Hasło:
Strona główna
10.04.10 Wczoraj, dość przypadkowo, trafiłem na końcówkę filmu "10.04.10" będący według autorów pierwszym filmem śledczym o tragedii smoleńskiej. Za chwilę zabiorę sie do obejrzenia całości, bo ze względu na wyważone opinie film jest wart uwagi, teraz jedynie chciałbym zacytować fragment wypowiedzi i zadedykować ją wszystkim tym, którzy z całą pewnością wiedzą, co się stało w Smoleńsku.
Dodano: 2013-04-12
Komentarzy: 0
Gdzie leży prawda? W naszym kraju dzieje się wiele rzeczy w sposób, w jaki nie powinny się dziać. Kardynalne dla tożsamości narodu śledztwo smoleńskie jest prowadzone w taki sposób, żeby dowieść prawdziwości tez powstałych zaraz po katastrofie, kiedy to o prawdziwych przyczynach nie wiedziano zgoła nic. Teraz, kiedy pojawiają się kolejne wątpliwości powstałe po ujawnieniu wyników ekspertyzy krakowskiego instytutu, nie słychać reakcji osób odpowiedzialnych za smoleńskie śledztwo .  Czy tak powinno być i czy to w ogóle jest jeszcze ważne? Na takie m.in. pytania odpowiada socjolog i filozof Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z Bronisławem Wildsteinem.
Dodano: 2012-01-18
Komentarzy: 0
AUTOR

Obserwacje i wnioski. Mińskie peryferia. Poezja. Literatura. Spacery po mieście w słońcu i w słocie. Muzyka. Sport. Trochę tańca. Garść prawie filozoficznych uwag i prawie socjologicznych spostrzeżeń. Kilka zdjęć. Mój mińsko-mazowiecki blog."

Więcej
KATEGORIE
Polecane strony