Hasło:
Strona główna
Róża czyli terapia szokowa Smarzowski dokonuje rzeczy niebywałej: bez skrępowania dotyka najbardziej ciemnych zakamarków ludzkiej duszy, co dla wielu pozostałych polskich reżyserów jest tematem nieatrakcyjnym, przy czym robi to w Polsce, opierając się na polskich doświadczeniach. To co osiąga to szok. Żyjemy w wirtualnym, w miarę bezpiecznym i zalukrowanym do cna świecie, więc widok prawdziwego życia, konieczności dokonywania wyborów między życiem a śmiercią, honorem a dobytkiem, wiernością ideałom a esbeckimi kazamatami,  wprawia w nas w osłupienie.  Seans kończy się ciszą. I słusznie. To znaczy, że to co miało dotrzeć do nas, dotarło.
Dodano: 2012-02-17
Komentarzy: 0
Yosemite / LA Lights Buszując w sieci znalazłem dwa ciekawe filmiki, wspólnie nawiązujące do tematyki wakacyjnej, a w zasadzie miejsc docelowych podróży. W tym przypadku oba miejsca docelowe znajdują się w USA. Pierwszy z nich, to projekt National Geografic, które zleciło fotografowi Jimmy'emu Chinowi udokumentowania kultury wspinaczkowej związanej z parkiem narodowym w Yosemite. Niejako przy okazji, dostajemy piękne ujęcia samego parku Yosemite. Drugi, poświęcony miastu Los Angeles i zrealizowany przez fotografa Colina Richa, pokazuje, jak piękne może być miasto, jeśli ma się pomysł i odrobinę cierpliwości (film był przygotowywany przez 6 miesięcy). Do oglądania koniecznie na pełnym ekranie :) 
Dodano: 2011-08-18
Komentarzy: 0
Krótki film o miłości Splitscreen: A Love Story to zwycięzca Nokia Shorts, konkursu na miniaturowe formy filmowe.Całość została nagrana jedynie przy pomocy telefonu Nokia N8.
Dodano: 2011-07-05
Komentarzy: 0
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony