Hasło:
Festywal Globalny Lokalnie rusza na wschód Dnia 15 września odbyło się spotkanie poświęcone rosyjskiej kulturze oraz budowaniu mostów pomiędzy Polską a Rosją. Na spotkanie udało mi się zaprosić attaché do spraw kulturalnych Rosji Elenę Bobryshevą, profesora prawa Władysława Fedorenko z Kijowa (dziekana Kijowskiej Akademii Spraw Wewnętrznych, członka Rady Konstytucyjnej Ukrainy, znanego nauczyciela akademickiego i autora najbardziej znanego podręcznika do prawa konstytucyjnego Ukrainy), posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Bartłomieja Bodio oraz Adama Kępińskiego, obydwoje z klubu parlamentarnego Ruchu Palikota. 
Dodano: 2012-09-17
Komentarzy: 0
Kościół i cerkiew w końcu znalazły drogę dialogu. Wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie liderów dwóch odłamów chrześcijaństwa, na którym zostało podpisane porozumienie pomiędzy Kościołem Rzymskokatolickim oraz Cerkwią Prawosławną. Można mieć różne poglądy religijne, można wierzyć w Boga lub nie, lecz nie można nie doceniać wczorajszego wydarzenia.
Dodano: 2012-08-18
Komentarzy: 0
Ambasadorzy Rosji w Polsce W zeszłym tygodniu telewizja rosyjska szczodrze obdarowała widzów polskim kinem. Na początku był bardzo lubiany w Rosji „Znachor", a potem „Va-bank", i to nawet dwie części. Jakaś nagła miłość do polskiej sztuki? No nie, przecież znamy i cenimy polski dorobek kulturalny. W związku z tym proponuję porozmawiać o kulturze polskiej w Rosji i kulturze rosyjskiej w Polsce.
Dodano: 2011-05-26
Komentarzy: 2
Polska a Rosja: czy jest wielka różnica? Moi polscy i rosyjscy przyjaciele często pytają mnie, czy między życiem w Polsce a Rosji jest wielka różnica? Chyba wszystkich rozczaruję, ale szczególne zadziwiającej różnicy nie ma. Oczywiście, że są niuanse i o tym będziemy rozmawiać, a może nawet dyskutować.
Dodano: 2011-04-08
Komentarzy: 1
AUTOR

Julia Tatarnikowa urodziła się w Lipiecku (Rosja). Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie mieszka w gminie Mińsk Mazowiecki. Jej zainteresowania to nauka języków słowiańskich, poznawanie nowych kultur, podróże. julia_tatarnikowa@op.pl + 48 535 851 515

Więcej
Wszystkie treści napisane na blogach są właśnością ich autorów. Wykorzystanie tych treści w innych mediach i na innych stronach WWW jest tylko i wyłącznie możliwe za ich zgodą. Niniejszy blog działa w oparciu o system blogów serwisu www.minskmaz.com