Jak uniknąć niebezpieczeństwa uznania „umowy zlecenia” za umowę o pracę.
DODANO: 2014/03/29
Chcąc uciec od wysokich składek na ZUS i kosztów pracy coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zatrudnianie osób na podstawie umów cywilnoprawnych (najczęściej przybierających postać tzw. umów zlecenia oraz umów o dzieło). Paradoksalnie jednak umowy takie mogą zostać uznane za umowy o pracę, a sam przedsiębiorca będzie prawdopodobnie musiał ponieść z tego tytułu jeszcze większe koszty.  Są jednak rozwiązania, które znacząco zmniejszają takie ryzyko.
Odstąpienie od umowy - o czym należy pamiętać, aby zrobić to skutecznie i efektywnie.
DODANO: 2014/03/25
Odstąpienie od umowy jest jedną z najczęstszych reakcji na zwłokę kontrahenta w realizacji zaciągniętych zobowiązań. Z perspektywy moich pobytów na salach sądowych odstąpienie od umowy jest jednak również nierzadką przyczyną sporów sądowych, które nie zawsze kończą się pomyślnie dla odstępującego. W tym wpisie chciałbym Ci zasygnalizować kilka najważniejszych aspektów tej czynności prawnej, których znajomość jest warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy.
Witam Cię na moim blogu prawnym
DODANO: 2014/03/24
Jeżeli chcesz uzyskać przydatne informacje o prawnych aspektach działalności gospodarczej oraz zapobiegać problemom prawnym zamiast próbować je rozwiązywać, zapraszam Cię do lektury mojego Bloga.

Autor


Krzysztof Orski

 

Jestem radcą prawnym prowadzącym kancelarię prawną świadczącą usługi skoncentrowane wokół obszarów  prawa gospodarczego, prawa umów, prawa pracy oraz prawa nieruchomości i prawa budowlanego.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów

Polecane strony