Hasło:
Strona główna
Potrafimy ze sobą jeszcze rozmawiać? Jakoś tak się porobiło w naszym pięknym kraju, że próbuje się zagłuszać próby samodzielnego myślenia. Coś Ci się nie podoba, nad czym się zastanawiasz, konfrontujesz swój tok rozumowania z tokiem rozumowania innych, wygłaszasz nieopatrznie gdzieś (gdziekolwiek) swoją opinię i raptem: bach, lewy sierpowy: „głupi", prawy podbródkowy: „idiota". Oczywiście, bez podania argumentów. Po co Ci argumenty, jak żeś idiota.
Dodano: 2014-01-13
Komentarzy: 0
Utrata więzi Im się dłużej nad tym zastanawiam, tym bardziej skłaniam się do wniosku, że największą szkodą, jaką nam, społeczeństwu, wyrządziło przejście od komunizmu do kapitalizmu, jest utrata więzi społecznych. Lud gromadnie ruszył po zdobycze kapitalizmu zapominając o czymś bardzo ważnym: że jednostka, choć ważna, nie jest w stanie dobrze funkcjonować sama.
Dodano: 2012-04-24
Komentarzy: 0
Jak spędzić Dzień Ziemi? Dzień Ziemi już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. Na próżno jednak szukam informacji na temat obchodów tego nowego święta. Pusto na stronach mińskich, pusto na stronach ogólnopolskich, czego przykładem może być http://dzien-ziemi.pl/dzien-ziemi-czyli-walka-o-ekologie/  Brak sygnałów jakiejkolwiek aktywności. A my żyjemy już na śmieciach. Nie wierzycie? No to się rozejrzyjcie po okolicy.
Dodano: 2012-04-18
Komentarzy: 0
Dipole Rozglądam się wokół, obserwuję, patrzę i wyciągam wnioski. Jak się czujecie w tym dipolarnym, polskim, politycznym świecie? Jesteście gotowi ginąć za jedynie słuszną opcję czy też mówicie: „dość o Smoleńsku, dość o komuniźmie, dość o Polsce, patrzmy w przód"? W przód, czyli właściwie gdzie?
Dodano: 2011-04-18
Komentarzy: 1
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony