Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.
Zaloguj Zarejestruj Zaloguj
przez FB
Szukaj Radio
minskmaz.com
2°C

Co, gdzie, kiedy?

Forum

Domy w technologi szkieletowej - wady i zalety

(Postów: 2)


travol Mińsk Maz. Postów: 11
Wtorek, 30 stycznia 2018 13:37:50
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Znacie może kogoś kto mieszka w takim domu? Czy to jest dobra alternatywa, dla tradycyjnego budownictwa murowanego? Jak to wygląda pod względem kosztów szkieletowy i murowany? Bo być może podobnie, a wtedy wiadomo, ze murowany bardziej się opłaca. No i ogrzewanie jaki dom łatwiej jest ogrzać, utrzymać ciepło??
orkanksav Mińsk Postów: 9
Środa, 14 lutego 2018 13:21:59
0
0 0
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niewątpliwą zaletą jest szybkość budowy. Dom szkieletowy można postawić realnie w 2-3 tygodnie, wejść i mieszkać. Z domami murowanymi nie ma tak kolorowo. Budowa trwa znacznie dłużej. Domy szkieletowe mają niską akumulacyjność ścian przez co szybciej się nagrzewają, ale też szybciej wychładzają. Ściany domku szkieletowego nie oddają tak długo ciepła jak ściany domku murowanego. Ale z drugiej strony taki domek można szybciej ogrzać. Z tego co wiem, to w domach szkieletowych średnio sprawdzają się rozwiązania oparte na ogrzewaniu podłogowym. Jak już to ogrzewanie powietrzne - przez to zdecydowanie szybciej można go ogrzać. Aby poznać wszystkie wady i zalety należałoby zapoznać sie ze specyfikacją obu rozwiązań. W przypadku domów w technologii szkieletowej możesz to zrobić np tutaj: https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/strefa-eksperta

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji.

Niniejszy serwis jest strona prywatną i nie jest oficjalną stroną miasta Mińsk Mazowiecki. Wszystkie treści i komentarze napisane przez użytkowników są ich własnością, autor serwisu nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ta strona wykorzystuje cookies, więcej informacji.

© 2004-2018 "Wirtualny Mińsk Mazowiecki - minskmaz.com"
Do góry