynie nie przeszkadzają, nie widzę nic złego w tym, że małe dzieciaki mają wtedy "taki karnawał". Śmieszy mnie to, co gadają księża z ambony na temat satanizmu i okultyzmu:)

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK