8°C

14
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.09
PM25: 8.61 (20,6%)
PM10: 9.27 (57,39%)
Temperatura: 7.87°C
Ciśnienie: 1005.44 hPa
Wilgotność: 84.13%

Dane z 20.04.2024 11:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dni Mińska Maz 2018

4 postów
Florencja Postów: 1477
platformapapa
Florencja , postów: 1477
Piątek, 11 maja 2018 14:49:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zerknęłam na plakat z obchodami i mam mieszane uczucia:

1.Dni Otwartych Koszar - bardzo sympatyczny program, ale imprezę przewidziano zaledwie na cztery godziny (10:00 - 14:00). Czy wobec tego program nie jest zbyt przeładowany? I druga kwestia: w jaki sposób osoby nie posiadające auta mają się tam dostać, czy przewidziany jest jak kiedyś specjalny autobus wożący osoby z Mińska na lotnisko i z powrotem?

2.koncerty w muzycznej: interesujący wykonawcy, ale :) wejściówki są bardzo trudno dostępne.

3.biegi: świetna sprawa od wielu lat, ale :) przyciągająca ostatnio głównie tylko miłośników tego sportu. jeszcze niedawno przy okazji były koncerty np. ś.p. Zbigniewa Wodeckiego.

4.aleja gwiazd - bardzo sympatyczne i klimatyczne wydarzenie i właściwie nie mam żadnego alee:)

Alee pozostawiam na koniec: brakuje mi:

1.festynu na świeżym powietrzu dla rodziców z dziećmi - takiego po prostu z watą cukrową, iluzjonistą, malowaniem buziek, grami i zabawami na świeżym powietrzu,

2.festynu na świeżym powietrzu dla młodzieży starszej i dorosłych z takim prostymi rzeczami jak np. grochówka, koncert, któregoś z mińskich zespołów (a właśnie gdzie one się podziały), potańcówka na dechach, wspólne grillowanie - taka prosta integracja mieszkańców nowych i starych, przejażdżek zabytkowymi autobusami lub autami;

3.w ramach też punktu festynowego 2 nikomu korona z głowy by nie spadła gdyby zaproszono jakąś gwiazdę typu Sławomir albo Zenek - nie wszyscy są sympatykami zespołów, które wystąpią w muzycznej. Propos czy zamiast muzycznej te koncerty nie mogłyby się odbyć na świeżym powietrzu?

4.nie jestem dewotką, ale brakuje mi także (przynajmniej nie ma na plakacie) mszy w intencji mieszkańców miasta.

to tyle - mój nick nie ma tu nic do rzeczy.
Postów: 578
L
postów: 578
Piątek, 11 maja 2018 15:03:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
myślę, że Zbyszka Wodeckiego już nie zaproszą.

A swoją drogą to może szykuje się jakaś inna, większa impreza nieco bliżej terminu wyborów?
Postów: 495
ciekawy
postów: 495
Niedziela, 13 maja 2018 09:51:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
L ma rację. Niedługo wybory to będą imprezy. Zapewne zacznie się od 4M - chociaż pewnie nie będzie to jakaś mocna agitacja ale być może pewne słowa usłyszymy. Dalej ... na pewno w sierpniu powinien pojawić się festiwal "Mleczne skrzaty" z jakąś fajną gwiazdą (w ubiegłym roku tego festiwalu nie było a jak w tym roku sie pojawi to mnie to nie zdziwi). Kolejnym mocnym akcentem powinien być festiwal Himilsbacha - tam to będzie nawet radio i telewizja to żal nie połączyć to jakoś z kampanią. Nie wiem jeszcze czy na kampanię załapie się Festiwal Skrzyneckiego ...
Zupełnie zapomniałem o dniu dziecka ... Akurat to piątek więc z okazji dnia dziecka wieczorem też może pojawić się gwiazda ... o dziwo burmistrz nie pyta się jaką chcemy gwiazdę więc albo już ma jakiś typ albo gwiazdy nie będzie.

A te dni miasta to ... faktycznie ... trochę wieje nudą i zgadzam się również z platformapapa że przydałby się jakiś fajny piknik ... mogłoby chociaż miasto połączyć swoje siły z powiatem i zrobić wspólną piknikową inicjatywę. Powiat też robił jakieś pikniki z okazji dni powiatu więc .,..

Co do koszar to może zostanie uruchomiona dodatkowa Linia "M - Lotnisko" co będzie kursować co pół godziny :) Skoro impreza jest krótka to mogą kursować co pół godziny.

Biegi ... nie napisali jaka gwiazda tym razem będzie towarzyszyć biegom? Biegi bez gwiazdy?

A msza? Msza i tak jest wpisana ... w program kościoła katolickiego więc oczywiście ci co chcą wybiorą i ten punkt programu. A program 15-tki przewiduje mszę bo kończy się o 12-tej więc na 12-tą z minutami czy w samo południe (też nie jestem mocno wierzący więc musicie mi wybaczyć brak znajomości godzin) powinni zainteresowani mszą zdążyć do kościoła.

Niewykluczone, że jakieś wesołe miasteczko się w tym czasie pojawi ... tam gdzie jest dużo ludzi tam na pewno będzie jakaś rozrywka i ktoś będzie chciał zarobić.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Piątek, 15 czerwca 2018 14:47:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak Wami się podobały Dni Mińska w tym roku?

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK